zamknij

Wiadomości

Nożownik dźgnął osobę, która udzielała pomocy. Policja ujawnia szczegóły ataku

2017-03-27, Autor: bf, źródło: KMP Rybnik

Rybniccy kryminalni przy wsparciu grupy szybkiego reagowania zatrzymali 21-letniego mieszkańca Rybnika, który ranił nożem trzy osoby. Podejrzany usłyszał dziś zarzut usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała dwóch osób. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. - Około godziny 2.40 rybniccy policjanci zostali poinformowani o tym, że na rynku leży mężczyzna raniony nożem. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali zakrwawionego, leżącego mężczyznę, a przy nim dwie osoby które udzielały mu pierwszej pomocy. Mundurowi wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało pokrzywdzonego do szpitala – mówi st. sierż. Anna Karkoszka, rzecznik KMP w Rybniku.

Jak wstępnie ustalili rybniccy śledczy, pokrzywdzony wraz z kolegami przebywał w jednym z rybnickich lokali. W pewnym momencie pomiędzy nimi a sprawcą doszło do sprzeczki, w trakcie której mężczyzna wyciągnął nóż i ranił dwie osoby. Pokrzywdzeni wyszli z lokalu i szli w kierunku rynku. Jeden z rannych mężczyzn zasłabł na ul. Sobieskiego. Do udzielania pomocy dołączył przechodzień. Sprawca widząc całą sytuację podbiegł do niego i ranił go nożem. Napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem mundurowych.

- Śledczy ustalili tożsamość napastnika, który ranił nożem trzy osoby. 21-letni rybniczanin został zatrzymany w sobotę wieczorem i osadzony w policyjnym areszcie. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury – dodaje policjantka.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy w momencie zdarzenia nożownik był pod wpływem dopalaczy czy innych środków psychoaktywnych.

Dyskusyjny jest też czas przyjazdu na miejsce karetki pogotowia. Jak piszą Czytelnicy naszego portalu, pogotowie miało dotrzeć do centrum Rybnika po 30 minutach. Z kolei jeden ze świadków twierdzi, że pomimo obecnego monitoringu nie zauważył nigdzie obecności strażników miejskich. Czekamy na odpowiedzi z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach i Straży Miejskiej w Rybniku.

AKTUALIZACJA (godz. 18.50): podejrzany założył wyjaśnienia w tej sprawie. Przedstawiona przez niego wersja zdarzenia będzie weryfikowana w ramach trwającego w tej sprawie śledztwa. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator złoży do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 21-latka. Decyzja zapadnie jutro na posiedzeniu sądu.

Oceń publikację: + 1 + 55 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (20):
 • ~templariusz 2017-03-27
  10:44:49

  `Arteks cwaniaku co masz teraz do powiedzenia. Słuchamy.

 • ~ 2017-03-27
  11:07:20

  Teraz jest najwyższy czas na srogie porządki. Smolna, Kilińskiego, Dąbrówki, Nowiny i inne blokowiska przeczesać. Niskie wykształcenie, brak dobrych wzorów, dostęp do narkotyków i hulaj dusza piekła nie ma. Dosyć tego!

 • ~xxxx 2017-03-27
  11:29:56

  182 3

  kto normalny chodzi do lokali z nożem?pójdzie do pierdla,tam go będą żywić,zacznie pakować na siłowni po czym wyjdzie i będzie jeszcze gorszym bandytom ,do kamieniołomów ze śmieciem.

 • ~master4k 2017-03-27
  11:35:28

  77 3

  Narkotyki jak narkotyki ale to zasługa przede wszystkim dopalaczy. A z nimi od lat ani Policja ani inne służby zwyczajnie nie potrafią sobie poradzić. Widocznie prawo jest zbyt liberalne w tym zakresie. Najwyzsza pora na gruntowne zmiany. Wystarczy na youtube wpisac "Dopalacze samo zdrowie", żeby zobaczyć jakie spustoszenie potrafią zrobić. Tradycyjne narkotyki wypadają przy nich blado.

