MKKS wygrał z niepokonanym GKS-em. Przerwa świąteczna w fotelu lidera

2015-12-14, Autor:
Koszykarze trzecioligowego MKKS Rybnik w sobotnie popołudnie ograli we własnej hali niepokonany dotychczas zespół GKS Tychy II. Pomimo trzydziestopunktowej wygranej nie można powiedzieć, że był to łatwy mecz dla rybniczan.

Podopieczni Łukasza Szymika długo łapali rytm meczowy. Pierwsze minuty należały zdecydowanie do przyjezdnych, a wszystko odmieniło się dopiero po przerwie. Wtedy też na parkiecie pojawił się Krzysztof Zieliński, który z powodu kontuzji stawu skokowego w ogóle miał nie grać w tym meczu.

Rybniczanie w 25. minucie przegrywali jeszcze 46:50, ale od tego momentu zupełnie zdominowali wydarzenia na parkiecie. Znakomicie punktującemu Adamowi Białdydze z pomocą przyszli Tomasz Tomanek i wspomniany Zieliński, do tego doszła zdecydowanie bardziej agresywna i skuteczna defensywa i w efekcie MKKS mógł cieszyć się z efektownej wygranej.

Wspomniany Białdyga mecz zakończył z dorobkiem 44 punktów! 26 dołożył Tomanek, który zwłaszcza w końcówce meczu był aktywny i popisywał się skutecznymi trójkami i efektownymi wsadami.

Dzięki tej wygranej pierwszą rundę rozgrywek MKKS Rybnik kończy w fotelu lidera.

MKKS Rybnik - GKS Tychy II 95:65 (18:24, 20:15, 24:15, 33:11)

Punkty dla MKKS Rybnik: A.Białdyga 44, T.Tomanek 26, K.Zieliński 8, E.Tomko 6, R.Grzybek 4, Ł.Piórkowski 3, R.Królikowski 2 D.Czkór 2, R.Koczy 0, K.Szczepaniak 0, A.Mazur 0.