MKKS Rybnik: pierwszy mecz fazy play-off był spacerkiem

2019-02-24, Autor:

Na niewielki opór trafili koszykarze MKKS-u Rybnik w pierwszym spotkaniu fazy play-off w III lidze. Drużyna ze Strzelec Opolskich przyjeżdżając do hali „Ekonomika” 7-osobowym składem już przed meczem pokazała, że w spotkaniu z niepokonanymi dotąd rybniczanami nie ma większych szans.

W hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku dominacja MKKS-u była widoczna od pierwszych minut. Cały mecz na ławce z zawodnikami spędził Łukasz Ochodek, który od dłuższego czasu boryka się z problemami zdrowotnymi. Już w I kwarcie, którą ostatecznie MKKS wygrał 31:14 było jasne, że spotkanie będzie dla rybnickich zawodników spacerkiem.

Goście mieli problemy z umieszczeniem piłki w koszu nawet z całkiem dogodnych pozycji, co miało przełożenie na liczne kontrataki. Momentami agresywna obrona na całym boisku sprawiała rywalom wiele problemów a nam dawała okazję do przechwytów i szybkich punktów. Duży luz w grze rybniczan sprawiał, że pozwalali oni sobie na więcej niż zwykle prezentując ładne asysty, efektowne podania przez całe boisko czy liczne rzuty za 3 punkty. Warto dodać, że w całym meczu trafili oni 17 „trójek”, z czego 8 w II kwarcie.

Ostatnia akcja ustawiona pod najmłodszego na boisku Mateusza Rakszawę nie dała mu - jako jedynemu w tym spotkaniu - punktów.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę w Strzelcach Opolskich, a ewentualny trzeci mecz, na co się jednak nie zanosi, w niedzielę w hali „Ekonomika”.

Kolejne etapy walki o II ligę zależą od wyników pozostałych spotkań play-off.

MKKS Rybnik - MKS Strzelce Opolskie 132:61 (31:14, 42:11, 30:18, 29:18)

Punkty dla MKKS-u: Czajkowski 27, Sładek 22, Białdyga 19, Mazur 15, Królikowski 13, Mucha 12, Koczy 11, Zielinski 9, Tomanek 4, Rakszawa 0

MKS Strzelce: Wieczorek 24, Smoliński 14, Damaszek 11, Kutek 8, Daroszewski 2, Binda 2, Konior 0

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0