 • ~ 2017-03-27
  12:19:52

  183 6

  "Pięknie" spisały się służby mundurowe. Centrum miasta jest wyjątkowo mocno monitorowane - nie jeden człowiek, który robił "siku" nawet nie zdążył skończyć załatwiać swojej potrzeby, a już przy nim pojawiała się straż miejska lub policja.

  A w tym samym centrum miasta kilka osób zostało zaatakowanych nożem, pomimo monitoringu sprawca bez kłopotu wrócił sobie do swojego mieszkania. Na pewno zajęło mu to więcej czasu niż osoby, które w centrum miasta czasem robią "siku". Pomimo tego te same służby mundurowe nie były w stanie nic zrobić.

  Sprawca został zatrzymany kilkanaście godzin później. Gdyby to był jakiś terrorysta lub ktoś bardziej zdeterminowany, przez te kilkanaście godzin spokojnie mógłby oddalić się od miejsca zdarzenia na kilkaset kilometrów i swobodnie czas spędzać np. w Alpach.

  To, że doszło do ataku nożem, to zawsze się może to zdarzyć - jest to "biała broń", którą każdy posiada u siebie, nie da się monitorować każdej osoby, czy chodzi ona po ulicy z nożem czy bez. Ale nie do pomyślenia jest to, że sprawca ataka może sobie swobodnie pójść do siebie, pomimo iż miasto jest "naszpikowane" kamerami. Wstyd mi za taką straż miejską i policję. Nie dziwię się, że tak długo zwlekano z podaniem szczegółów na ten temat - po prostu jest to powód do wstydu.

 • ~brongolongo 2017-03-27
  13:03:12

  26 16

  Ostatnio nożownik miał 22 lata. Odmłodniał w areszcie.

 • ~ 2017-03-27
  13:18:01

  71 13

  Templariusz! Przecież Arteks ci wytłumaczył, że są ważniejsze sprawy niż nożownik tnący na rynku.
  Dodam, że powinni zwiększyć dofinansowanie straży wiejskiej, gdyż biedaki nie mogą na czas dojechać na miejsce akcji..
  A jak była szansa ich odwołać to rybniczanie schowali głowy w piasek...teraz macie co chcieliście.A te pieniądze można by spokojnie przekazać na walkę...ze smogiem

 • ~major666 2017-03-27
  14:03:19

  101 5

  pokazać twarz tego skur*iela ! chcę wiedzieć kim jest

 • ~ 2017-03-27
  14:13:10

  65 7

  Arteks z wstydu zakopałeś się z swoimi mądrościami. Może Nam jeszcze powiesz ze to kucharz i wracał z nadgodzin krojenia cebuli.

 • ~hub381 2017-03-27
  14:33:43

  66 6

  Ludzie ! Dziękujcie policji,że szybko zadziałała i nożownika złapała.
  Ludzie ! Kto to widział w nocy budzić SM ?
  Proponuję ośrodek decyzyjny Pogotowia Ratunkowego z Gliwic przenieść do W-wy.
  Dziękuję. Elwer 11

 • ~agi88 2017-03-27
  15:03:36

  41 5

  Kiedyś dziennikarze przekazywali informację, teraz ją sami tworzą. Panie redaktorze proszę pisać dokładnie - no chyba że celowo Pan tworzy hejt? Gdzie nożownik zaatakował? Bo na pewno nie był to rynek!

 • ~ 2017-03-27
  15:04:00

  41 6

  W ramach promocji miasta, TVN za 360 tys. będzie mógł nakręcić odcinek o medykach ratujących ofiary rybnickiego nożownika, szkoda tylko, że będzie on oparty na prawdziwych wydarzeniach.

 • ~Ignor 2017-03-27
  16:04:21

  59 2

  Dlaczego nie jest pokazana twarz?

  Potrafił biegać z nożem? Wymachiwać? Chciał zabić? Atakował? On ma jakieś prawa?

