zamknij

Sport i rekreacja

„Odmrożenie” sportu. Otworzą boiska, wróci żużel!

2020-04-25, Autor: bf

Rząd ogłosił plan powrotu sportu. Od 4 maja zostaną otwarte boiska, korty tenisowe, pola golfowe czy orliki. Natomiast 29 maja powróci piłkarska Ekstraklasa, a żużlowa Ekstraliga od 12 czerwca!

Reklama

Na tę informację czekało zapewne wielu kibiców. Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o powrocie piłkarskiej Ekstraklasy i żużlowej Ekstraligi.

- Pierwszy gwizdek nie będzie już jutro, ale mamy ściśle ustalony plan. Piłkarze mogą wrócić na boiska już pod koniec maja. Z kolei na początku maja będą mogli wrócić do treningów. Niestety ten powrót na razie będzie bez publiczności - oznajmił.

Z kolei Ekstraliga wraca 12 czerwca.

– Ekstraligę żużlową planujemy na połowę czerwca, a żużlowcy 14-dniową kwarantannę będą przechodzić od 8 maja. Bardzo się cieszę, że sport wraca i da nadzieję na powrót do normalności. Mam nadzieję, że sportowcy dostarczą nam emocje, których brakuje – dodała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

- Treningi będą odbywać się bez maseczek, ale pozostali uczestnicy obiektów będą musieli zachować zalecenia ministra zdrowia, czyli nosić maseczki - podkreśliła Dmowska-Andrzejuk.

Kolejna ważna wiadomość dotyczy boisk, te zostaną otwarte już od 4 maja.

- Nastąpi otwarcie boisk, na których będzie mogło przebywać sześć osób – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Oprócz boisk otwarte zostaną też np. korty tenisowe, orliki czy pola golfowe.

- W trzecim etapie zostaną otwarte sale szkolne, obiekty zamknięte i również z maksymalnie sześcioosobowym składem - dodał.

Czwarty etap zakłada natomiast otwarcie takich obiektów jak siłownie, baseny czy kręgielnie.

- Decyzje o przejściu do kolejnych etapów będą uzależnione od stanu gospodarki i dostępności szpitali. Jest we mnie taka nadzieja, że po czwartym etapie wrócą rozgrywki z udziałem publiczności - dodał.

Danuta Dmowska-Andrzejczuk podkreśliła, że otwarcie części obiektów poprawi naszą kondycję psychiczną i fizyczną.

- Myślę, że drugi etap, o którym mówił premier, czyli otwarcie części obiektów, będzie powodował powrót do normalności oraz poprawę naszej kondycji psychicznej i fizycznej - powiedziała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Oceń publikację: + 1 + 36 - 1 - 43

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2020-04-25 16:16:51

  a frajery myślą se że sport jest dla kibiców : )

  33 33
 • ~kir76 2020-04-25 16:21:47

  ... teraz będą dawkować po troszeczkę... a ludzie będą się cieszyć... to co było normalne - będzie dobrodziejstwem... a ludzie będą wdzięczni...

  75 20
 • ~PGS 2020-04-25 17:19:59

  Chciałbym Państwa poinformować iż w dniu 25 kwietnia 2020 roku (sobota) o godzinie 11.20 miało miejsce takie iż ratownik który wysiadł z wymazobusu udając się do osoby znajdującej się kwarantannie pod adres: Rybnik (Boguszowice)ul. Jana Karskiego .... .
  Osoba z kwarantanny (górnik) z danego adresu wyszła z domu pod klatke, Był to mężczyzna w białej koszulce bez maseczki ochronnej, rodzina była w tym czasie na balkonie (zona pracująca w Biedronce w Boguszowicach) . Pod klatkę danego adresu przyszedł medyk w kombinezonie. Pan z kwarantanny mówił do medyka „tu jestem tu jestem” Nie widziałem czy przed klatką obok balkonu był brany wymaz czy coś innego.
  Pytanie do Państwa tak ma wyglądać kwarantanna i praca medyczna?

  67 12
 • ~Jan R. 2020-04-25 19:58:41

  Wszystko jest przyporządkowane wyborom prezydenckim. 26 listopada 2014 roku Jarosław Aleksander Rajmundowicz Kaczyński w Sejmie RP rzekł był, cyt.: "Z tej najważniejszej w Polsce trybuny muśszą paść słowa prawdy - te wybory zostały sfałszowane" - pisownia oryginalna. Nie wiedziałem wtedy, że te prorocze słowa mogą odnosić się do wyborów prezydenckich w 2020 roku. Ps. Oczywiście wtedy wybory nie zostały sfałszowane. Ważniak powiedział co mu ślina na język przyniosła, a kłamliwa informacja poszła w Polskę i świat.

  46 27
 • ~Bonifacy Onufrewicz 2020-04-25 21:32:08

  Ten rząd działa jak pijane dzieci we mgle, nic nie wie, wydaje decyzje po omacku, nie znając następstw, ani konsekwencji(mam na myśli tylko COVID-19, bo inne działania polityczne to już inna bajka dedykowana dla kryminologów). Racjonalne działania podjął rząd Republiki Czeskiej i ten model działania powinien być naśladowany. U nas niestety, szczyt zachorowań będzie dopiero postępował w wyniku totalnego chaosu. Już zresztą widać na ulicach totalne rozluźnienie,które nie wróży nic dobrego.

  48 29
 • ~Maksymilian Popeć 2020-04-26 08:08:09

  @Bonifacy Onufrewicz - bredzisz... ten rząd doskonale wie co robi! Nic nie robi po omacku. Ich działania są nacechowane idealną precyzją, doskonałym planowaniem i wyrachowaniem. Tyle tylko, że ich jedynym i wyłącznym celem jest zachowanie władzy, nie licząc się z kosztami zarówno po stronie niszczenie instytucji publicznych, gospodarki, przyrody, niszczenia zdrowia ludzi i ich życia. Osoba która nie ma skrupułów w stosunku do swojej najbliższej rodziny (mgielna historia, wcześniej lądowanie w Gruzji) nie ma jej tym bardziej do społeczeństwa.
  BTW ja rozluźnienia na ulicach nie widzę. Widzę strach i przerażenie. Widzę ludzi karnie stosujących się do nakazów i zakazów. Za PRL ludzie mniej bali się ówczesnego reżimu i dostać pałą za nieposłuszność czy iść do paki na jakiś czas, bo gdy wracali do domu mogli dalej normalnie żyć - robota była, z mieszkania też ich nie wyrzucili. A dziś, gdy stoi nad nimi egzekucja komornicza na 30tyś zł, bo złamali jakiś absurdalny zazwyczaj zakaz, tracąc robotę, dach nad głową mogą tylko strzelić w łeb...

  28 26
 • ~pretorianin124 2020-04-26 10:56:44

  Czy u was też kościoły od świtu walą w dzwony? A tak było fajnie przez kilka tygodni! Jakim prawem oni znowu nie dają ludziom spać??

  17 40

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.