zamknij

Wiadomości

Mirosław Duży chce kontynuować dzieło senatora Motyczki

2013-03-05, Autor: Wacław Wrana
Mirosław Duży – kandydat Platformy Obywatelskiej w wyborach uzupełniających do senatu, nie ukrywa, że jego politycznym autorytetem jest – śp. Antoni Motyczka. Dlatego nie obiecuje, że jeśli zostanie senatorem, zmieni ustrój i będzie kształtował polską politykę zagraniczną. – Senator winien zajmować się sprawami zwykłych ludzi – twierdzi.

Reklama

Mirosław Duży przejął nawet hasło wyborcze śp. senatora Motyczki – „Senator blisko ludzi”. Zadeklarował, że jedną ze spraw, którą chciałby zrobić jako senator, jest przygotowanie nowego projektu prawa zamówień publicznych.

Były burmistrz Łazisk prawdopodobnie będzie jedynym kandydatem do senatu spoza Rybnika. Nie obawia się, że z tego powodu wyborcy PO z Rybnika nie obdarzą go zaufaniem. Liczy, że podczas kampanii wyborczej, rybniczanie przekonają się do jego kandydatury. - Wbrew temu co się mówi na mój temat, mam wielu znajomych w Rybniku i wiele o Rybniku wiem. Co nie znaczy, że wiem wszystko. Wbrew wielu politykom nie udaję, że znam odpowiedzi na wszystkie pytania i wiem, że człowiek musi się uczyć całe życie. Używając terminologii sportowej moją sytuację można ująć tak: startuję z niższej belki i mam mniejszą prędkość na progu. Jestem jednak odważny i w powietrzu dam sobie radę – mówi obrazowo Mirosław Duży.

Najbliższymi współpracownikami kandydata PO podczas wyborów będą starosta rybnicki Damian Mrowiec i były asystent Antoniego Motyczki – Artur Grzywok.

Mirosław Duży ma 55 lat. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej. Przez wiele lat pracował w Elektrowni Łaziska, był też prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Razem” w Łaziskach. W latach 1998-2010 pełnił funkcję burmistrza Łazisk. Od 2011 roku jest prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łaziskach. Radny powiatu mikołowskiego. Żonaty, trójka dzieci. Jest fanem piłki ręcznej, czynnie uprawia ten sport w drużynie oldbojów.

Więcej o Mirosławie Dużym już wkrótce w Wywiadzie Tygodnia Rybnik.com.pl

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (16):
 • ~ 2013-03-05 11:13:32

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~ 2013-03-05 12:11:34

  Jakby mógł to jeszcze by powiedział że Senatora Motyczkę do chrztu trzymał i przynosił mu gościa niedzielnego jak był listonoszem. OMFG do czego się ludzie nie poniżą żeby dostać się do koryta.

  0 0
 • ~sabad 2013-03-05 12:20:07

  Co jak co, ale Duży naprawdę przyjaźnił się z senatorem Motyczką i akurat on (w przeciwieństwie do Piechy i Korwina) może się na niego powoływać.

  0 0
 • ~Kontestator 2013-03-05 12:59:59

  Prawda jest taka że ludzie znów zagłosują na "wielkie partie" PO i PiS które są skompromitowane, reszta zagłosuje na kabareciarzy typu Korwin i Polok i innych (a każdy z nich dostanie jak zwykle tyle głosów co błąd statystyczny) :-)Oczywiście z naciskiem na JKM;-)

  0 0
 • ~ 2013-03-05 13:06:44

  PO oszukała ludzi ,a teraz jeden z nich robi swoją kampanię na cudzej trumnie...

  0 0
 • ~hanek 2013-03-05 13:11:28

  A co za różnica - z Łazisk czy z Rybnika - jeśli jest się z namaszczenia warszawki? parlamentarzysta Po i PIS nigdy nie będzie reprezentował społeczności lokalnej. Zawsze będzie robił to, co mu każą, nawet wbrew interesowi wyborców. Nikt na nich nie zagłosuje!!!

  0 0
 • ~ 2013-03-05 15:28:57

  A kim i czym jest Pan Duży?. Rozumiem, że jest wybitną postacią w naszym regionie. Już raz nam tu warszafka wsadziła qu...we je...ną na wybory.

  0 0
 • ~ 2013-03-05 17:23:32

  andy_1, to syn starego Dużego, wiec uważaj co piszesz kolego. :)

  0 0
 • ~ 2013-03-05 19:22:05

  JAK MOŻNA POPIERAĆ LUDZI KTÓRZY KAŻĄ PRACOWAĆ DO ŚMIERCI ? ZOBACZCIE JAK ZMIENIŁ SIĘ KRAJ PRZEZ OSTATNIE 6 LAT, JEŚLI UZNACIE, ŻE NA LEPSZE TO ZAGŁOSUJCIE NA PO, JEŚLI JESTEŚCIE PRZECIWKO BIEDZIE, CHOREJ SŁUŻBIE ZDROWIA, BEZROBOCIU, ZACOFANIU SPOŁECZNEMU ZAGŁOSUJCIE NA KOGOŚ INNEGO. PAMIĘTAJCIE TYLKO, ŻE DZISIEJSZE DECYZJE KSZTAŁTUJĄ NASZE JUTRO.

  0 0
 • ~kurier 2013-03-05 21:15:48

  @tygrysek - mimo że PO nie jest zbyt udolną formacją to nie można za bardzo tak upraszczać. Bo jeśli uważasz, że w czasie PO wszystko się pogorszyło to co dopiero powiedzieć o rządach solidarnościowych w latach '90 kiedy pojawiło się bezrobocie, popiwek, wykupywanie za bezcen majątku narodowego, uwłaszczenie kościoła, upodlenie ludzi, degradacja służby zdrowia, górnictwa, hutnictwa, kolei itd. Za wszystko się obarcza komunę, a przecież wtedy była praca dla każdego, a i poziom życia nie był taki najgorszy mimo obecnej propagandy. No i budowano mieszkania dla młodych. A teraz młodzi mieszkają z rodzicami lub wybierają życie singli albo wyjazd za granicę bo mało kogo stać na mieszkanie w Polsce.

  0 0
 • ~slmen 2013-03-05 22:24:23

  ~Tygrysek11111 ty chyba masz jakiś wielki uraz do byłego Senator. Ja jestem za wiekiem emerytalnym 65 lat kobiety, 67 mężczyźni!
  Po co nam emerytowane górniki w wieku 45 lat czy też mundurowi, górnik jak już nie może fedrować to może szlaban podnosić a policjant jak nie może biegać na zmianie to niech na dyżurce telefony odbiera. Ja tam nie mam zamiaru płacić ZUSów i innych podatków na nierobów w wieku produkcyjnym jak to PiSowce proponują aby nic nie robić od ukończenia gimnazjum.

