MKKS: na zakończenie wygrali z Mickiewiczem

2013-02-05, Autor:
W ostatnim meczu tego sezonu MKKS Rybnik wygrał we własnej hali z KSS Mickiewiczem Katowice II 86:79.

Mecz MKKS-u z Mickiewiczem rozpoczął się po myśli rybniczan. Podopieczni trenera Mirosława Orczyka prowadzili od samego początku. Pierwsza kwarta zakończyła się ich zwycięstwem 29:20. W kolejnych minutach gospodarze grali be zarzutów. Dzięki dobrej obronie i celnym rzutom ich przewaga rosła. Jednak tuż przed końcem pierwszej połowy katowiczanie zaczęli odrabiać straty. Po drugiej kwarcie MKKS prowadził tylko 5 punktami – 44:39.

Po przerwie rybniczanie wyszli na parkiet zmobilizowani i skupieni. Kontrolowali przebieg spotkania. Goście próbowali dogonić rybniczan, urywając kilka punktów pod koniec meczu, jednak nie wystarczyło to, aby pokonać gospodarzy. Na zakończenie sezonu MKKS wygrał na własnym parkiecie 86:79.

W ośmiu meczach finału B rybniczanie odnieśli sześć zwycięstw.

W ostatniej kolejce III ligi MKKS będzie pauzował.

Warto dodać, że mecz z Mickiewiczem był ostatnim spotkaniem rybniczan pod wodzą trenera Mirosława Orczyka.

MKKS Rybnik - KSS Mickiewicz Katowice II 86:79 (29:20,15:19,23:17, 19:23)