MKKS Rybnik: pierwsza połowa to za mało

2022-01-27, Autor:

W 20. kolejce II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik przegrali z AZS-em AWF Mickiewicz Romus Katowice różnicą 33 punktów.

Po dwóch z rzędu zwycięstwach i kilku odwołanych meczach MKKS Rybnik zmierzył się z katowiczanami, z którymi w pierwszej rundzie dostał srogą lekcję koszykówki. Podobnie było w rewanżu, choć pierwsza połowa nie zapowiadała katastrofy.

Rybniczanie we własnej hali przegrali 57:90, rzucając w drugiej połowie jedynie 20 punktów. To za mało na czwartą drużynę ligi i jednego z faworytów do wysokich miejsc w play-off. To za mało również jak na drużynę, która w tym samym meczu, z tym samym rywalem w pierwszej połowie rzuciła 37 punktów, a pierwszą kwartę wygrała 26:20.

Kolejne spotkanie MKKS rozegra w sobotę w Czeladzi.

MKKS Rybnik – AZS AWF Mickiewicz Katowice 57:90 (26:20, 11:20, 8:27, 12:23)

MKKS Rybnik: Kołowrot Sebastian 0, Kosiorowski Marcin 6, Kawczyński Piotr 0, Anduła Adam 5, Tomanek Tomasz 7, Koczy Rafał 2, Czorny Jan 4, Kukuczka Szymon 5, Lewandowski Igor 20, Legierski Igor 0, Majewski Kacper 7, Ścieszka Adrian 0

20. kolejka II ligi (grupy C): Oknoplast Korona Kraków - KK UR Bozza Kraków 92 : 118 MKKS Rybnik - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 57 : 90 MUKS 1811 Tarnów - Niedźwiadki Chemart Przemyśl 66 : 84 AK Iskra Częstochowa - AZS Częstochowa 113 : 87 Miejski Czeladzki Klub Sportowy - MKS II Dąbrowa Górnicza 77 : 84 Basket Hills Bielsko-Biała - GTK Sordrew AZS II Gliwice 107 : 72 KKS Ragor Tarnowskie Góry - BS Polonia Bytom 67 : 103 KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków - TS Wisła Kraków 79 : 84