zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Odliczamy godziny do 21. finału WOŚP!

2013-01-11, Autor: dk
Już niewiele czasu dzieli nas od 21. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finał wojewódzki będzie miał miejsce na rybnickim Kampusie. Sprawdź, co będzie się działo i kto zagra na scenie!

Reklama

Już w niedzielę rybnicki Kampus zmieni się w cztery strefy – Strefa Dobrych Aniołów, Strefa Seniorów, Strefa NaukiStrefa Muzyki. Zajęcia będą się odbywały od godziny 14:00 do 19:00 w budynku Ośrodka Dydaktycznego UŚ oraz od godziny 14:00 do 18:00 w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego. Z kolei gwiazdy muzyczne – Kurczat, Popiół, Underground, Carrantuohill, Renata Przemyk, Myslovitz oraz Justyna Steczkowska zaprezentują się na scenie.

>> Zobacz, o której godzinie wystąpią gwiazdy

 

W auli OD UŚ będą się odbywały warsztaty na temat ciepła i zimna, niskich temperatur, starożytnej Galii, prowadzone przez Uniwersytet Śląski Dzieci. Natomiast przedstawiciele Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego – Wszechnica Śląska opowiedzą o mechanizmach lustrzanych u ludzi. W auli wystąpi rów​​​​​nież teatr Uniwersytetu III Wieku z Jastrzębia Zdroju, Koło Naukowe Oświeconych UŚ w strojach z epoki XVIII wieku oraz zespołu „Przygoda”„Remedium” z Rybnika.

 

W korytarzach UŚ będzie można zobaczyć wystawę aniołów, prezentację Muzeum Wydziału Nauk Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, doświadczenia chemiczne „na wesoło”, pokazy EEG i EKG. Będzie też okazja, by sprawdzić swoje umiejętności m.in. na wyścigach samochodowo-rowerowych czy w wielkich warcabach.

 

Dla dzieci organizatorzy przygotowali warsztaty. Najmłodsi będą układać wielkie serce z przyniesionych zdjęć babć, dziadków i młodszego rodzeństwa, budować wielką rakietę, ścigać się na nartach indiańskich, łowić ryby na wędkę magnetyczną czy przepływać Atlantyk. Na zakończenie dzieci wypuszczą w powietrze baloniki z helem.

 

Z kolei w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego zaplanowano występy artystyczne. Zaprezentują się m.in. Przedszkole nr 9, Uniwersytet III Wieku z Rybnika, „Teatrzyk na pięterku 60 plus”, Teatr Gry i Ludzie oraz  uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Rybniku i kabarety Kół Gospodyń Wiejskich. Zaplanowano też  wystawę rękodzieła artystycznego Kół Gospodyń Wiejskich, artystyczne malowanie twarzy, warsztaty muzyczne Kreatywka, a także warsztaty gry na bębnach.

 

W laboratoriach Politechniki Śląskiej rybniczanie zobaczą m.in. pokaz ciekawych doświadczeń chemicznych i zawody robotów mobilnych typu „Hexor”.

 

Atrakcji nie zabraknie też w plenerze. Na parkingach zaplanowano m.in. pokaz samochodów elektrycznych, pokaz elektrowni wiatrowych, słonecznych, pokaz samochodów rajdowych, a także pokaz walki na autobusie – Krav Maga, pokaz ratownictwa drogowego, pokaz ewakuacji z budynku czy pokaz walki na autobusie. Zobaczyć będzie również można najnowocześniejszy sprzęt do ratownictwa nurkowego i wysokościowego oraz górniczego i zawałowego, sprzęt wojskowy, będzie teprzejść podstawowe badania, które przeprowadzi Rybnicki Sztab Ratownictwa .

 


>> Szczegółowy program imprez towarzyszących znajdziesz tutaj

 

W czasie imprezy, od godziny 12:00 do 16:00 będzie też można oddać krew dla dwoje młodych ludzi, poszkodowanych wypadku na przejściu dla pieszych przy Placu Wolności (czytaj więcej). Krew dla nich będzie też pobierana w Boguszowicach (11.01, godz. 8:00 – 11:00), Leszczynach (13.01, ul. Ligonia 2, godz. 9:00 – 13:00), a także w Wodzisławiu (13.01, ul. Kościelna 1, godz. 8:00 – 16:00) i w Żorach (13.01, ul. Księdza Klimka 7, godz. 9:00 – 16:00).

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już w niedzielę, 13 stycznia, na rybnickim Kampusie. Wszystkie warsztaty, spotkanie i koncerty są bezpłatne! Początek o godzinie 13:00, na rynku. Wtedy też poprzez transmisję telewizyjną rybniczanie wyślą Jurkowi Owsiakowi gorące „SIE MA” z Rybnika!

 

Patronat medialny nad imprezą objął portal Rybnik.com.pl.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
 • ~lidka1310 2013-01-11 21:51:26

  A tak z innej beczki. przyuważcie ile wolontariuszy zbierających kase- otwór w puszce ma tak wyrobiony od wyciągania kasy że mieszczą sie tam wszystkie palce.(nie dotyczy wszystkich- jedynie 90%)

  0 0
 • ~magdalena 2013-01-11 22:20:56

  Dzisiaj usłyszałam, że ponoć przed "Jadwigą" na nowinach ktoś rozdaje ulotki z nagonką na Orkiestrę i samego Owsiaka. Jest tam napisane, że pieniądze, które są zbierane przeznaczane są na wakacyjne imprezy dla młodzieży, alkohol itp. i jeśli ktoś chce się więcej dowiedzieć na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma wejść na stronę... Radia Maryja. W momencie przyjęcia na oddział szpitalny gdzie wiele sprzętów ma naklejone serduszko z Orkiestry taka osoba mająca takie zdanie na temat idei zbierania kasy na sprzęt ratujący życie powinna zostać odesłania do domu. Nawet nie chce mi się dłużej komentować...