  Taki jest cwaniak, to pokażcie gębę tego czegoś, bo człowiekiem nazwać go nie można.

  Jeszcze stoi wielki cwaniak po zdjęciu kajdanek jakby arbuzy przenosił.

 • ~Marcin Magoń 2017-03-27
  16:13:52

  69 1

  W piatek i sobote straz miejska powinna byc przez caly czas w okolicach Rynku. Za chwile tam pojawią się ogrodki piwne i spokojniej nie będzie. Łódkę na Rynku pilnowali.

 • ~cabrio 2017-03-27
  20:54:55

  54 7

  Ja się pytam gdzie byli ci gn.... ze straży wiejskiej ten co siedzi na monitoringu za setki tysiecy złoty ślepy? nie widział co na rynku się dzieje czy spał? za nasze państwowe pieniądze (postępowanie dyscyplinarne powinien mieć) taki jegomość operator monitoringu powinien pierwszy skierowac POLICJE i pogotowie w rejon zdarzenia a policja tego gnoja powinna zastrzelić. prawo użycia broni : w celu odparcia bezpośredniego zamachu na zycie zdrowie lub wolność funkcjonariusza lub innej osoby oraz w celu przeciwdziałania czynnością zmierzającym bezpośrednio do takiego zamachu funkcjonariusz ma prawo użyć broni palnej lub psa służbowego NIE MA PRZYZWOLENIA na naćpanych małolatów morderców to mógł być każdy z nas

 • ~THE Bill 2017-03-28
  07:16:18

  35 3

  Chciałbym zwrócić uwagę odpowiedzialnym osobom (jeśli to czytają), że kolejny raz na rybnickim rynku dochodzi do aktów przemocy lub kradzieży i monitoring się nie sprawdza. Niestety, ale może trzeba wyłożyć kasę na nowy etat ? Człowiek będący w zasięgu kamery ma głębokie poczucie bezpieczeństwa sądząc, że ktoś go uratuje, a tu się okazuje, że nie koniecznie. I podkreślam - to już kolejny raz! A wracając do sprawy nożownika - na pewno nie dostanie dożywocia, a sąd zapewne będzie nadzwyczaj łaskawy dając wyrok w zawiasach. I tak oto będzie się czuł bezkarny i nie zawaha się powtórzyć swojego czynu. Policja - sam powiedzcie - typek jest wam znany z kartotek czy to jego debiut? Ktoś kto chodzi z kosą w kieszeni napakowany adrenaliną nie jest w stanie dostosować się do społeczeństwa. I tak oto czytam, że osoba ratująca została zaatakowana. I weź potem człowieku pomagaj :/

 • ~wojciechkr 2017-03-28
  09:10:59

  7 7

  Zdelegalizować noże!

 • ~PeterSnuffer 2017-03-28
  14:33:22

  9 0

  Może mi ktoś wytłumaczyć skąd biorą sie tacy pseudoludzie nie potrafiący żyć normalnie w grupie innych osób, już nawet nie chodzi o tego nożownika, ale o resztę dresów i tym podobnych napinających sie Sebków szukających tylko zaczepki lub problemu?!

 • ~THE Bill 2017-03-30
  07:14:06

  2 1

  @~PeterSnuffer - z nudów, z biedy, z braku miłości. Może brzmi banalnie, ale wyobraź sobie, jak była by w stanie zmienić takiego sebika przysłowiowa "różowa". Na krok by od niej nie odchodził. Przecież to wszystko jest dla - w ich chorym rozumowaniu - prestiżu, pozycji, satysfakcji, szacunku w oczach sobie podobnych.

 • ~fixfix 2017-03-30
  11:53:32

  2 0

  Czy coś wiadomo co się z nim dzieje ? czy ma dozór policyjny cze ewentualnie poszedł do aresztu.
  Dlaczego media milczą?
  Jeszcze zapomniałem że jest lecznica dla zwierząt w Rybniku.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 439