zamknij

Biznes

Nareszcie. W Kolejach Śląskich zapłacisz kartą lub BLIKiem

2020-09-09, Autor: mk

To duże ułatwienie dla podróżnych. Konduktorzy zostali wyposażeni w terminale płatnicze. W związku z tym w pociągach Kolei Śląskich za bilety można już płacić kartą.

Reklama

Drużyny konduktorskie śląskiego przewoźnika zostały wyposażone w blisko 300 terminali płatniczych. I co najważniejsze, płacić będzie można nie tylko kartą. Będzie również możliwość opłacenia kwoty biletu za pomocą transakcji BLIK. Wystarczy tylko podać specjalnie wygenerowany 6-cio cyfrowy kod konduktorowi, a później potwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej swojego banku.

- W terminale będą wyposażone wszystkie drużyny konduktorskie na wszystkich liniach Kolei Śląskich. Urządzenie z powodzeniem przeszło fazę testów. Nie powinny również występować problemy z zasięgiem. Terminale są wyposażone w specjalny system, który łączy się z internetem za pomocą dwóch kart SIM – dowiadujemy się.

Za pomocą terminala będzie można uiścić każdą opłatę za bilet. Nie będzie tak zwanej kwoty minimalnej, od której dopiero można płacić kartą. Każda kwota będzie akceptowana.

Koronawirus a bezpieczeństwo podróżnych

Śląski przewoźnik cały czas wprowadza rozwiązania również w kwestii bezpieczeństwa pasażerów. - Szczególnie w trudnym czasie z jakim mamy do czynienia w dobie koronawirusa, wprowadzono szereg nowoczesnych rozwiązań, które podróżowanie czynią jeszcze bezpieczniejszym. Pociągi są czyszczone specjalnymi urządzeniami wytwarzającymi suchą parę o bardzo wysokiej temperaturze, a na newralgiczne elementy w składzie położona jest specjalna tytanowa powłoka. By ograniczyć do minimum możliwość dotykania przez wiele osób tych samych przedmiotów, drzwi w pociągach otwierają się automatycznie. Nie ma potrzeby naciskania specjalnych przycisków – wskazuje Aleksander Drzewiecki prezes zarządu spółki.

Oceń publikację: + 1 + 30 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Abisall 2020-09-09 13:37:48

  Dobry ruch, jeszcze może wprowadzić biletomaty w pociągu żeby konduktorom odwłoku nie zawracać - choćby też miały być tylko w opcji bezgotówkowej

  33 0
 • ~entropia 2020-09-09 13:47:49

  i może jeszcze możliwość kupna biletu na rower w biletomacie ,w biletomatach Intercity można, a Kolejach Śląskich nie można i to jest prawdziwa zagadka

  25 0
 • ~siarzewski 2020-09-09 14:32:47

  Chciało by się powiedzieć nareszcie.

  Teraz jeszcze jak pisał ~Abisall biletomaty przynajmniej na ważniejszych stacjach i drugi tor do Katowic.

  Gdyby jeszcze udało się uruchomić połączenia do Gliwic wraz z modernizacją samej linii (szlakowa na większości trasy to 40km/h) byłoby zajefajnie ;-)

  Drodzy pislamiści. Tak powinny wyglądać inwestycje, a nie wasze lotnisko Baranów albo kanał Wisła-Odra. Przez litość nie wspominam o najdroższej inwestycji turystycznej w PL, jaką jest przekop Mierzei, z którego w porywach będą korzystać rejsy wycieczkowe z Elbląga do Gdańska.

  28 9
 • ~green electricity 2020-09-10 09:32:27

  Dobry pomysł z terminalem na 2 simy, w warsie czasami trzeba sporo odczekać żeby był zasięg.

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1103