zamknij

Wiadomości

Niecodzienna kolizja w Rybniku: opel zatrzymał się na wysepce ronda

2022-04-08, Autor: bf

Na szczęście bez poszkodowanych, ale to zdarzenie mogło zakończyć się poważnie – zwłaszcza w takiej pogodzie. Jeden z samochodów na rondzie wileńskim wjechał w wysepkę. Na miejsce przybyła policja.

Reklama

O zdarzeniu pisze nam Czytelnik.

Dziś w godzinach około 20-21 na rondzie wileńskim doszło do kolizji. Jedno z aut stało na wzniesieniu środka ronda, a drugie na jego brzegu zaraz obok. Zaraz za nim stał radiowóz na sygnale – czytamy.

Z opisu wynika, że wcześniej doszło do zderzenia się pojazdów. Zaktualizujemy informację po otrzymaniu komunikatu rybnickiej policji.

Dzisiaj po południu i wieczorem warunki jazdy samochodem były utrudnione – przede wszystkim ze względu na opady deszczu.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~exx 2022-04-09
  00:29:35

  34 48

  A widzieliście jak kierowcy jeżdżą na rondach? Zamiast ciasno kręcić to odbijają na zewnątrz. W tym mieście to naprawdę większość jeździ ze strachem w oczach albo bez przewidywania sytuacji. Żenujący poziom. A ci z zadupiewa to nawet na rower nie powinni wsiadać.

 • ~Franek 7 2022-04-09
  08:28:18

  26 27

  Czyli co? Taryfikator jednak nie przynosi rezultatów? Może teraz kara śmierci za przekroczenie prędkości?

 • ~Dador 2022-04-09
  10:11:33

  13 34

  ~exx
  Masz rację, rybniczanie nie potrafią jeździć po rondach. Wypuść takiego na rondo przy Spodku w Katowicach, to będzie potracony. Doskonałym przykładem jest rondo Zebrzydowickie, gdzie 95% kierowców nie potrafi korzystać z pasów włączeniowych wzdłuż ul. Budowlanych. Oni wykorzystują je tylko wtedy, jak jakiś "frajer" zatrzyma się przed przejściem dla pieszych i mogą wtedy wyprzedzić z lewej strony. Za to przyjezdni (SWD, SRC, SZO) doskonale poruszają się po tym rondzie, bo wiedzą, co to rondo turbinowe i jak się na nim ustawiać do prawidłowej i płynnej jazdy. I o ileż krótszy byłby korek na Zebrzydowickiej (czasem nawet do Buhla), gdyby ci wspaniali, rybniccy kierowcy, nauczyli się prawidłowo korzystać z możliwości, jakie daje rondo Zebrzydowickie.

 • ~Arteks 2022-04-09
  20:17:45

  15 5

  @Franek 7 - głównym zadaniem taryfikatora jest eliminacja wariatów drogowych natomiast jazdę w taki sposób jak na zdjęciu kończy niegroźna moto-niezdara. Jakiś czas temu inna turystyka z SWD wylądowała w Nacynie... Niestety takich moto-gapciów jest co raz więcej bo prawo jazdy może mieć każdy, a auta stały się równie popularne jak smartfony czy ekspresy do kawy. Dzisiaj wmówiono Polakom, że każdy może mieć prawo jazdy i być kierowcą. No i codziennie mamy w każdym mieście tego rodzaju zdarzenia, które kiedyś były nie do pomyślenia.

 • ~Barra_cuda 2022-04-10
  21:49:44

  6 1

  Dador jesli uważasz że na Zebrzydowickiej jest rondo turbinowe to polecam oddać prawo jazdy w wydziale komunikacji zanim zrobisz sobie albo co gorsza komuś, krzywdę. Jesli masz zamiar dalej jeździć polecam zorientować się ile kosztuje wyprzedzanie lub omijanie pojazdu tuż przed przejsciem dla pieszych.

 • ~Dador 2022-04-10
  23:03:39

  2 3

  ~Barra_cuda
  Czy mogłabyś (będę się zwracał do Ciebie w formie żeńskiej, gdyż moim zdaniem, tylko kobieta mogłaby tak opacznie zrozumieć to, co napisałem we wcześniejszym poście) poprzeć swoją tezę o tym, że nazwałem rondo Zebrzydowickie turbinowym, jakimś konkretnym cytatem? Będę wdzięczny, bo pozwoli mi to pojąć Twój tok rozumowania i być może rozwieje inne moje wątpliwości, które mam odnośnie Twojej osoby. Co do drugiego zdania ( a propos, nie widzę w ogóle związku z moim poprzednim postem) , to dziękuję za troskę, ale informuję, że wiedzę taką posiadam.

