Mistrzostwa Polski: srebrny medal młodych szpadzistek RMKS-u

2015-06-09, Autor:
We Wrocławiu odbyły się mistrzostwa Polski młodzików w szpadzie dziewcząt i chłopców. W imprezie rewelacyjnie spisały się zawodniczki RMKS-u Rybnik.

W pierwszym dniu odbył się turniej indywidualny, w którym wystartowali zawodnicy RMKS-u Rybnik: Marcin Tumas, Adam Małysz,Wiktor Wałach, Dominik Sojka oraz Beata Pękała, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka i Alicja Klasik. W turnieju szpady chłopców najlepiej walczył Marcin Tumas , który przegrał jednym trafieniem w priorytecie 10:11 z Kamilem Huwerem z UKS Trójki Radlin o najlepszą „8” turnieju i zajął 10 miejsce. Adam Małysz był 33, Wiktor Wałach 39, a Dominik Sojka 69. Startowało 84 szpadzistów.

W szpadzie dziewcząt nasze młode szpadzistki walczyły bardzo dzielnie i były blisko sprawienia niespodzianek w turnieju indywidualnym. Kinga Zgryźniak po bardzo dobrych walkach zajęła 10 miejsce, Patrycja Frystacka była 14, Alicja Klasik 20 (najmłodsza zawodniczka turnieju), a Beata Pękała 23. Startowały 94 zawodniczki.

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. Szpadziści zostali rozstawieni z numerem 9 po turnieju indywidualnym i w pierwszym meczu o najlepszą „8” przegrali w priorytecie z SKS Grass Hopller Kalwaria 31:32 i musieli walczyć o miejsca 9-16. Pomimo pierwszej porażki nasi zawodnicy walczyli bardzo dobrze wygrywając kolejno wszystkie swoje mecze zajmując 9 miejsce.

Startowało 17 drużyn.

W szpadzie dziewcząt nasze zawodniczki rozstawione były z numerem 2 i swój pierwszy mecz o „8” walczyły z UKS-em Trójką Radlin 2, z którą pewnie wygrały 34:24. W walce o półfinał rybniczanki walczyły z drużyną gospodarzy Kolejarzem Wrocław i po bardzo emocjonującej końcówce wygrały 36:34. W półfinale nasze młode szpadzistki fantastycznie walcząc wygrały z kolejną drużyną z Wrocławia, KS Szpadą Wrocław 36:33 i tym sposobem zapewniły sobie walkę w finale z drużyną Muszkietera Gliwice. Niestety tym razem nie poradziły sobie ze starszymi koleżankami z Gliwic i przegrały 30:36 zajmując 2 miejsce, zdobywając srebrny medal mistrzostw Polski młodziczek.

KOLEJNOŚĆ SZPADZISTEK:
1. Muszkieter Gliwice
2. RMKS Rybnik (Beata Pękała, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Alicja Klasik)