Najmłodsze „Frelki” w kolejnej rundzie MP

2021-12-13, Autor:

Młode piłkarki TS ROW Rybnik awansowały do drugiej rundy eliminacji mistrzostw Polski do lat 15.

TS ROW Rybnik to jedyny zespół w Polsce, który pięć lat z rzędu (2016-2021) gra co rok w rozgrywkach finałowych mistrzostw Polski w kategorii do lat 15, czyli najmłodszej grupie rozgrywkowej kobiecego futsalu. Największy sukces to srebrny medal mistrzostw Polski w 2017 roku. W ubiegłym roku w finale rozgrywanym w Gliwicach najmłodsze „Frelki” zajęły 5 miejsce.

Tegoroczne eliminacje do poznańskiego finału poprzedzą 3-stopniowe eliminacje. Wystartowało w nich 75 zespołów z całej Polski. Rybnik w minioną niedzielę był gospodarzem jednej z eliminacji śląskich. W „Ekonomiku” pojawiły się drużyny ze Skoczowa, Istebnej i GKS Katowice. Z zawodów zrezygnował SWD Wodzisław Śląski.

Rybniczanki dwa mecze wygrały, a trzeci przegrały z katowiczankami, aktualnymi mistrzyniami Polski na trawie i wicemistrzyniami w hali.

Drugie miejsce w turnieju dało naszym młodym piłkarkom awans do kolejnej rundy. W połowie stycznia w TS ROW powalczy o turniej półfinałowy, który odbędzie się w lutym. Finały zaplanowano w dniach 4-6 marca w Poznaniu.