 • ~Barra_cuda 2022-04-11
  17:33:29

  2 3

  To Ja próbuję pojąc twój tok rozumowania ponieważ sugerujesz że po rondzie zebrzydowickim należy poruszać się jak po rondzie turbinowym. No bo na czym ma polegać ten magiczny, rozładowujacy korki sposób poruszania się po tym rondzie skoro żorscy, raciborscy i o zgrozo wodzisławscy kierowcy tak płynnie się tam poruszają dzięki tajemnej wiedzy jaka posiedli dzięki rondom turbinowym w ich mieście? Samolotem też potrafisz latać skoro potrafisz samolot z papieru poskładać?
  Co do drugiej sprawy to sugeruję ci się przyjrzeć tym "pasom dołączeniowym" na wylocie z ronda bo może przeoczyłes tam przejscia dla pieszych. Jest duża szansa że z taką spostrzegawczością przekujesz swoją wiedzę teoretyczną w praktyczną opłatę kredytowaną. To wersja optymistyczna, bo masz szanse nawet kogoś zabić na przejściu i "wygrać" 12 lat na koszt państwa.

 • ~Dador 2022-04-12
  10:44:58

  1 2

  ~Barra_cuda
  Czytając Twoje "ponieważ sugerujesz" i inne dyrdymały, na myśli przyszła mi tylko jedna sentencja.

  "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. " - Mark Twain.

  Twain doskonale ujął to, co teraz myślę po Twoim ostatnim wpisie.

  Zdaję sobie sprawę, że możesz nie ogarniać, jak jeździć po rondzie Zebrzydowickim, bo najzwyczajniej jesteś w tych 95% ludzi, o których wspomniałem wcześniej. I wiem też, że nie ogarniesz tego, jak jazda przy lewej krawędzi (blisko wyspy) może wpłynąć na korki na Zebrzydowickiej. Wspomnę tylko, że w polskim prawie jest zapis, mówiący o tym, że jeśli szerokość jezdni na to pozwala, to w jednym kierunku mogą się po niej poruszać równolegle 2 i więcej pojazdów. Teraz postaraj się przełożyć ten zapis na sytuację na rondzie Zebrzydowickim i voila!
  A odnośnie przejścia, to cały czas nie wiem, co Ci chodzi? Kogo mam tam zabić? Jaka spostrzegawczość?

 • ~Barra_cuda 2022-04-12
  17:14:11

  1 2

  No wkoncu uchylasz rąbka tajemnicy i wycofujesz się rakiem z "ronda turbinowego". Tak więc poza przypomnianym przepisem przypominam że zjezdzajac z drogi z jednym pasem na drogę z wieloma pasami to przepisy pozwalaja zajać dowolny pas. W praktytce twój pomysł zakończylby się o wiele większymi korkami. Wiecznie byłyby tam stłuczki bo zjeżdżając mógłbyś zająć dowolny z pasów zjazdowych tak samo jak ten jadący za toba po zewnętrznej. Nie bez powodu jest tam miejsce ale nie ma narysowanych pasów. Farby w wydziale komunikacji raczej nie zabrakło. Żeby tak jezdzić konieczna jest calkowita przebudowa ronda.

  Co do drugiej części to jeszcze raz tłumaczę - wszystkie zjazdy z ronda maja przejscia dla pieszych. Także te z tymi chorymi pasami dołączeniowymi. Kiedy zjeżdzajac z ronda korzystasz z pasa dołączeniowego bo ktoś jedzie po zwykłym pasie to oznacza że kogoś wyprzedzasz lub omijasz tuż przed przejsciem bez urządzeń sterowania ruchem. Zauważy to policja -1500 zl nie twoje. Przejedziesz tam kogoś robiąc cos takiego -12 lat w podziwianym przez ciebie Raciborzu w ZK. A o to nietrudno kiedy samochód jadacy przed toba zasłania ci widok.

