zamknij

Wiadomości

Noga z gazu! Dziś akcja policji „Prędkość”

2021-07-08, Autor: ab

Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż głównym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. 

Reklama

Funkcjonariusze Policji, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególną rolę mają policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości.

Policjanci pełnią służbę z wykorzystaniem najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także dokonują pomiarów prędkości ręcznymi miernikami z rejestracją obrazu.

- Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi - informuje rzecznik prasowy policji i dodaje - główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

Policjanci apelują o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~ 2021-07-08 10:03:51

  I znowu będą stać na Raciborskiej, Gliwickiej, Wodzisławskiej itd. byle nikogo nie chwycić.Przynajmniej kierowcy nie ostrzegajcie przed pomiarem innych ,bo miganiem ułatwiacie szybkościowcom uniknięcia mandatu.

  21 39
 • ~exx 2021-07-08 12:04:32

  -zak
  Odezwał się ślimok.

  18 10
 • ~Kurt_Wallander 2021-07-08 13:58:03

  Stali na Żorskiej jeszcze godzinę temu, nadział się jakiś typek z Gliwic 8)

  14 2
 • ~artefaks 2021-07-08 16:09:58

  Zak usiłuje w swej skromności powiedzieć aby kierowcy się nie ostrzegali. Bo mandaty łatają dziurę budzetową przewodniej siły narodu. A wystarczyło podobno było tylko nie kraść. Eureka

  9 13
 • ~ 2021-07-08 16:27:24

  a kiedy będzie akcja bezwzględnego przestrzegania tego przepisu:

  "Art. 14. Zabrania się:
  1) wchodzenia na jezdnię:
  a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
  b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
  2) przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
  3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
  4) przebiegania przez jezdnię;
  5) chodzenia po torowisku;
  6) wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
  7) przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują;
  8) korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych."

  19 4
 • ~Fenrir 2021-07-08 18:15:01

  Dziś widziałem na Hetmańskiej gościa z kartką A3 " UWAGA STOJĄ" ustawił się z 200m przed patrolem z suszarką. Człowieku jeżeli to przeczytasz daj jakiś namiar na siebie masz u mnie jakąś zacną flaszeczkę. A jako że drogi ZAKuty Łbie ten patrol nic nie zarobił na takich jak ty nierobów, zatem ruszaj nurkować w poszukiwaniu puszek. Tylko uważaj na konkurencje bo pisowski lumepnelektorat bywa agresywny zwłaszcza gdy kac męczy. A głupio by było gdybyś dostał po pysku od swoich.

  8 14
 • ~Arteks 2021-07-08 18:44:56

  Patrol nieoznakowany działa w Rybniku od dłuższego czasu i ciągle widzę jak spisują frajerów w różnych punktach miasta - także na osiedlach czy w centrum. I to bez akcji "Prędkość". Brawo też za patrol który we wtorek ok. 11.00 na Piasta po kolei spisywał darmusów stojących na chodniku i zamalowanych miejscach. W Rybniku nie brakuje legalnych miejsc do parkowania - nie pozwalajcie na tamowanie chodników i miejsc gdzie z różnych powodów nie powinno się parkować.

  8 10
 • ~ 2021-07-08 19:41:10

  @Febrir- że ty głupi jesteś to wiedziałem ,że popierasz piratów drogowych tego nie, ale już się odkryłeś ,i stwierdzam , że głupszym już być nie można :)
  @artefaks- przypomnę ci twój wpis jak pirat przekraczający szybkość skrzywdzi kogoś na drodze,bo wtedy ty wrzeszczysz "gdzie była policja '?

  10 5
 • ~Dintojra 2021-07-08 21:04:57

  @zak/kazoo - czyżbyś w końcu zrobił prawo jazdy ? przecież jeszcze niedawno twierdziłeś, że do niczego ci niepotrzebne, a teraz takie doniosłe słowa o odpowiedzialności i głupocie ?

  5 6
 • ~Fenrir 2021-07-08 22:23:05

  ZAKuty Łbie ty komunistyczny durniu, stawianie patolu z suszarką 300m od ronda i szuszenie w stronę tego ronda według ciebie służy poprawie bezpieczeństwa. Chyba poprawie warunków wegetacji na socjalu takich jak ty nierobów ...

  3 10
 • ~ 2021-07-08 22:58:53

  @Dintojra- omyliłeś osoby:) ja miałem prawo jazdy gdy ty jeszcze w pieluchy robiłeś.Sam jeżdzę ostrożnie wiec nie będę nigdy ostrzegał piratów,niech płacą ja im się śpieszy.
  @fenrir- te wycieczki pod moim adresem świadczą tylko o twojej inteligencji, a raczej o jej braku ,ale niech ci tam , jak cię to ma dowartościować to kontynuuj :)

  6 5
 • ~artefaks 2021-07-09 07:57:32

  @Zakuty.Cos ci się pomyliło. Bo nigdy nie krzyczałem ,,gdzie była policja".Ale potrafię Ci pomóc w zlokalizowaniu miejsc gdzie jest nadmiar policji nieadekwatny do sytuacji. Są to ulica na Żoliborzu. . Dziwna budowla na placu defilad w kształcie wyrzutni V2. Przy zabezpieczaniu potrzeb życiowych babci Kasi. Przy maltretowaniu dzieci i kobiet. Zaś policji jest za mało przy marszach kiboli i faszyzujących bandytów .

  2 2
 • ~Monika898 2021-07-09 18:28:11

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 1
 • ~Fenrir 2021-07-09 20:40:32

  ZAKuty Łbie piosenkę o tobie i twoich czerwonych towarzyszach napisano. Masz tu kawałek:
  Tłum ma napięte mięśnie, twarze ma kaprawe
  Na swoich stopach noszą tylko oba buty prawe
  Maszerują ch*** w swej obłędnej defiladzie
  Tak maszeruje hańba tak maszeruje badziew

  A swoją drogą to już wiem czemu w obuwniczych często wystawiają po jednym bucie. Miłośnicy Kwaczącego Hitlerka kradli po dwa prawe ;-D

  2 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?





Oddanych głosów: 981