zamknij

Wiadomości

Na deptaku działa „Halo Rybnik!” W środku czeka na nas wiele atrakcji

2016-06-21, Autor: bf

Takiego miejsca brakowało w naszym mieście. W miniony piątek (17 czerwca) w miejscu danej Cepelii uruchomiono nową siedzibę punktu informacji miejskiej – „Halo Rybnik!”. Przechodnie mogą napić się tam kawy, herbaty oraz skosztować słodkich wypieków. Na tym nie koniec atrakcji.

Reklama

Przypomnijmy, na początku lutego tego roku pisaliśmy o tym, że miasto chce stworzyć dla mieszkańców przestrzeń, z którą będą mogli się utożsamiać i traktować jako własną. - Miejsce będzie zachęcać z jednej strony swą estetyką – nowoczesną i nawiązującą do miejskich barw aranżacją, z drugiej zaś szeroką ofertą działań animacyjnych zorientowanych na integrację społeczności miasta. Warto podkreślić, że rybniczanie są bardzo silnie związani ze swoim miastem, a punkt na ulicy Sobieskiego może tylko te związki pogłębić – tłumaczył wtedy prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Tak też się stało, w miniony piątek na deptaku, przy ul. Sobieskiego 20, które większości rybniczan kojarzą się z mieszczącą się tam przez lata „Cepelią”, otwarto nową siedzibę punktu informacji miejskiej, czyli Halo Rybnik!".

Symbolicznego otwarcia, wpisującego się w trwające Dni Rybnika, dokonał prezydent Rybnika Piotr Kuczera, wspólnie z Honorowym Obywatelem Rybnika, Jacquesem Beaulieu z partnerskiego miasta Mazamet. - Halo Rybnik to miejsce stworzone przez mieszkańców dla mieszkańców, jako miejsce spotkań, wymiany,myśli i poglądów, zajmujące ważne miejsce w przestrzeni publicznej – podkreślał prezydent Kuczera, podczas uroczystości, która zgromadziła wielu rybniczan, ale i przebywających w Rybniku okazji Święta Miasta, gości z miast partnerskich.

Jakie atrakcje przygotowano dla odwiedzających? Oprócz informacji o naszym mieście, możemy napić się kawy/herbaty, zjeść pączka lub inne słodkości. Nie zabrakło również pamiątek – maskotek, koszulek, zdjęć, wiatraczków, czy innych rzeczy, na których pojawiają się symbole naszego miasta. Gratką dla dzieci są klocki, z których ułożyć można rybnicką bazylikę.

Mało tego, w „Halo Rybnik!” planowane są spotkania autorskie z lokalnymi artystami – muzykami czy pisarzami, konsultacje z władzami miasta czy różnego rodzaju eventy.

Na otwarciu nowej siedziby punktu informacji miejskiej nie zabrakło wielu rybniczan. - Jest pięknie, bardzo mi się podoba. Pamiętam mieszczącą się tu dawną Cepelię, a nawet księgarnię od mojego przyjaciela. Będę przychodził, będę oglądał. Przyjadą wnuczki to pokażę im „Halo Rybnik!” – mówi Jerzy Biadała. - To bardzo ciekawa sprawa, bo zawsze się przyda. Można takie miejsce wykorzystać nie tylko w celach informacyjnych, ale również zaaranżować np. spotkania autorskie – dodaje Henryka Mańka.

No właśnie, w „Halo Rybnik!” będziemy mieli okazję spotkać znanych rybniczan ze świata sztuki czy sportu. Już w najbliższy czwartek (23 czerwca) zapraszamy wszystkich miłośników sportu na prezentację drużyny futbolu amerykańskiego Rybnik Thunders! Spotkanie rusza o godzinie 15.00.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~frbro 2016-06-21 12:12:04

  Kompletnie nie rozumiem ideii tego miejsca. Takie to niewiadomo co. Jak chce ciastko to idę do kawiarni. Turystów i jakiejś niesamowitej ilości atrakcji dla nich w Rybniku nie ma, więc raczej i pod tym kątem miejsce jest niepotrzebne. W zasadzie nie wiadomo czy to dla rybniczan, czy przyjezdnych. Rozumiem, że czasem pojawią się tam jakieś lokalne "gwiazdy" ale ich zasób dość szybko się wyczerpie, zresztą jakoś nie wydaje mi się żeby tłumy waliły drzwiami i oknami na takie spotkania. Ktoś sobie wymyślił ładne miejsce za naszą (dużą) kasę, tylko nie wiadomo po co. Kluczowym wydaje się tu być zdanie "różnego rodzaju eventy" czyli "jeszcze właściwie nie wiemy co". Dla mnie to bezsensowna inwestycja.

  20 12
 • ~Arteks 2016-06-21 17:41:30

  @fbro - punkty promujące miasto to standard w całej Unii Europejskiej. W każdym mieście spotkasz taki punkt. Czy więc większość się myli? Kiedyś była tylko turystyka rekreacyjna, uzdrowiskowa i poznawcza. W tych dziedzinach śląskie miasta z pewnością nie dominują ale... obecnie jest też: turystyka biznesowa, sportowa, rodzinna, rozrywkowa, religijna, transportowa, industrialna, handlowa, oświatowa itd. Dzięki temu także w Rybniku codziennie bywają goście, nie znający tego miasta ludzie którzy w takim punkcie mogą dowiedzieć się od kompetentnych ludzi wszystkiego o tym mieście. Jeśli do tej pory wiele różnych promocyjnych działań odbywało się w hallu prywatnego Focusa - to dlaczego nie w miejskim obiekcie, który może być użyczany na różne ciekawe przedsięwzięcia, spotkania itd. Ps. pączków w innych punktach nie spotkałem. ;)

  12 10
 • ~mixmax 2016-06-21 18:04:46

  Kiedy wreszcie na waszym portalu, zostanie zaktualizowany rozkład jazdy PKP ze stacji Rybnik?

  6 2
 • ~antyfudali 2016-06-21 22:22:32

  Przyznam,że mam nieco mieszane odczucia dotyczące tego punktu. Zdaję sobie sprawę,że Rybnik nie jest miastem turystycznym,więc sam punkt informacyjny nazbyt oblegany by nie był. Dodanie rybnickich gadżetów to dobry pomysł. Mam jednak wątpliwości dotyczące robienia z tego miejsca także kawiarni. Owszem,dzięki temu pustki w środku raczej nie będą zagrożeniem,ale jest to trochę nieuczciwa konkurencja wobec innych kawiarni czy cukierni w tamtym rejonie. Zwykły przedsiębiorca kontra miasto? - wiadomo kto ma przewagę. Tym bardziej,że to jedna z niewielu dziedzin handlu,która ma jakieś perspektywy na deptaku,a konkurencja jest duża. Zdecydowanie jest to problematyczna kwestia.

  8 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2407