zamknij

Wiadomości

Minister zdrowia: do świąt bez zmian, potem możliwe luzowanie

2021-03-04, Autor: tora

Jeśli chodzi o najbliższy weekend nie będzie zmian w obostrzeniach - poinformował w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Podobnie jak minister zdrowia odniósł się też do świąt i terminów luzowania reżimu.

Reklama

Rzecznik był pytany na konferencji w Warszawie m.in. o kalendarz decyzji w sprawie obostrzeń.

- Spływają do nas dane dotyczące zachorowań w poszczególnych województwach. Jeżeli chodzi o najbliższy weekend, to zmian żadnych, jeśli chodzi o obostrzenia, nie będzie – przekazał.

Rzecznik poinformował jednocześnie, że w piątek o godz. 10 zbierze się Rządowy Zespół Zarzadzania Kryzysowego.

- Będziemy omawiać aktualną sytuację, i być może już jutro będą podjęte decyzje w tym zakresie. Sytuacja jest dynamiczna. Nie mogę powiedzieć w tej chwili, w jakim kierunku będą szły decyzje, jeśli chodzi o obostrzenia. Rozważamy, aby ze względu na to, że sytuacja jest zróżnicowana w poszczególnych województwach, by przejść docelowo na tygodniowy system raportowania, a nie tak jak do tej pory - dwutygodniowy – dodał.

Pozwoliłoby to, jak mówił, „w tych miejscach, gdzie sytuacja jest nieco lepsza obostrzenia niwelować, a tam, gdzie to konieczne je wprowadzać”. Zaznaczył, że następowałoby to z pewnym wyprzedzeniem, by poszczególne podmioty m.in. gospodarcze mogły się przygotować.

Zapytany był też o święta wielkanocne, które przypadają 4 i 5 kwietnia.

- Z naszych modeli wynika, że faktycznie aktualna fala zakażeń może być niwelowana na przełomie marca i kwietnia. Gdyby tak się stało, rozważamy stopniowe zmniejszanie obostrzeń – odparł.

Podobnie wypowiedział się dziś minister zdrowia Adam Niedzielski w programie Tłit na WP.

- Na przełomie marca i kwietnia będziemy mieli za sobą apogeum trzeciej fali, to będziemy przywracali wszystkie działalności; święta wielkanocne będą takie jak rok temu, ale być może po nich będziemy podejmowali odważniejsze decyzje luzujące obostrzenia – powiedział.

Przypomnijmy, 4 marca mija rok, odkąd wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa SARS-CoV-2. 4 marca ówczesny minister zdrowia Łukasz Szumowski podał, że zakażony jest pacjent z województwa lubuskiego, hospitalizowany w Zielonej Górze. Mężczyzna przyjechał do Polski autobusem z Niemiec, z Westfalii.

- To już rok, jak zmagamy się z epidemią COVID-19 w naszym kraju i nie ma jeszcze końca walki. Choć teraz, kiedy mamy szczepionki, widać na horyzoncie kres naszych zmagań – ocenił dla PAP szef resortu zdrowia. Ten kres – jak zaznaczył - nie jest jednak jeszcze niestety tak blisko, jak byśmy chcieli. - Nasza strategia walki z epidemią ewoluuje tak, jak ewoluuje sam wirus. Tu nie ma jednej stałej metody – dodał.

Od 4 marca 2020 r. zakażenie potwierdzono u ponad 1 mln 735 tys. osób, z których 44 360 zmarło.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 21

Materiał oryginalny: https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,minister-zdrowia-do-swiat-bez-zmian-potem-mozliwe-luzowanie,wia5-1-4395.html

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
 • ~Longina b 2021-03-04 21:35:00

  Skończy się trzecia fala przyjdzie czwarta i piąta.Światowi eksperci prognozują że to może potrwać kilka lat.

  34 7
 • ~Franz Kawka 2021-03-04 21:47:03

  Rozmowa asystenta z lekarze nad zmarłym
  - Panie doktorze to jaką przyczynę śmierci wpisać?
  - Pisz pan korona wirus.
  - Panie doktorze, przecież on ma 5 ran kłutych i dwie dziury po kulach
  - Hmmm, pisz korona wirus i choroby współistniejące

  42 11
 • ~prs 2021-03-05 02:26:15

  Minister zdrowia: do świąt bez zmian, potem zobaczymy jakie dostaniemy wytyczne korporacyjne.

  24 6
 • ~Franek7 2021-03-05 07:58:40

  Przed głównym wydaniem "Wiadomości" TVP wyemitowano przeprosiny dla dziennikarza śledczego "Superwizjera" TVN Bertolda Kittela. Na wyświetlonej planszy TVP przyznało się do "bezprawnego naruszenia jego dóbr osobistych poprzez rozpowszechnienie (…) nieprawdziwej informacji".