  1 0
 • ~werkk 2013-01-12 17:17:57

  Żal dupę ściska że te pieniądze nie trafią do Radia Maryja, no i na tacę.

  0 1
 • ~Benq 2013-01-12 18:01:41

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~Ancymon 2013-01-12 19:32:01

  Do ~sajko15
  Kolego ,płacę ubezpieczenie i nie interesuje mnie czy dany sprzęt ma naklejone "serdzuzko" czy nie,więc zastanów się co za bzdury wypisujesz."Tak pozatym to ta akcja podobała mi się na początku ,teraz to zwykła propaganda.Pozdrawiam.

  1 0
 • ~dominikastoltny 2013-01-13 10:27:16

  ~Ancymon To Ty bzdury wypisujesz, skoro płacisz ubezpieczenie a nie popierasz Orkiestry to powinienes być leczony środkami dostępnymi z ubezpieczenia a nie tymi z naklejonym serduszkiem, nie życzę Ci tego ale ciekawe czy tez byś tak mówił jakby Cie to spotkało.

  0 1
 • ~smr 2013-01-13 10:30:47

  A nie zauważyłeś może, że to jest coroczne wyręczanie naszego żałosnego Państwa, które to jako priorytet powinno się zajmować służbą zdrowia a tak to miliony ofiar zrzuca się jeszcze dodatkowo na to, żeby się miało za co leczyć ...

  0 0
 • ~dominikastoltny 2013-01-13 10:52:56

  Faktycznie lepiej nie mieć się czym leczyć niż wrzucić złotówkę i wyręczać żałosne Państwo.

  0 0
 • ~Teddy 2013-01-13 11:12:43

  Żałosne jest to, że miasto wcisnęło WOŚP za ścianę na Kompus zamiast jak inne miasta zrobić Finał na rynku. Widać, że jak nie ma interesu to się imprez na rynku nie robi :-(

  0 1
 • ~Ancymon 2013-01-13 11:32:10

  Ciekaw jestem ile ten cały cyrk kosztuje -ile miasto (i inne miasta)Rybnik wyda na to pieniędzy(z naszych podatków),telewizja publiczna,policja,straż miejska i inne służby.Ile ludzi(dziennikarzy) lansuje się przy okazji tej akcji jacy to czuli są na potrzeby innych.Ciągle się słyszy w telewizji to jakoby Jurek Owsiak utrzymywał polską służbę zdrowia,sam wrzuciłem pieniądze do puszki ale nie z powodu Owsiaka i tej całej propagandy.Tylko jedna fundacja jest tak faworyzowana przez media,rząd.miasta i celebrytów.Lepiej było by żeby każdemu z wypłaty pobrali co miesiąc złotówkę na zakup sprzętu -to by miało większy sens bez dodatkowych nie małych kosztów.
  http://wpolityce.pl/artykuly/21066-wosp-dlaczego-nie-wielbie-owsiaka-jest-czescia-medialno-politycznego-ukladu-i-bedzie-promowany-tak-dlugo-jak-dlugo-ten-uklad-bedzie-trwal
  http://acontrario.nowyekran.pl/post/47198,wielka-kasa-swiatecznej-orkiestry

  0 0
 • ~Teddy 2013-01-13 11:42:08

  Wy jesteście zdrowo poj...ni. Jeden facet od 21 lat zrobił dla tego kraju więcej niż wszystkie rządy wzięte razem do kupy i przerżnął pieniędzy tak jak rządowi ministrowie, ZUSy, KRUSy itp twory, które wyciągają kasę z kieszeni ludzi i pchają je w kieszenie kolesiów, więc nie pier.. tu o jakiejś propagandzie tylko wrzuć 10 zł na rok do skarbonki WOSPu i miej poczucie ze wziąłeś udział w pospolitym ruszeniu bo tylko wtedy Polacy potrafią zrobić coś szlachetnego. A jak wylądujesz w szpitalu to zerknij kątem oka czy czasem respirator pod którym leżysz, albo kardiomonitor nie pochodzi z WOŚPu bo dziś bluzgasz jak popieprzony, a za chwilę, ten sprzęt może CI uratować życie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A co do kosztów jakie ponosi miasto, to nie martw się - miasto na co dzień orżnie Cie bardziej niż w tą jedna niedzielę na rok !

  0 0
 • ~Teddy 2013-01-13 11:50:47

  ... miało być, ze Owsiak NIE przerznął tyle pieniędzy co rządowi ministrowie - jeżeli w ogóle cokolwiek zostało wydane nie tak jak powinno. Sorki - pośpiech

  0 0
 • ~kurier 2013-01-13 14:30:08

  Kolego Teddy - mądrze piszesz odnośnie Owsiaka. Zrobił dla kraju przez ostatnie lata więcej niż wszystkie inne fundacje, caritasy KRUSy, ZUSy i inni razem wzięci od początku istnienia. On powinien być uhonorowany za prospołeczne działania. Takie zdanie jak twoje jest powszechne. Nic dodać nic ująć. A co do miejsca to wybrano kampus ze względu na różne dodatkowe atrakcje na które wybieram się po południu z rodzinką. Nie dałoby się tego zrobić na rynku chociaż światełko do nieba mogli zrobić na rynku...
  Koleżanko sajko15 - nawet jeśli rozdawano takie ulotki to kto w dzisiejszych czasach słucha klech a z środowisk rydzykowych wszyscy sobie robią jaja. Radia Maryja słucha w Polsce 2% społeczeństwa. To margines społeczeństwa.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2374