Młodzi rybniczanie walczyli w turnieju Challenge Wratislavia

2021-06-23, Autor:

W 43. Międzynarodowym Turnieju Szermierczym Challenge Wratislavia rywalizowała spora grupa zawodników z Rybnika.

W dniach 17-21 czerwca we Wrocławiu odbyła się 43. edycja Międzynarodowego Turnieju Szermierczego Challenge Wratislavia 2021. W tych największych na świecie zawodach w szermierce dzieci do lat 15 wzięło udział kilkuset zawodników m.in. z Polski, Czech, Niemiec, Rumunii, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Węgier czy Grecji.

W zmaganiach szablistów i szablistek wystartowało troje zawodników IKS Bushido Rybnik. Najwyższe miejsce spośród nich zajęła Katarzyna Matras w kategorii U-11, która po przegranej w ćwierćfinale uplasowała się na 7. pozycji. Warto podkreślić, że było to najwyższe miejsce spośród zawodników rybnickich klubów szermierczych, którzy startowali w całych zawodach (łącznie we wszystkich broniach).

W kategorii dziewcząt U-13 wysokie 11. miejsce zajęła Liliana Szymiczek, która po świetnych walkach grupowych (wygrane 4 z 5 walk, w tym z faworyzowaną Greczynką) była zwolniona z walk o finałową 16. Niestety w walce o ćwierćfinał uległa wyraźnie Emilie Leduc. W kategorii chłopców U-13 na 25. pozycji uplasował się Jan Lignarski.

Wśród zawodników sekcji szermierczej RMKS-u Rybnik najwyżej sklasyfikowany został Bartosz Ciapała, który w kategorii U-13 zajął 10. miejsce. Liliana Porwoł zajęła 12. miejsce w kategorii U-15, a Paulina Żabka w kategorii U-13 wywalczyła 13. miejsce.