  "Wykonując wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, Telewizja Polska S.A. przeprasza dziennikarza TVN Bertolda Kittla za bezprawne naruszenie jego dóbr osobistych poprzez rozpowszechnienie w dniu 2 października 2018 r. w programie "Wiadomości", wyemitowanym o godz. 19:30 w telewizji TVP1, nieprawdziwej informacji, że w przygotowywanym i przekazanym do emisji reportażu pt. "Układ radomski", wyemitowanym w telewizji TVN w programie Superwizjer w dniu 2 października 2018 r., Bertold Kittel nie podał informacji, iż od kilkunastu lat zna Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, która to nieprawdziwa informacja godzi w dobre imię i podważa wiarygodność zawodową Bertolda Kittla, a także naraża go na utratę zaufania niezbędnego dla wykonywania zawodu dziennikarza. Telewizja Polska S.A. składa wyrazy ubolewania z powodu bezprawnego naruszenia dóbr osobistych redaktora Kittla" – ogłoszenie tej treści wyemitowano prze wydaniem "Wiadomości" TVP.

  8 10
 • ~Franek7 2021-03-05 08:15:02

  Tak się okrada budżet państwa: Rodzina Obajtków to prawdziwi geniusz biznesu:
  "Fortuna braci Obajtków
  Pisowski układ: jak za publiczne pieniądze wybudować drogę dla prywatnych klientów,

  Tadeusz Jasiński Waldemar Kuchanny

  W 2002 r. po ukończeniu studiów na Wydzia­le Leśnym Akademii Rolniczej w Krakowie pan Bartłomiej został stażystą w Nadleśnictwie My­ślenice, jednocześnie studiując na macierzystej uczelni inżynierię środowiska i geodezję. Następ­nie został specjalistą ds. lasów niepaństwowych - podleśniczym w Leśnictwie Kornatka. Dzięki sumiennej pracy pan Bartłomiej zarabiał na nie­zbyt dobrze płatnych państwowych posadach tak dobrze, że za kilka milionów złotych wybu­dował w Kopalinie koło Lubiatowa na Pomorzu hotelowiec, wypasioną knajpę i kilkanaście cało­rocznych domków letniskowych. Ów kompleks turystyczny pan Bartłomiej nazwał „Szlacheckim gniazdem” - pewnie z powodów marketingo­wych, a nie tradycyjno-rodzinnych, wychował się bowiem w skromnym domu w Stróży pod Pcimiem, utrzymywanym przez ojca, malarza pokojowego. Pan Bartłomiej nazywa się Obajtek i nie jest to przypadkowa zbieżność z nazwi­skiem obecnego prezesa państwowego Polskiego Koncernu Naftowego Orlen - Daniela Obajtka. Wymienianego w swoim czasie jako następca Jac­ka Kurskiego na fotelu prezesa TVP A więc pan Daniel Obajtek ma zapewne mocne notowania u prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

  Chodząca uczciwość
  Może właśnie z tego powodu źli ludzie twierdzą, że pieniądze na budowę i wyposażenie „Szla­checkiego gniazda", w tym łóżek z baldachimami, nie należały do pana Bartłomieja. Prał on - zda­niem nienawistników - pienią­dze ukradzione przez brata oraz pochodzące z łapówek. Co jest oczywistą nieprawdą, ponie­waż kierowana przez Zbigniewa Ziobrę prokuratura nie może się mylić; rok temu stwierdziła, że zarzut podejrzenia przyjęcia
  przez brata pana Bartłomieja 50 tys. zł łapówki za ustawienie przetargu na kanaliza­cję wynikał z tego, że Obajtek został pomówiony przez niewiarygodnych świadków, to znaczy, że łapówki nie wziął.

  https://pis-da.blogspot.com/2018/12/fortuna-braci-obajtkow.html?fbclid=IwAR2Go0lbnl36bU9SLebhLKu9rpY7rV7NI1_jM-FRWbMwD4aS4RSe0Oa4-FA&m=1

  7 8
 • ~rob78 2021-03-05 08:37:54

  ~Franek7, zapomniałeś dodać, że TVP wiadomości rozpoczęły o 19.26 planszą z przeprosinami ok. 3 sekundowymi. (Nawet lektor reklamujący w reklamach radiowych jakieś środki farmakologiczne by nie zdążył tego przeczytać). Potem była relacja sportowa. No i w końcu o 19.30 zaczęło się tradycyjne wylewania szamba zmieszane z informacjami jak sie świetnie żyje w państwie pis.

  16 10
 • ~Noname1212 2021-03-05 10:56:46

  Tak dla przemyślenia ...

