MKKS Rybnik: minimalna porażka w Częstochowie

2021-01-04, Autor:

Po świątecznej przerwie na parkiety II ligi wrócili koszykarze MKKS-u. Rybniczanie po zaciętym meczu w Częstochowie przegrali z AZS-em 96:99,choć do przerwy prowadzili 59:50.

W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej MKKS zmierzył się na wyjeździe z AZS-em Częstochowa. Rybniccy koszykarze znakomicie weszli w mecz, prowadząc po pierwszej kwarcie 31:17. Później jednak powoli do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy pod koniec trzeciej kwarty po raz pierwszy wyszli na prowadzenie.

Ostatnie minuty to prawdziwa wymiana ciosów, w której więcej zimnej krwi zachowali częstochowianie. Ostatecznie AZS wygrał tylko 3 punktami, 99:96.

W meczu tym kontuzji, której wyleczenie potrwa około miesiąca, uległ Łukasz Ochodek. Przypomnijmy, że wcześniej z powodu kontuzji prawdopodobnie do końca sezonu z gry wypadł Krzysztof Zieliński.

– Jest to trudny sezon. Gra bez kibiców, kontuzje oraz piąty mecz w obecnych rozgrywkach przegrany niewiele i po walce do niemal samego końca. Wierzymy jednak, że i nam w końcu dopisze szczęście i karta się odwróci. W najbliższej kolejce zmierzymy się z niepokonanym liderem AGH Kraków, więc będzie to trudny pojedynek, jednak również w nim z pewnością nasz zespół da z siebie wszystko – usłyszeliśmy w rybnickim klubie.

AZS Częstochowa – MKKS Rybnik 99:96 (17:31, 33:28, 24:13, 25:24)

Punkty dla MKKS-u: Sroka 23, Białdyga 18, Ochodek 16, Czajkowski 15, Anduła 13, Kawczyński 8, Koczy 2, Kukuczka 1, Stachowicz 0, Kosiorowski 0

14. kolejka II ligi (grupa C): KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków - AZS AGH Kraków 57:107 KK UR Bozza Kraków - Daas BH Bielsko-Biała 69:81 AZS Częstochowa - MKKS Rybnik 99:96 GTK Sordrew Gliwice - KKS Ragor Tarnowskie Góry 72:103 AZS PWSTE Jarosław - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 84:79