MKKS Rybnik przerwał złą serię. Cracovia pokonana!

2018-02-05, Autor:

W 21. kolejce II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik zmierzyli się we własnej hali z ostatnią w tabeli Cracovią 1906 Szkoła Gortata Kraków.

Goście zaczęli nieźle, bo prowadzili nawet 17:12, ale dwie trójki Adama Białdygi sprawiły, że po pierwszej kwarcie lepsze humory były jednak w obozie rybniczan. Gdy trzeci raz zza łuku przymierzył kapitan gospodarzy, MKKS prowadził już nawet 34:26.

Na drugą połowę Cracovia wychodziła jednak tracąc zaledwie dwa oczka. Jej otwarcie należało jednak do rybnickiej drużyny. Zza linii 6,75 trafili Białdyga i Łukasz Ochodek, pod koszem znakomicie radził sobie Mateusz Mucha, a to przełożyło się na serię 14:2 i prowadzenie 50:37.

Goście nie dawali za wygraną, zmniejszyli w 36 minucie straty do siedmiu oczek, ale od stanu 61:54 dla MKKS-u rybniczanie zaliczyli kolejną serię, która ostatecznie zamknęła mecz. Gospodarze wygrali 68:56, przerywając tym samym serię czterech porażek z rzędu.

21 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst i 4 przechwyty zaliczył Białdyga, 17 oczek, 7 zbiórek, 5 asyst i 5 przechwytów dołożył Krzysztof Zieliński. Pod koszami doskonałą robotę wykonał Mateusz Mucha, a 13 zbiórek pojawiło się na koncie Rafała Grzybka. Ogólnie walkę na tablicach MKKS wygrał 50:37.

W następnej kolejce rybniczanie podejmą w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl. Mecz odbędzie się w sobotę 10 lutego o godzinie 18:00.

MKKS Rybnik - Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 68:56 (22:18, 12:14, 21:10, 13:14)

MKKS: Adam Białdyga 21, Krzysztof Zieliński 17, Mateusz Mucha 12, Łukasz Ochodek 8, Rafał Grzybek 4 (13 zb), Piotr Konsek 3, Rafał Koczy 2, Edmund Tomko 1, Rafał Królikowski 0, Łukasz Piórkowski 0, Marek Sidor 0, Błażej Sładek 0