Mistrzostwa Śląska w boksie: wszyscy wrócili z medalami

2016-03-09, Autor:
Wszyscy zawodnicy sekcji bokserskiej RMKS-u, którzy wystartowali w mistrzostwach Śląska w Bielsku-Białej, wrócili do Rybnika z medalami. Wywalczyli oni cztery złote, dwa z srebrne i jeden brązowy krążek.

Najlepiej w eliminacjach i ćwierćfinałach wypadli Paweł Masternak, Karol Kostka i Błażej Lutka, którzy wygrywali swoje walki już w pierwszych rundach przez TKO. W ringu sekundowali im Zbigniew Gąsiorowski, Anatoli Jakimczuk i Krzysztof Skorupa.

Mistrzami Śląska w kategorii kadetów zostali Szymon Skorupa (waga 46kg) pokonując w finale mistrza Polski z 2015 roku Daniela Trojoka z Żywca oraz wychowanek Mateusza Mazika, Paweł Masternak (waga 70kg) wygrywając przez TKO w pierwszym starciu z Adrianem Materną (Garda Gierałtowice). Obaj zawodnicy uzyskali prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w lipcu (mistrzostwa kraju kadetów).

Mistrzem Śląska juniorów został Daniel Skorupa, który po bardzo ciężkim boju pokonał 3:0 reprezentanta Polski juniorów Adama Kwiendacza z Częstochowy i wywalczył prawo startu w mistrzostwach Polski w ostatnich dniach marca w Krakowie.

Mistrzem Śląska seniorów został Sebastian Konsek (waga 64kg) pokonując na punkty Mateusza Jurkiewicza z Jaworzna.

Wicemistrzami Śląska seniorów zostali w wadze lekkiej Dawid Pierchała (przegrał na punkty z Szymonem Kajdą z Jaworzna) oraz w wadze ciężkiej Błażej Lutka (przegrał finał po najlepszej walce finałów z Mateuszem Kowalczykiem z Katowic na punkty 1:2). Podczas walk półfinałowych i finałów rybnickim zawodnikom w ringu sekundowali Wojciech Podgórny, Krzysztof Skorupa i Mateusz Mazik.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 1