MKKS awansował do finału MP młodzików starszych

2011-06-02, Autor:
Ogromnym sukcesem zakończył się udział młodzików starszych MKKS-u Rybnik w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski rozgrywanym w Przemyślu.

Podopieczni trenera Grzegorza Adamczyka pokonali w pierwszym dniu swoich rówieśników z Bydgoszczy. Później ulegli zdecydowanie Polonii Warszawa, a w decydującym o awansie meczu spotkali się z gospodarzami. Po zaciętym meczu wygrali i tym samym awansowali do turnieju finałowego Mistrzostw Polski.

Przeciwnikami drużyny trenera Grzegorza Adamczyka były zespoły Polonii Warszawa, NOVUM Bydgoszcz oraz gospodarz Gimbasket Przemyśl.

Koszykarze MKKS Rybnik są jedynym reprezentantem województwa śląskiego, któremu udało się awansować do finału mistrzostw Polski ze wszystkich kategorii wiekowych tej dyscypliny sportu, co zarówno dla młodych zawodników jak i naszego miasta jest ogromnym sukcesem.

W pierwszym meczu rybniczanie spotkali się z NOVUM Bydgoszcz. MKKS rozpoczął niezbyt udanie przegrywając pierwszą połowę 18 punktami. W kolejnych częściach zawodów młodzi rybniczanie skrupulatnie odrabiali straty. W trzeciej kwarcie triumfowali 21:9 i mecz praktycznie zaczął się od nowa. W czwartej odsłonie zdołali doprowadzić do remisu, a następnie w samej końcówce wyjść na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania.

W drugim meczu przeciwnikami MKKS-u była Polonia Warszawa, uważana za jednego z głównych faworytów do złotego medalu. Przez trzy kwarty rybniczanie dzielnie stawiali opór jednak ostatnia część nie pozostawiła złudzeń kto na dzień dzisiejszy jest lepszy i warszawiacy zdecydowanie wygrali to spotkanie.

W trzecim dniu zawodnicy z Rybnika rozegrali mecz z gospodarzami, którego stawką był awans do finału Mistrzostw Polski. Początkowo atut własnej hali dawał przewagę miejscowym. Po 10 minutach gry Gimbasket prowadził 24:14. Druga kwarta była dosyć wyrównana jednak rybniczanie wygrali ją 5 punktami. Trzecia kwarta to skrupulatnie powiększanie przewagi przez gospodarzy. Gdy wydawało się że jest po meczu w końcówce obraz gry uległ radykalnej zmianie. Rybniczanie uzyskali wyraźną przewagę pod koszem, skutecznie zamieniając ją na punkty, doprowadzając do szczęśliwego zakończenia. Radość zawodników z Rybnika była ogromna, gdyż niewielu spodziewało się awansu do finału.

- Można być bardzo zadowolonym z postawy i zaangażowania chłopców. Pokazali, że walecznością i charakterem można dojść bardzo daleko. Twarda defensywa i skuteczna walka na tablicy pozwoliła nam odnieść sukces. Powinno to być inspiracją i motywacją do dalszej pracy zarówno dla nich jak również zawodników innych kategorii wiekowych – podsumował turniej trener Grzegorz Adamczyk.

PRZEBIEG TURNIEJU:

MKKS Rybnik - MKS Novum Bydgoszcz 72:68 (14:16, 11:27, 21:9, 26:16)
UKS Gimbasket 2 Przemyśl - MKS Polonia Warszawa 54:88 (22:17, 9:26, 17:13, 6:32)
MKS Polonia Warszawa - MKKS Rybnik 70:40 (14:11, 17:13, 18:12, 21:4)
UKS Gimbasket 2 Przemyśl - MKS Novum Bydgoszcz 64:63 (17:20, 11:10, 20:15, 16:18)
MKS Novum Bydgoszcz - MKS Polonia Warszawa 49:92 (23:20, 7:28, 5:20, 14:24)
UKS Gimbasket 2 Przemyśl - MKKS Rybnik 65:68 (24:14, 11:16, 16:12, 14:26)

MKKS Rybnik wystąpił w składzie: Piotr Kondys, Dominik Bembnista, Paweł Florczyk, Aleksander Adamczyk, Rafał Koczy, Rafał Królikowski, Łukasz Wojaczek, Mateusz Dłucik, Patryk Mikołajec, Artur Grocki, Oskar Sot, Daniel Choroba, Szymon Marszałek.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0