MKSz Rybnik: Jakub Seemann ze srebrnym medalem

2019-04-10, Autor:

Jakub Seemann z MKSz Rybnik wywalczył srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zakończyły tegoroczną rywalizację w poszczególnych grupach wiekowych o medale w szachach klasycznych.

W mistrzostwach nie mogło zabraknąć zawodników MKSz Rybnik. Najlepiej z nich spisał się Jakub Seemann, który w grupie ze starszymi o rok zawodnikami wygrał aż 8 partii z 9 i ostatecznie wywalczył srebrny medal.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również pozostali zawodnicy Miejskiego Klubu Szachowego w Rybniku. Pechowa ostatnia runda zabrała Poli SeemannKrzysztofowi Oleksemu bardzo wysokie lokaty. Pola Seemann ostatecznie zajęła solidne 10. miejsce w swojej grupie wiekowej. Natomiast Krzysztof Oleksy był 17. w grupie chłopców do 14 lat. Wszyscy wymienieni powyżej zawodnicy pracują pod okiem trenera Marcina Krzyżanowskiego.

Dobra atmosfera w rybnickiej ekipie ewidentnie pomogła też Helenie Kucharskiej, która przygotowywana przez trenera Aleksandra Kaczura, rozegrała bardzo dobre zawody i zyskała aż 100 punktów rankingowych, zajmując 16. miejsce w grupie dziewcząt do lat 14.

– Bardzo cieszy fakt, że ciężka praca przed turniejem była widoczna w grze w mistrzostwach i wszyscy zawodnicy przywieźli duże zyski rankingowe – usłyszeliśmy w rybnickim klubie.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0