MKKS pokonał RKK Racibórz. W sobotę przyjedzie lider

2012-12-12, Autor:
W 9. kolejce III ligi MKKS Rybnik pokonał we własnej hali RKK Racibórz 85:56. Aktualnie rybniczanie zajmują czwartą pozycję w tabeli.

W meczu z RKK Racibórz rybniczanie od samego początku grali pewnie. Już po pierwszej kwarcie prowadzili 28 punktami. Dzięki celnym rzutom i dobrze działającej obronie ich przewaga punktowa rosła z każdą minutą.

Gospodarze odskoczyli drużynie z Raciborza, która w tym spotkaniu grała słabo, przez co nie umiała odrobić strat. Rybniczanie na przerwę schodzili prowadząc 47:19.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli MKKS-u. Gospodarze byli skoncentrowani, dzięki czemu nie pozwolili gościom na odrobienie strat. W ostatniej kwarcie rybniczanie nieco odpuścili. Goście wygrali czwartą kwartę 24:19, jednak to nie wystarczyło, aby odrobić tak dużą stratę.

Kolejne spotkanie MKKS rozegra w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w sobotę 15 grudnia o godz. 17:00. Do Rybnika przyjedzie lider III ligi, MOSiR Cieszyn. Spotkanie to zakończy I etap rozgrywek.

MKKS Rybnik - RKK AZS Racibórz 85:56 (30:8, 17:11, 19:13, 19:24)

MKKS Rybnik: Dziwoki 4, Adamczyk 8, Chrobok 3, Jurgaś 4, Sidor 12, Kozielski 20, Sikora 12, Pilch 7, Derska 0, Mucha 15.
KKR AZS Racibórz: Szwed 13, Fuchs 8, Chęc 6, Adamiec 0, Klemens 0, Jendrysek 7, Trochanowicz 0, Szalc 19, Półtorak 3.