MKKS Rybnik: znakomita druga połowa i wygrana z MUKS-em 1811 Tarnów

2022-02-26, Autor:

W 26. kolejce II ligi MKKS Rybnik pokonał przed własną publicznością MUKS 1811 Tarnów.

Początek meczu z MUKS-em 1811 Tarnów rybniczanie szybko chcieliby zapomnieć. Po kilku minutach przegrywali 5:21. Po tej terapii wstrząsowej MKKS zaczął odrabiać straty i w połowie drugiej kwarty był już remis 26:26.

W trzeciej kwarcie, przy stanie 41:41, rybniccy koszykarze zdobyli 9 punktów z rzędu. Od tego momentu zaczęła się ich dominacja. Stosunek punktów 64:27 w drugiej połowie mówi sam za siebie. MKKS wygrał cały mecz 99:65.

Najskuteczniejszym graczem rybnickiej drużyny był Igor Lewandowski, który zdobył 24 punkty.

W następnej kolejce MKKS zmierzy się na wyjeździe z KKS-em Ragor Tarnowskie Góry.

MKKS Rybnik - MUKS 1811 Tarnów 99:65 (14:24, 21:14, 31:10, 33:17)

MKKS Rybnik: Kołowrot Sebastian 0, Kosiorowski Marcin 12, Kawczyński Piotr 5, Anduła Adam 20, Wydra Kacper 19, Koczy Rafał 2, Czorny Jan 14, Kukuczka Szymon 0, Lewandowski Igor 24, Majewski Kacper 0, Ścieszka Adrian 3

26. kolejka II ligi (grupa C): KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków - Miejski Czeladzki Klub Sportowy 83 : 70 MKS II Dąbrowa Górnicza - KKS Ragor Tarnowskie Góry 85 : 77 AZS Częstochowa - KK UR Bozza Kraków 55 : 131 BS Polonia Bytom - TS Wisła Kraków 88 : 60 MKKS Rybnik - MUKS 1811 Tarnów 99 : 65 Basket Hills Bielsko-Biała - Oknoplast Korona Kraków 115 : 69 AK Iskra Częstochowa - Niedźwiadki Chemart Przemyśl, AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - GTK Sordrew AZS II Gliwice