MKKS: trzy kwarty na remis, a w jednej klęska

2011-11-21, Autor:
W meczu 7. kolejki III ligi koszykarze z Rybnika przegrali z faworytem rozgrywek – Pogonią Ruda Śląska.

MKKS Rybnik po raz trzeci w tym sezonie przegrał mecz w rozgrywkach III ligi. Tym razem na drodze do zwycięstwa stanęła Pogoń Ruda Śląska, która zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Pierwszą kwartę rybniczanie zaczęli bardzo dobrze. W 4. minucie zespół z Rybnika objął 5-punktowe prowadzenie. Jednak Pogoń nie dała uciec gospodarzom i 10 minutach remisowała z MKKS-em 18:18. W drugiej kwarcie drużyna z Rudy Śląskiej zdobyła 31 punktów, co pozwoliło im wyjść na 15-punktowe prowadzenie. Na przerwę koszykarze schodzili przy wyniku 34:49.

W drugiej połowie goście utrzymali przewagę. Jednak pod koniec, dzięki celnym rzutom rybniczan, przewaga stopniała do 6 punktów. Niestety tylko na tyle było stać zawodników MKKS-u. Ostatnie dziesięć minut meczu było kontrolowane przez drużynę z Rudy Śląskiej, która odskoczyła na 15 punktów. Mecz zakończył się porażką dla MKKS-u 64:79. Pomimo przegranej rybniczanie utrzymali się na trzecim miejscu w tabeli.

Następne spotkanie MKKS rozegra 3 grudnia na wyjeździe z MKS-em Strzelce Opolskie. Dopiero 10 grudnia rybniczanie zagrają na własnym parkiecie w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku. Początek meczu z MKS-em Otmuchów zaplanowano na godzinę 17.00.

MKKS Rybnik - KS Pogoń Ruda Śląska 64:79 (18:18,16:31,17:17,13:13)

MKKS Rybnik: Sidor 15(1x3), Chrobok 3, Gawęda 5 , Badyński 13(1x3), Widenka 2, Kachel 13(2x3), M.Redliński 0, Smołka 0, E.Redliński 0, Adamczyk 2, Grzybek 0, Grabiec 11(2x3).

Pogoń Ruda Śląska: najwięcej Skóra 28, Tomecki 16, Wilkin 15.