MKKS bez trenera Łukasza Szymika poległ z AZS-em

2017-02-20, Autor:

Lider pokazał jaki jest silny. Aspirujący do gry na pierwszoligowych parkietach R8 Basket AZS Politechnika Kraków wygrał w Rybniku 93:57. MKKS miał swoje momenty, ale momenty na takiego rywala to zdecydowanie za mało.

Lider z Krakowa rozpoczął mocno. Czego się nie złapał w punkty zamieniał Jakub Załucki i po pięciu minutach faworyt prowadził 17:2. Sygnał do lepszej gry dał w końcu Łukasz Ochodek. Skrzydłowy MKKS-u zaczął trafiać seryjnie, a gdy do tego lepiej zaczęła funkcjonować defensywa, wynik nie wyglądał już tak źle. W końcówce pierwszej połowy było już „tylko” 28:35.

11 - tyle punktów przewagi mieli krakowianie po pierwszej połowie meczu. Na drugą wyszli jednak mocno podrażnieni. Agresywna defensywa, skuteczny Marcin Malczyk i dobrze kierujący grą zespołu Michał Baran - to wszystko sprawiło, że faworyt mocno uciekł.

Finałowa ćwiartka nic nie mogła już zmienić. Lider pewnie zmierzał po kolejny triumf, a w rybnickiej drużynie wszyscy dostali swoje minuty. Ostatecznie R8 Basket wygrał pewnie i jak najbardziej zasłużenie.

Warto dodać, że w meczu z tak wymagającym rywalem rybnicki zespół, oprócz braku kontuzjowanych Krzysztofa Zielińskiego i Tomasza Tomanka, musiał sobie radzić bez pierwszego trenera Łukasza Szymika, który również ma problemy zdrowotne. Zastąpił go Jakub Krakowczyk, trener grup młodzieżowych MKKS-u.

MKKS Rybnik - R8 Basket AZS Politechnika Kraków 57:93 (12:24, 20:19, 12:24, 13:26)

MKKS: Łukasz Ochodek 22, Rafał Królikowski 8, Adam Białdyga 6, Tomasz Czajkowski 5, Marek Sidor 4, Rafał Grzybek 4, Edmund Tomko 3, Rafał Koczy 3, Artur Grocki 2, Błażej Sładek 0, Łukasz Piórkowski 0, Daniel Sikora 0

Najwięcej dla R8 Basket: Jakub Załucki 21, Marcin Malczyk 13, Patryk Pełka 12 (15 zb), Michał Baran 10