MP w futsalu U14: GKS Katowice najlepszy w Rybniku

2020-03-09, Autor:

Świętem piłki nożnej kobiet okazały się zakończone w niedzielę młodzieżowe mistrzostwa Polski w futsalu juniorek U14, które odbywały się w Rybniku-Boguszowicach.

Przez pierwsze dwa dni 16 drużyn z całej Polski rywalizowało w czterech grupach o prawo gry w fazie pucharowej, do której awansowały po dwie najlepsze z każdej z nich.

W sumie po 32 spotkaniach mistrzem Polski została drużyna GKS Katowice, która w finale po rzutach karnych pokonała Pogoń Tczew.

Brązowy medal zdobyły zawodniczki SWD Wodzisław, które też po serii karnych okazały się lepsze od SMS-u Łódź.

Młody zespół TS ROW Rybnik w piątek wygrał z Aleksandrowem Kujawskim. Niestety w meczach sobotnich rybnickie dziewczęta musiały uznać wyższość zawodniczek z Opola i Jelnej, ostatecznie plasując się na 3. miejscu w grupie i na miejscach 9-12 w klasyfikacji generalnej.

Organizacja turnieju została bardzo dobrze oceniona przez przedstawicieli PZPN-u, ale co najważniejsze również przez uczestniczące drużyny.

Przez cały czas trwania zawodów na trybunach trwał głośny doping połączony z zabawą.