zamknij

Wiadomości

Na wakacje kolejne boisko w Niedobczycach będzie gotowe

2012-04-11, Autor: Beata Matuszek
Zgodnie z umową miasta z wykonawcą na początku lipca do użytku powinno zostać oddane kolejne boisko w Niedobczycach. Prace idą jednak w tak szybkim tempie, że mieszkańcy zagrają tu w piłkę jeszcze przed Euro 2012.

Reklama

Chodzi o nowe boisko, które powstaje właśnie na działce obok Orlika przy ulicy Górnośląskiej, gdzie od kilku lat leży sztuczna nawierzchnia pochodząca z feralnego boiska przy ulicy Gliwickiej. Prace już wrą i wkrótce zawodnicy będą mogli wbiec na murawę. - Zgodnie z umową, obejmującą wykonanie obrzeży boiska, budowę ogrodzenia i piłkochwytów, dostawę i montaż bramek, malowanie linii boisk oraz wyrównanie terenu, prace należy wykonać do 30 czerwca. Poza malowaniem linii, które jest uzależnione od zasypania sztucznej trawy piaskiem i granulatem gumowym przez MOSiR, zakres prac został już wykonany. Ostatnie czynności będą wykonane w kwietniu i maju – mówi rzecznik magistratu, Lucyna Tyl.

Orlik wybudowany trzy lata temu w Niedobczycach jest od rana do wieczora oblegany zarówno przez mieszkańców, jak i uczniów okolicznych szkół, dlatego władze miasta nie mają żadnych wątpliwości, że kolejny obiekt w dzielnicy się przyda. - Nasze boiska cieszą się ogromnym powodzeniem zarówno wśród uczniów szkół, jak i okolicznych mieszkańców – mówi Lucyna Tyl.

 

Budowa boiska kosztowała tylko nieco ponad 300 tys. zł. Udało się zaoszczędzić na sztucznej trawie, która pochodzi z odzysku z boiska przy ul. Gliwickiej. W tym roku mają powstać jeszcze dwa nowe boiska w naszym mieście: przy SP 34 i Zespole Szkół nr 2.

 

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~ 2012-04-11 10:42:53

  Wielkie otwarcie będzie z krzyżem i transparentem "Smoleńsk - Pamiętamy!" :D

  0 0
 • ~Sandicate 2012-04-11 12:25:54

  Ten Orlik ma takie powodzenie, bo w Niedobczycach niczego innego nie ma. Niestety jest to jedna z bardziej zaniedbanych przez miasto dzielnic.

  0 0
 • ~jacuss 2012-04-11 16:37:01

  Zgadzam się, jest oblegane od rana do wieczora ale mieszkańcy dzielnicy zajmują jedynie 20% (chociaż i tak pewnie mocno tą liczbę zawyżyłem) wszystkich zapisów. Do Niedobczyc na ORLIK przyjeżdżają przecież ludzie nawet z miast/wiosek ościennych, a to chociażby dlatego, że takich miejsc jest w okolicy niewiele.. Dochodzi więc do sytuacji, że obłożenie jest duże i co za tym idzie czysto TEORETYCZNIE zapotrzebowanie na tego typu inwestycje jest "ogromne". Radziłbym jednak w każdej dzielnicy zrobić od podstaw zwykłe boisko (jeśli działka jest własnością UM to nie wierzę, że koszt wybudowania zwykłego boiska wynosi chociażby 300tys zł) i obiecuję. że na zapisy w Niedobczycach nie trzeba będzie czekać do "przyszłego tygodnia" :)

  0 0
 • ~OOO 2012-04-12 11:25:54

  ~Sandicate jak to nie ma? za niedługo zostanie oddane do użytku boisko przy SP21 w Niedobczycach a odległość między boiskami nie wynosi więcej niż 3 km więc nie wiem dlaczego twierdzisz, że w okolicy "niczego innego nie ma".

  0 0
 • ~OOO 2012-04-12 11:28:27

  ~Sandicate jak to nie ma? za niedługo zostanie oddane do użytku boisko przy SP21 w Niedobczycach a odległość między boiskami nie wynosi więcej niż 3 km więc nie wiem dlaczego twierdzisz, że w okolicy "niczego innego nie ma".

  0 0
 • ~kizia 2012-04-12 16:46:23

  No tak Orliki robią a o boisku przy Gimnazjum nr 11 już zapomnieli, jest zaniedbane, zaśmiecone nie mówiąc o tym że dzieciaki zrobili sobie tam niezłe miejsce do picia alkoholu itp. Może powinni się też zająć tym boiskiem a nie tylko Orlikami.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3451