zamknij

Wiadomości

Na Energetyków palił się autobus

2010-08-04, Autor: Redakcja
Strachu najedli się wczoraj pasażerowie autobusu linii 27. Zapalił się silnik pojazdu.

Reklama

Do zdarzenia doszło około godz. 19.30 na ulicy Energetyków. Kiedy z komory silnika zaczął wydobywać się ogień, kierowca autobusu wezwał straż pożarną i zaczął bezskutecznie walczyć z pożarem gaśnicą proszkową. Dopiero przybyli na miejsce strażacy ugasili ogień.Na szczęście w pożarze nie ucierpiał ani kierowca ani żaden z pasażerów.


Autobus należał do rybnickiego PKS-u. Straty szacuje się na 10 tysięcy złotych. Powodem zaprószenia ognia było najprawdopodobniej było zwarcie instalacji elektrycznej.


Przypomnijmy, ostatni pożar autobusu w Rybniku miał miejsce w styczniu 2007 roku. Wtedy całkowitemu spaleniu uległ pojazd należący również do PKS-u - czytaj więcej.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
  • ~qwerty 2010-08-04 12:21:10

    straty 10 tys. zlotych przy tak wygladajacym autobusie? Autorowi chyba sie nie wklepalo jedno zero do tej liczby ;) ul. Energetykow jest jakas pechowa. To na niej kiedys zepsul sie uklad kierowniczy starej Karosy, przez ktory doszlo do wypadku.

    0 0
  • ~Bialy Rekin_1 2010-08-04 12:42:18

    qwerty, przeczytaj na spokojnie jeszcze raz ten tekst i podpis pod zdjęciem.

    0 0
  • ~tomek325i 2010-08-04 12:42:54

    A najlepiej to wróc do szkoły i niech tam Cię nauczą od nowa czytania ze zrozumieniem :P

    0 0
  • ~piotrekdec 2010-08-04 13:14:32

    qwerty te 10tys zł podane w artykule to pewnie kielbasa wyborcza fudalego, zgadlem? a swoja droga to portal rybnik.com.pl jakos wzbrania sie przed wstawieniem autentycznych zdjec rybnickiego pksu, najczesciej zamiast niego mamy na zdjeciach gliwicki pks; o co tu chodzi?

    0 0
  • ~Q100sz 2010-08-04 14:37:41

    Taki " ;) " znaczuś generalnie oznacza żart, ironię. Zanim więc zaczniecie krytykować qwerty - sami dobrze tekst i jego komentarz przeczytajcie :)

    0 0
  • ~qwerty 2010-08-04 14:54:40

    rzeczywiscie nie zauwazylem "haczyka" w postaci zamieszczenia zdjecia kompletnie nie zwiazanego z opisywana sytuacja. A czytanie ze zrozumieniem to co innego niz przeoczenie podpisu pod zdjeciem tomkuE36_325i.

    0 0
  • ~wojciechan 2010-08-04 16:05:56

    Droga REDAKCJO: Czy na pewno na linii 27? Cóżby robił tam autobus na tej linii z pasażerami? 27 jeździ z Chwałowic do Lysek, ale na ulicę Energetyków przecież nie wjeżdża... Może to była linia 3 albo 6, które to PKS obsługuje na tej ulicy? A może pomylono nazwy ulic...?

    0 0
  • ~hany256 2010-08-04 16:18:33

    A to ciekawe, chyba wczoraj był dzień palącego się autobusu, bo widziałam identyczną akcję, ale na ul. Budowlanych, obok Ekonomika. Na dodatek mniej więcej o tej samej porze. DZIWNE!!

    0 0
  • ~piotrekdec 2010-08-04 18:01:29

    Q100sz: widze ze zamiesciles emotkikon ":)" ktory nierzadko rowniez oznacza zart lub ironie; tak wiec twoj wpis jest ironia nt wpisu ktory chyba tylko wg ciebie ironia byl; no dobra prosciej: qwerty zaczal jechac juz w poludnie nawet nie doczytawszy dokladnie pelnego tekstu a postawienie ";)" nie ma tu za zadanie wprowadzenia zabawowego charakteru wypowiedzi ale wysmiania autora art.
    tak bym to zinterpretowal jakby mi to kazali zrobic na poziomie podst. na maturze

    0 0
  • ~figop 2010-08-04 18:08:21

    dokładnie tak, na ulicy Budowlannych miało miejsce to zdażenie. ktos tu chyba Rybnika nie zna. energetyków a gdzie budowlanych. dokładnie jarał sie zaraz na zjeździe z rada ulc budowlanych i ulicy żołedziowej, miał na dworzec dokładnie pare metrów. debil ten kto pisze na energrtyków. do zwolnienia takiego partacza. niechcemy takich tu nie potwierdzonych inforamcji. jak mozna bzdury pisac. debil szkoda gadac. co ty człowieku jarasz. ty wiesz wogóle oco tu chodzi. ????

    0 0
  • ~ 2010-08-04 18:46:33

    cale ZTZ, pazerniaki oszczedzaja na klime, sa do tylu o jeden autobus

    0 0
  • ~krokoss 2010-08-04 20:27:39

    jedne pomieszczenie kierowcy mniej do klimatyzowania, drastyczne oszczędności

    0 0
  • ~tomek325i 2010-08-05 01:42:27

    qwerty no to ja Ci przypomniałem że taki haczyk jest ;) I tyle :D PS. A co do "tomkuE36_325i" to juz stare i pozostał tylko nick ;) Teraz E38 740 i E46 320D jak już... Haha

    0 0
  • ~Arteks 2010-08-05 09:16:43

    @qwerty - ty nawet jak nie krytykujesz władz miasta co zdarza się niezwykle rzadko, nie potrafisz napisać niczego sensownego... Internetowa pleciuga to naprawdę kolejne określenie jakie kojarzy się z tobą ;P

    0 0
  • ~tommi 2010-08-05 10:35:00

    no to Tomku musisz załozyć nowe konto, bo jak sie ma 325i do 740 i 320d. wprowadzasz ludzi w błąd.

    0 0
  • ~ 2010-08-05 18:28:54

    @vertala, ty jesteś jakiś przygłupi czy jaki? Ile razy można ci mówić, że ZTZ nie jest właścicielem ani jednego autobusu. Co ma ZTZ do tego?

    0 0
  • ~ 2010-08-05 22:36:43

    ~Vafel to ja ci może odpowiem za @vertala ZTZ ma dużo wspólnego z Autobusami gdyż to ZTZ daje kontrakt zarówno Trasgór-owi jak i PKS-owi więc co za czym idzie klimatyzacja aby działała jest potrzebne paliwo a żeby schłodzić taki autobus przez 12 godzin na dobę to troszkę takiego paliwa jest potrzebne a dlaczego wspominam o paliwie przy problemie związanym z klimatyzacją już odpowiadam gdyż nakłada się to na spalanie a co za czym idzie koszty eksploatacji rosną a chyba przyznasz mi rację że jeśli ZTZ daję określony limit spalania to nie sądzisz iż Transgór czy PKS będą dokładać do interesu więc jedyną przygłupią osobą w tym gronie to chyba jesteś ty ~Vafe

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?




Oddanych głosów: 1213