 • ~Dador 2022-04-12
  17:48:59

  1 2

  ~Barra_cuda
  Czy ty w ogóle czytasz, co ja wcześniej napisałem? Mam wrażenie, że toczę tu dyskusje z osobą, która nie do końca rozumie pisany język polski. Przecież to się tak nie da. Najpierw coś mi i sobie wmawiasz na temat ronda turbinowego, teraz piszesz do mnie, że "wycofujesz się rakiem". Przestań nadinterpretować fakty. Pomogę Ci, choć nie muszę.
  Napisałem -"Za to przyjezdni (SWD, SRC, SZO) doskonale poruszają się po tym rondzie, bo wiedzą, co to rondo turbinowe i jak się na nim ustawiać do prawidłowej i płynnej jazdy." Co autor miał na myśli? Zinterpretuj na przykładzie. Odp: Autor napisał, że przyjezdni wiedzą co to rondo turbinowe i wiedzą jak się po nim poruszać. Tu nie ma grama wzmianki, że rondo Zebrzydowickie jest turbinowe!
  Jak sama zauważyłaś "(...) skoro żorscy, raciborscy i o zgrozo wodzisławscy kierowcy tak płynnie się tam poruszają dzięki tajemnej wiedzy jaka posiedli dzięki rondom turbinowym w ich mieście?" Tak! Tak! Brawo! O to właśnie chodziło. Oni wiedzą jak się poruszać po rondach, na których znajduje się więcej pasów niż 1, nawet jeśli nie są namalowane. Dlatego w ciągu ul. Budowlanych to właśnie głównie "zagraniczni" korzystają z pasów włączeniowych. Teraz wyobraź sobie, że jedziesz od Shella w górę. Przed rondem ustawiasz się na pasie lewym, bo prawy ma prawoskręt na Zebrzydowicką do Jejkowic/Gaszowic. Wjeżdżasz na rondo, po czym zjeżdżasz skrajnym prawym, choć Twój tor jazdy powinien być po skrajnym lewym. Czyli powinno się zjechać pasem włączeniowym. Taki manewr powoduje, że kierowca stojący w korku na Zebrzydowickiej, a chcący wjechać na prawo w Budowlanych ma wolny pas na rondzie i nie musi czekać, aż go opuścisz. W ten oto prosty sposób można zwiększyć przepustowość tego skrzyżowania. Jeśli dalej będziesz miała problem z pojęciem tego, daj znać. W ramach relaksu rozrysuję Ci to Paint.

 • ~Barra_cuda 2022-04-13
  09:01:15

  2 1

  Powołujesz się na ronda turbinowe a później piszesz o zebrzydowickim które takim nie jest bo nie ma dwóch pasów. Równie dobrze możesz napisać że Katowiczanie pokonuja to rondo jeszcze lepiej bo maja 3 pasmowe rondo (wkońcu na zebrzydowickim nie ma pasów to na siłę zmieszcza się 3 ata kolo siebie i to legalnie).

  Czyli gdyby babcia miala wąsy to by byla dziadkiem. "Wjeżdżasz na rondo, po czym zjeżdżasz skrajnym prawym, choć Twój tor jazdy powinien być po skrajnym lewym." Tu nie ma toru. Jest jeden pas a zjeżdzasz na dwa mozesz zajac dowolny a gaszowianin nie ma prawa przewidywac który ty postanowisz zajać - naturalnym wyborem jest skrajny prawy i podarowanie sobie wielu problemów. Możesz zajac dowolny owszem z tym że w tym momencie gosciu jadacy od Gaszowic i wyjezdzajacy po pierwsze wbija się nielegalnie zajmujac tobie pas na który możesz zjechać - wymusza pierwszeństwo. Po drugie zasłania ci przejscie dla pieszych i ty zjeżdzajac lewym ryzykujesz że kogoś potracisz na pasach (w tym szybkiego rowerzystę) wyprzedzajać Gaszowiana. Po trzecie nawet jak nikogo nie potrącisz to jedno z was ty albo Gaszowianin wyprzedzacie na pasach (1500zł). Od Gaszowic na Raciborska mozna by to rozwiazać rysujac Garzowianom pas po rondzie. Od Shella na zebrzydowice nie da się bo nie ma miejsca na dwa pasy na Zebrzydowickiej.
  Wracjac do powiedzonka z początku -Gdyby rondo zebrzydowickie miało pasy to mogło by być turbinowe - ale nie jest nawet dwupasmowe.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 560