zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Niedobczyce: Cały Śląsk gra i śpiewa

Niedobczycka placówka kulturalna zaprasza wszystkich miłośników i sympatyków muzyki chóralnej na tradycyjny festyn z okazji Święta 3 Maja.

Reklama

Impreza pod nazwą „Cały Śląsk gra i śpiewa” organizowana jest w Niedobczycach cyklicznie od wielu lat. Festyn stwarza doskonałą okazję do zaprezentowania na scenie repertuaru orkiestr i chórów z naszego regionu.

W tym roku impreza rozpocznie się o godz. 16:00 koncertem „Szlakiem Powstańców Śląskich” z okazji 90 Rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. W DK Niedobczyce zaprezentują się połączone chóry Okręgu Rybnickiego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr z towarzyszeniem Miejskiej Orkiestry „RYBNIK”. Dyrygować będzie Wacław Mickiewicz. Następnie w Parku im. H. Czempiela w Niedobczycach zagrają: Orkiestra KWK "Jankowice" (dyrygent: Grzegorz Mańka), Orkiestra KWK "Marcel" (dyrygent: Franciszek Magiera) oraz Miejska Orkiestra Dęta "RYBNIK" z solistami: Sonią Cieplińską, Iwoną Blachą, Sabiną i Mieczysławem Kierpiec (dyrygenci: Marian Wolny, Arkadiusz Czyż). Na godz. 19.30 zaplanowano Biesiadę Cygańską i zabawę taneczną z zespołem „Wagant”.

 

Wstęp na imprezę wolny.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~grekos 2011-04-30
  07:28:12

  0 0

  W tych Niedobczycach to nigdy nic więcej nie wymyślą ciągle aby ta sama orkiestra ten sam chór i Ci sami dyrygenci aż się wymiotować się chce od tego ludzie w tym parku od tego g.... :)

 • ~grekos 2011-04-30
  07:30:59

  1 0

  "od tego brzasku w tym parku ludzie okna wymieniają bo nie da się już słuchać tego g...." ooo tak miało być ;)

 • ~martinezco4 2011-04-30
  09:51:02

  0 0

  Niewiem stary co Ty masz do Niedobczyc???Jak Ci sie niepodoba to może w centrum bedzie Ci lepiej.Mnie tam nieprzeszkadza muzyka na takich festynach.Co do Twoich odruchów wymiotnych to gówno mnie to interesuje.Nikt Ci niekarze chodzic na takie festyny.Załóz bambosze zaparz cherbatke rumiankowa usiądż w bujanym fotelu i sie bujaj

 • ~Amelia88 2011-04-30
  14:51:50

  0 0

  Herbatkę się pisze!!!! Niestety się muszę zgodzić z grekos'em, gdyby piwa tam nie lali to pewnie byłoby tam tylko kilka osób na krzyż, głównie dzieci, dobrze, że one się chociaż wtedy dobrze bawią ;) kiedyś było lepiej, były ciekawe, nowe zespoły, nie tylko młodzieżowe, różne, ale za każdym razem ktoś inny, ludzi był pełen park, a teraz..... lipa totalna, chociaż z drugiej strony lepsze to niż nic...

 • ~ 2011-05-02
  23:13:28

  0 0

  DO grekos: Ty cepku jeden powiedz mi czy kiedykolwiek w centrum odbyła się jakaś wielka impreza oprócz juwenalii, dni rybnika czy otwarcia Focusa?? Nie, a Niedobczyce mają park, scenę, jest gdzie się bawić i zapraszają gwoazdy np. Pierwszy zespół jaki pamiętam to LADY PANK, była też Flinta, Markowska, Raz,dwa,trzy i wiele innych a w centrum jak zwykle lipa..... JEżeli masz coś do dodania to wpadnij i się przekonaj.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.