Monster Akademia: dwóch zawodników, dwa starty i trzy złote medale

2016-05-07, Autor:
Kwiecień okazał się bardzo udany dla zawodników Monster Akademii - Rio Grappling Club Rybnik.

W Świętochłowicach odbyły się mistrzostwa Śląska w Amatorskiej Lidze MMA. W imprezie bardzo dobrze spisali się zawodnicy Monster Akademii. Złote medale zdobyli Daniel Jonderko (MMA, -77kg) i Szymon Wuwer (GI kolorowe pasy, -84kg).

Warto dodać, że Amatorska Liga MMA to polska organizacja promująca mieszane sztuki walki (MMA) na szczeblu amatorskim.

Z kolei w Super Pucharze Polski w Zawierciu Szymon Wuwer zajął pierwsze miejsce w kategorii juniorów -86,5kg. Pierwszą walkę wygrał on po 30 sekundach przez gilotynę z zamkniętej gardy. Natomiast drugą, finałową na 2 minuty przed końcem balachą z dosiadu.

– Przed wakacjami czekają nas jeszcze Mistrzostwa Polski Młodzieżowców BJJ/Ne/Waza, Puchar Polski BJJ i Mistrzostwa Śląska BJJ, jak również zawody ALMMA. Myślę, że nasi zawodnicy tym razem w większej obsadzie pokażą klasę na ogólnopolskich turniejach – powiedział trener Wojciech Machulak.

Oceń publikację: + 1 + 30 - 1 - 0