  Maseczki nie służą hamowaniu rozprzestrzeniania się wirusa - wie to każdy, kto zajmuje się choć trochę nauką, albo po prosu umie myśleć analitycznie wiążąc ze sobą nie pasujące do siebie na pierwszy rzut oka fakty.

  One służą badaniu zachowań dużych grup społecznych, badaniu reakcji na polecenia celem sprawdzenia gotowości wprowadzania różnych manipulacji prawnych zmieniających życie testowanej grupy.

  Zakładają? Znaczy się są gotowi. Nie zakładają? Trzeba dokręcić śrubę strachu.
  ... a wystarczy otworzyć byle jaki zbiór tablic fizycznych, aby zobaczyć różnicę między rzędem "nano", a "mikro" - tak po prostu, dla doświadczenia! Dokonaj przeliczeń do skali rzeczywistej i zobacz mikropor maski w skali np. 10 cm i odpowiednio powiększonego wirusa w tej skali ... dalej uważasz, że wróbel nie przeleci przez bramę stadionu piłkarskiego? Że kropelki? To weź pod uwagę kondensaty pary, myśl!

  Rok temu, gdy zamieściłem pierwszy obszerny post o koronie, niektórzy nazwali mnie paranoikiem.

  Dzisiaj, gdy farmacja zapowiada konieczną trzecią dawkę szczepionki, gdy pojawiają się odmiany "potrafiące" omijać układ immunologiczny człowieka, gdy mówi się, że wkrótce może zabraknąć jajek, bo kury roznoszą ptasią grypę, a studenci nie wrócą w tym roku na uczelnie, to ja się pytam co będzie następne:? Jednolite ciało koordynujące działania światowe "nieradzących sobie lokalnie z tragedią rządów"? A może z powodu katastrofalnego załamania gospodarczego wirtualna waluta ujednolicająca poziom życia każdego celem "zapobieżenia ubóstwu"? ... nie muszę mówić, że "zaskórniaki" zdewaluują się, a oddanie ich do banku będzie się równało przykrym pytaniom skąd się one wzięły?

  Skoro zaś wytłuką kury, to wytłuką też i świnie, bo przecież mają odmianę afrykańską ... tylko patrzeć jak krowy dostaną odmiany księżycowej powodującej wzbieranie mleka w wymionach w okresie pełni.
  Zaś prace nad mięsem tworzonym laboratoryjnie idą pełną parą ... i co, uważacie, że nie będziecie go jedli? Że jestem paranoikiem? No to poczekajmy kolejny rok - jeśli się oczywiście będziemy mieli szansę tutaj spotkać ...
  Ile Wasze dzieci wytrzymają w domu bez trwałych zmian w psychice, alienacji społecznej, zahamowaniom psychicznym, agresji i autoagresji, lęków i uzależnienia od mediów? Jeszcze rok, dwa? A Wy?

  Długo będziemy udawać, że 20 cm patyka w łeb jest niezbędne do badania DNA?
  I że Krupówki zainicjowały falę infekcji? Idź do "szwedzkiego sklepu" w niedzielę, to zobaczysz tygodniowe wydanie serialu "Szwedzkie Krupówki". I co, dalej zastanawiasz się, czemu sklepy meblowe nie zostały objęte zakazem?

  Na "dzwona" szczepić, skoro nowe mutacje omijają szczepionki?
  No na to pytanie odpowiedzą eksperci TV, beneficjenci projektów finansowanych przez te same korporacje, które mielą się w ich mordach podczas codziennych wiadomości.
  Choć wystarczy otworzyć książkę do biologii, żeby wiedzieć, że to niebezpieczni wariaci ... Zaś zachwalane korporacje ... Że paranoicy, że przecież to poważne firmy, że władza ...
  No tak mówi śpec, który pewnie podaje w szpitalu swoim pacjentom aspirynę - na pewno nie raz mu się zdarzyło ją polecić. Tą samą, której to firmy dyrektor płacił za więźniarki po 100 marek niemieckich i narzekał, że są wymęczone i nie wytrzymują długo testów. Tak tak, został szefem firmy tworzącej witaminki, z tej co tworzyła Cyklon B i to za sprawą legalnych władz.

  Nie? No co jest? Mieliście z historii niedostateczny?

  Niestety świat postanowił wyleczyć zastrzał paznokcia amputując rękę, czyli zamiast kształtować odporność stadną i chronić grupy szczególnie narażone, to zamykają gospodarkę i niszczą grupy zdolne do życia, pracy i utrzymywania systemu w tym systemu ochrony zdrowia.

  Niestety dla władz, ukończyłem najlepszą na świecie uczelnię zarządzania strategicznego i po prostu wzrusza mnie ich zachowanie, przypominające Pląsawicę Huntingtona, czyli gadka dla szczyli i debili mająca na celu dokonanie behawioralnej lobotomii na społeczeństwie światowym.

