Uwaga pasażerowie. Od 5.03.2018 r. (poniedziałek) nastąpi zmiana tras autobusów na czas ponownego całkowitego zamknięcia fragmentu ulicy Chwałowickiej. ZTZ w Rybniku zastrzega, że ze względu na natężenie ruchu mogą nastąpić odchylenia od planowanych godzin obsługi przystanków.
- Od poniedziałku w związku z planowanym remontem wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Chwałowickiej i koniecznością zamknięcia dla ruchu samochodowego tego odcinka drogi informujemy o zmianie tras linii 5, 13, 22, 23, 26, 27, 29, 30, 31, 32, 33, 49, 49A – czytamy w komunikacie ZTZ Rybnik.
Obecny przystanek Rybnik Meksyk Kamyczek w kierunku centrum będzie przystankiem obsługiwanym w kierunku Chwałowic.
Dodatkowy przystanek zostanie usytuowany w obrębie Ronda Kamyczek dla autobusów jadących w kierunku centrum.
W stronę Chwałowic:
- Od przystanku Rybnik Śródmieście Sąd autobusy linii 26, 27, 29, 31, 33 będą obsługiwały przystanki według kolejności:
- Rybnik Śródmieście Dworzec Kolejowy
- Rybnik Śródmieście Kościuszki
- Rybnik Śródmieście Bazylika
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Wiadukt
- Rybnik Meksyk Kamyczek
- Rybnik Meksyk Park
- dalej po trasie
- Od przystanku Rybnik Śródmieście Sąd autobusy linii 30 będą obsługiwały przystanki według kolejności:
- Rybnik Śródmieście Dworzec Kolejowy
- Rybnik Śródmieście Kościuszki
- Rybnik Śródmieście Bazylika
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Wiadukt
- Rybnik Meksyk Budowlanka
- dalej po trasie
- Od przystanku Rybnik Śródmieście Sąd autobusy linii 49 będą obsługiwały przystanki według kolejności:
- Rybnik Śródmieście Dworzec Kolejowy
- Rybnik Śródmieście Kościuszki
- Rybnik Śródmieście Bazylika
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Wiadukt
- Rybnik Meksyk Tkoczów
- dalej po trasie
- Od przystanku Rybnik Północ Rondo Gliwickie autobusy linii 23 będą obsługiwały przystanki według kolejności:
- Rybnik Śródmieście Plac Wolności
- Rybnik Śródmieście 3 Maja
- Rybnik Śródmieście Dworzec Kolejowy
- Rybnik Śródmieście Kościuszki
- Rybnik Śródmieście Bazylika
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Wiadukt
- Rybnik Meksyk Kamyczek
- Rybnik Meksyk Park
- dalej po trasie
- Od przystanku Rybnik Śródmieście 3 Maja autobusy linii 22, 32 będą obsługiwały przystanki według kolejności:
- Rybnik Śródmieście Dworzec Kolejowy
- Rybnik Śródmieście Kościuszki
- Rybnik Śródmieście Bazylika
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Wiadukt
- Rybnik Meksyk Kamyczek
- Rybnik Meksyk Park
- dalej po trasie
W stronę centrum Rybnika:
- Od przystanku Rybnik Meksyk Park autobusy linii 26, 27, 29, 31, 33 będą obsługiwały przystanki według kolejności:
- Rybnik Meksyk Kamyczek (przystanek tymczasowy)
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Żorska
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Wiadukt
- Rybnik Śródmieście Bazylika
- Rybnik Śródmieście Chrobrego
- Rybnik Śródmieście Sąd
- dalej po trasie
- Od przystanku Rybnik Meksyk Park autobusy linii 5, 13 będą obsługiwały przystanki według kolejności:
- Rybnik Meksyk Kamyczek (przystanek tymczasowy)
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Żorska
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Wiadukt
- Rybnik Śródmieście Bazylika
- Rybnik Śródmieście Chrobrego
- dalej po trasie
- Od przystanku Rybnik Meksyk Budowlanka autobusy linii 30 będą obsługiwały przystanki według kolejności:
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Żorska
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Wiadukt
- Rybnik Śródmieście Bazylika
- Rybnik Śródmieście Chrobrego
- Rybnik Śródmieście Sąd
- dalej po trasie
- Od przystanku Rybnik Meksyk Tkoczów autobusy linii 49 będą obsługiwały przystanki według kolejności:
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Żorska
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Wiadukt
- Rybnik Śródmieście Bazylika
- Rybnik Śródmieście Chrobrego
- Rybnik Śródmieście Sąd
- dalej po trasie
- Od przystanku Rybnik Meksyk Park autobusy linii 23 będą obsługiwały przystanki według kolejności:
- Rybnik Meksyk Kamyczek (przystanek tymczasowy)
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Żorska
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia Wiadukt
- Rybnik Śródmieście Piasta
- dalej po trasie
Nie będzie obsługiwany przystanek Rybnik Śródmieście Policja przez linie 23, 26, 27, 29, 30, 31, 32, 33, 49. Nie będzie obsługiwany przystanek Rybnik Meksyk Budowlanka przez linię 49.
Linia 49A na czas zamknięcia ul. Chwałowickiej zostanie zawieszona.
Konieczność pokonania dodatkowej trasy wpłynie na zmianę godzin odjazdu poszczególnych linii.
Rozkład jazdy obowiązujący od dnia 05.03.2018 r. (poniedziałek) jest dostępny TUTAJ.
Tagi: wiadukt Chwałowicka, wiadukt Rybnik, remont wiaduktu, PKP PLK, rozkład jazdy ZTZ, rozkład jazdy autobusy, ZTZ Rybnik
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Można wnioskować o 45 tys. zł na wymianę pieca. Kolejki nie ma
40588Zmarł dr Eryk Kwapuliński – najstarszy praktykujący lekarz w Rybniku
28356Świerklańska: autobus zjechał do rowu. W pojeździe były dzieci (zdjęcia)
25521Interna w Rybniku działa, po prawie 3 latach przerwy. Są już pierwsi pacjenci
18089Ta herbata stwarza zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Ostrzeżenie GIS
16888Zmarł dr Eryk Kwapuliński – najstarszy praktykujący lekarz w Rybniku
+314 / -18Doszło do przestępstwa w UM Rybnik? Sprawa trafiła do prokuratury
+216 / -18Interna w Rybniku działa, po prawie 3 latach przerwy. Są już pierwsi pacjenci
+127 / -18Rak wątroby u 12-latka. Filip z Jejkowic potrzebuje pomocy
+108 / -2Strażnicy miejscy eskortowali 2-latka z krwawiącą raną na głowie
+105 / -3Komisarz wyborczy: T. Pruszczyński zrzekł się mandatu radnego Rybnika. „Decyzję podejmę po II turze”
37"Babciowe" przyjęte. Rodzice otrzymają 1,5 tys. złotych na dziecko
23Roman Fritz ogłosił start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Łukasz Kohut rekomendowaną "jedynką" na liście Lewicy
13Byle gdzie, byle zaparkować. Kolejni „mistrzowie” parkowania w Rybniku (zdjęcia)
11Interna w Rybniku działa, po prawie 3 latach przerwy. Są już pierwsi pacjenci
9Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert