OOM 2021: Alicja Klasik i RMKS Rybnik ponownie ze złotem

2021-06-26, Autor:

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi znakomicie spisały się szpadzistki RMKS-u Rybnik. Impreza była jednocześnie mistrzostwami Polski do lat 17.

Alicja Klasik z RMKS-u Rybnik po raz trzeci wywalczyła tytuł mistrzyni Polski kadetek (do lat 17). Dobre 6. miejsce zajęła Liliana Porwoł. W szpadzie męskiej najlepszym zawodnikiem RMKS-u był Krzysztof Bezuch, który zajął 6. miejsce. W najlepszej „16” znalazł się jeszcze Adam Sojka, zajmując 15. miejsce.

W rywalizacji drużynowej dziewczęta z Rybnika po raz czwarty z rzędu zdobyły tytuł mistrzyń Polski kadetek. Szpadzistki RMKS-u w składzie: Alicja Klasik, Liliana Porwoł, Antonina Korduła i Maja Wuzik w drodze do złota pokonały kolejno: KSZ Warszawiankę 45:44, UKS Wołodyjowski 45:33, a w finale Piast Gliwice 45:40.

W szpadzie męskiej naszym szpadzistom drogę do strefy medalowej zamknęła drużyna PKSzerm Warszawa, która wygrała 45:22. W strefie walk 5-8 zawodnicy RMKS-u walczyli ze zmiennym szczęściem. Wygrali pierwszy mecz z SKS Grass Hopller Kalwaria 44:40 i przegrali starcie o 5. miejsce z PTG Sokół Mielec 35:36, zajmując 6. miejsce. W składzie naszej drużyny walczyli: Adam Sojka, Krzysztof Bezuch, Augustyn Kapias, Tymoteusz Huwer.

Oceń publikację: + 1 + 40 - 1 - 0