  Jednym słowem wyłącz TV i włącz myślenie analityczno-krytyczne.
  Nie klękaj! "Guma miękka i nie pęka, a Ty pękasz?"

  12 8
 • ~Franek7 2021-03-05 11:58:39

  Ujawniamy. Aż 1,15 mln zł przyznało ministerstwo kultury na remont dworku Daniela Obajtka. To nie wszystko: dwie dotacje (łącznie 410 tys. zł) przyznała na ten cel Fundacja KGHM. I kolejne dwa granty nieznanej wysokości - Fundacja PKO BP
  Od kilku lat do Borkówka, w gminie Choczewo, niedaleko Łeby płynie strumień publicznych pieniędzy. W 2017 roku właścicielem stuletniego dworku w tej miejscowości został Daniel Obajtek, ówczesny prezes koncernu Energa, dziś szef PKN Orlen.

  W lutym 2019 roku „Gazeta Wyborcza” ujawniła, że ministerstwo kultury przyznało na remont dworku 800 tys. zł dotacji. Ostatecznie zmniejszyło dofinansowanie do 791 tys. zł. Grant przyznano Fundacji Pomocy i Więzi Polskiej „Kresy RP”, której Obajtek użyczył nieruchomość. Miała tam stworzyć centrum rehabilitacyjno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością i zaburzeniami rozwoju oraz muzeum żołnierzy AK- Łagierników.

  Wczoraj „Wyborcza” ujawniła, że w umowa między Obajtkiem a fundacją Kresy RP została rozwiązana. A dworek w ubiegłym roku dostała w użytkowanie Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP.

  2 7
 • ~przykopa 2021-03-05 12:17:05

  Za komuny był trzeci oddech kaczuchy
  www.youtube.com/watch?v=R97S0VaImvs.
  Za neokomuny mamy zaś trzeci oddech corona virusa
  I jak tu nie mówić że historia kołem się nie toczy ?

  6 3
 • ~zak 2021-03-05 13:15:59

  @Franek -daj coś od siebie , bo tych twoich wrzutek nikt nie czyta. A tak nawiasem , nigdzie nie jest napisane , że Obajtek tam mieszka , nawet ty tego nie podałeś, to o co kaman ? GW będą drogo te oskarżenia kosztować , zaczynają się okrakiem wycofywać z tej afery .

  5 8
 • ~Franek7 2021-03-05 13:26:30

  Zak mnie boli chamstwo i złodziejstwo. Szczególnie jeśli to złodziejstwo dotyczy publicznych pieniędzy. A TVNu nie kupi bo wartość Orlenu to 25 mld ale ten super turbo manager z Pcimia zadłużył go już na 13 mld. Jak tak dalej pójdzie Orlen skończy jak stadnina w Janowie albo wiele innych tego typu perełek zarządzanych przez gamoni z PiSu

  6 5
 • ~Franek7 2021-03-05 13:40:23

  Zak narazie to PiS przegrywa wszelkie procesy.

  Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo partii Prawo i Sprawiedliwość przeciwko prof. Wojciechowi Sadurskiemu. PiS domagał się zadośćuczynienia za wpis na Twitterze, w którym Sadurski porównał działalność partii do funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej.

  Tak wiec jak widzisz PiS to zorganizowana grupa przestępcza która przejęła władze i okrada kraj.

  Dlatego nie strasz nie strasz bo się ... ( wiesz co).

  3 5
 • ~Franek7 2021-03-05 13:41:19

  A GW to trzeba dać jakiś medal. Gdyby nie oni nie wiedzieli byśmy na jaka skale PiS okrada kraj...

  5 6
 • ~zak 2021-03-05 14:02:18

  @Franek - znowu liczby wzięte nie wiadomo skąd , bo nawet nie z GW. Ty tak sobie coś napiszesz , zmanipulujesz , rzucisz jakimis cyframi (nie wiadomo skąd) potem już nie sprostujesz(bo ty nie wiesz i się nie znasz) , walniesz okólnik z przekazu dnia totalsów i na inną stronę włazisz.

  4 4
 • ~artefaks 2021-03-05 15:54:51

  ,,GW będą drogo te oskarżenia kosztować , zaczynają się okrakiem wycofywać z tej afery ."
  Spin Doktorze Zak nawet na WUMLu uczą czytać towarzyszy ze zrozumienie. Wicie towarzyszu wyście musieli nie być na tych zajęciach.....
  W dzisiejszej GW są nowe materiały dokumentujące szwindle szydłowego pociotka

  1 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto w głównej mierze ponosi odpowiedzialność za złą sytuację rybnickiego szpitala?


Oddanych głosów: 430