MKKS: lider za mocny dla rybniczan

2012-12-18, Autor:
MKKS Rybnik w ostatniej kolejce eliminacyjnych rozgrywek o wejście do II ligi przegrał z liderem grupy KS MOSiR Cieszyn 55:87. Drużyna z Cieszyna okazała się za mocna dla rybniczan.

Ostatni mecz rundy zasadniczej w Rybniku lepiej zaczęli cieszynianie, którzy już w 3. minucie prowadzili sześcioma punktami. Ich przewaga rosła z każdą minutą. Pierwszą kwartę celnym rzutem za trzy punkty zakończył Rafał Adamczyk. Rybniczanie przegrywali wtedy 11:20.

W drugiej kwarcie MKKS próbował odrobić stratę, jednak tylko na chwilę udało mu się zbliżyć do rywala. Na przerwę koszykarze KS MOSiR schodzili prowadząc 44:26.

W drugiej połowie rybniczanie przez 5 minut nie potrafili zdobyć żadnego punktu, a ich strata powiększyła się do 28 oczek. Ostatnia kwarta to już spokojne kontrolowanie wyniku przez przyjezdnych. Ostatecznie KS MOSiR Cieszyn wygrał w Rybniku 87:55.

W rundzie zasadniczej rybniczanie z bilansem czterech zwycięstw i sześciu porażek zajęli czwarte miejsce w tabeli III ligi.

MKKS Rybnik - KS MOSiR Cieszyn 55:87 (11:20, 15:24, 14:25, 15:18)

MKKS Rybnik: Dziwoki 0, Adamczyk 21, Chrobok 12, Jurgaś 4, Sidor 0, Kozielski 8, Sikora 0, Pilch 4, Derska 0, Mucha 6, Sładek 0.

MOSiR Cieszyn: Bąk 2, Bogucki 0, Czajkowski 13, Kałuża 12, Kaźmierczak 6, Tomica 14, Szafarczyk 4, Talik 7, Siwy 7, Strządała 4, Rączka 18.