MKKS pokonał Pogoń. Horror w końcówce (wideo)

2016-11-27, Autor:

W 12. kolejce II ligi rybniccy koszykarze podejmowali Pogoń Rudę Śląską.

Mecz bardzo dobrze rozpoczęli rybniczanie. W ofensywie wpadało niemal wszystko (m.in. cztery trójki w tym dwie Tomasza Czajkowskiego), a dzięki serii punktowej 16:0 MKKS objął 31:16.

Z początkiem drugiej ćwiartki rywale zabrali się do odrabiania strat. Agresywny i aktywny był przede wszystkim Mateusz Pawlik. Na szczęście po stronie rybniczan swój prywatny koncert rozgrywał Łukasz Ochodek. To w dużej mierze dzięki jego skuteczności przed przerwą MKKS miał 12 punktów zaliczki.

Po zmianie stron gracze Pogoni zagrali na całym boisku agresywnie w defensywie. Dzięki temu wymusili kilka błędów rybnickiego zespołu, a to miało odzwierciedlenie na tablicy wyników.

Na decydujące minuty obie drużyny wychodziły przy różnicy zaledwie jednego rzutu. Na szczęście dla MMKS-u powróciła skuteczność rzutów zza łuku. Trójkami popisali się Adam Białdyga i Marek Sidor. Po rzucie tego drugiego rybniczanie prowadzili w 38. minucie 79:69. Niestety na własne życzenie MKKS zafundował sobie horror.

Kilka strat i niepotrzebnych fauli sprawiło, że na pół minuty przed końcem było 80:79. Na nieszczęście swój rzut spudłował Ochodek, a rywale mieli 10 sekund na przeprowadzenie akcji na zwycięstwo. Akcja jednak punktów nie przyniosła, a to oznaczało, że MKKS Rybnik wygrał swój szósty mecz w sezonie!

25 punktów Ochodka, 16 oczek i tyle samo zbiórek Czajkowskiego, heroiczna walka w defensywie Sidora czy najlepszy mecz w sezonie Edmunda Tomko - to tylko kilka części, który złożyły się na ten triumf.

MKKS Rybnik - Pogoń Ruda Śląska 80:79 (31:16, 18:21, 12:21, 19:21)

Punkty dla MKKS-u: Łukasz Ochodek 25, Tomasz Czajkowski 16 (16 zb), Adam Białdyga 11, Krzysztof Zieliński 10, Edmund Tomko 9, Marek Sidor 6, Rafał Grzybek 2, Rafał Koczy 1, Tomasz Tomanek 0.