  0 0
 • ~ 2013-03-05 23:34:29

  MACIE RACJĘ CHŁOPAKI, TUSK TOTALNIE ZDEGRADOWAŁ TEN KRAJ. PRZECIEŻ TO WŁAŚNIE ON RZĄDZI PRZEZ OSTATNIE 6 LAT, A PRZY RZĄDACH TUSKA MODEL RODZINY WYGLĄDA - 2+1 (RODZICE+DZIECKO), A ZA CHWILĘ BĘDZIE TO 2+1 (RODZICE+KOT - BO JEST TAŃSZY W UTRZYMANIU). PRAWDA JEST TAKA, ŻE OSTATNIE 6 LAT TO TRAGEDIA, TYM WIĘKSZA, ŻE MAMY PIERWSZY RAZ W HISTORII TAK DUŻY ZASTRZYK GOTÓWKI Z ZACHODU (O WIELE WIĘCEJ NIŻ ZA GIERKA - GIEREK BUDOWAŁ FABRYKI, HUTY I MIESZKANIA, TUSK W KRYZYSIE SPRZEDAJE MAJĄTEK NARODOWY - MIEJSCA PRACY ZA BEZCEN). JAK KTOŚ CHCE TO NIECH PRACUJE ZA GROSZE DO ŚMIERCI - ALE POLAKÓW STAĆ NA TO, ABY ŻĄDAĆ GODNEGO ŻYCIA A NIE WEGETACJI OD MIESIĄCA DO MIESIĄCA JAK TO MA MIEJSCE ZA TUSKA. A OBWINIANIE O TO INNYCH JEST PO PROSTU CHORE, BO TO TAK, JAKBY KTOŚ MÓWIŁ - NA TYM PLACU JEST SYF, WYBIERZCIE MNIE A ZROBIE PORZĄDEK, A POTEM OKAZUJE SIĘ, ŻE ZOSTAWIA JESZCZE WIĘKSZY BAJZEL A WINĄ ZA TO OBARCZA POPRZEDNIKÓW - BO ONI TEŻ MIELI BAJZEL WIĘC JAKIM PRAWEM MNIE POCIĄGACIE DO ODPOWIEDZIALNOŚCI. ZAMIAST TEGO WOLĄ ZAJMOWAĆ SIĘ TYM, CZY ZBOCZEŃCY MAJĄ MIEĆ PRAWA MAŁŻEŃSKIE CO DOPROWADZI POTEM DO ADOPCJI PRZEZ ZBOCZEŃCÓW DZIECI. PROBLEM ZBOCZEŃCÓW JEST MAŁO ISTOTNY BO TO TAKA SAMA SYTUACJA, JAKBY PALIŁ SIĘ WAM DOM,A JEDYNA OSOBA KTÓRA MA TELEFON I MOŻE WEZWAĆ STRAŻ POŻARNĄ ZASTANAWIA SIĘ CZY TO DOBRZE, ŻE SĄSIADKA OBOK OPALA SIĘ TOPLES I CHCE ROBIĆ DEBATY PODCZAS GDY DOM PŁONIE. I TO JEST NAJWIĘKSZY PROBLEM. ZACHĘCAM MŁODZIEŻ DO WYJŚCIA NA ULICE I WALKI O PRAWO DO GODNEGO NORMALNEG ŻYCIA

  1 0
 • ~ 2013-03-06 10:23:36

  Jeśli natomiast chodzi o składki ZUS, to uważam, iż najsprawiedliwiej będzie policzyć każdego obywatela według tzw. kapitału początkowego tj. po przejściu na emeryturkę każdy obywatel udaje się do ZUS i ci przelewają mu cała kasę jaką uzbierał ze składek przez okres kiedy pracował np. ktoś ma uzbierane 300 tyś. zł to mu się je przelewa jak na konto w banku i z tego żyje do śmierci, nie ma już prawa do żadnych emerytur ani innych świadczeń państwowych. No i inteligentny człowiek przeżyje, debil roztrwoni to w miesiąc, no ale uważam, iż będzie to bardziej sprawiedliwe niż to co jest teraz kiedy służby mundurowe czy górnicy odchodząc na emerytury płaceni są z tej samej puli co reszta obywateli a mało tego dostają waloryzacje (czyli dodatkową kasę której nie odłożyli) ze składek tych którzy pracują do 65 a od teraz do 67. To jest chore. Gdyby każdy dostał taki przelew z ZUS jakie ma składki, byłby spokój a w razie śmierci rodzina dziedziczy tą kasę i mają zabezpieczenie na tzw. czarną godzinę - oczywiście idąc na emeryturę taki człowiek podpisuje oświadczenie, że nie będzie już więcej pracował, no chyba, że założy własny biznes, ale nie zajmuje już młodym miejsca pracy na lewej umowie o pracę i kasie pod stołem, jak to ma miejsce teraz. Trzeba uzdrowić system który jest chory, a nie kazać ludziom robić do śmierci, czasy niewolnictwa się skończyły, każdy ma prawo GODNIE i NORMALNIE żyć, a nie tylko zasuwać od rana do wieczora i głodować na emeryturze. NIE DAJCIE SOBĄ MANIPULOWAĆ

  0 0
 • ~bronekk 2013-03-06 17:07:36

  doradźcie, to na którego z tych kandydatów najlepiej zagłosować żeby nie przeszedł dalej członek PO? kto ma największe szanse?

  0 0
 • ~ 2013-03-07 07:13:52

  ~bronekk
  pozostaje Makosz który zostałby senatorem gdyby nie głosy z Mikołowa. W Rybniku Makosz coś znaczy, w Mikołowie jego zasług już nie znają, szkoda.

  0 0
 • ~ciejma 2013-03-07 12:05:51

  Wygra ten który zrobi najlepszą kampanie w regionie...

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Z odmrożenia jakich usług cieszysz się najbardziej?


Oddanych głosów: 1043