zamknij

Wiadomości

Miasto poszło na rękę przedsiębiorcom z ul. Wysokiej. Można parkować do 15 minut

2017-12-05, Autor: 

Nie tak dawno pisaliśmy o ograniczeniu miejsc parkingowych na ul. Wysokiej. Przeciwko takiemu rozwiązaniu buntowali się tamtejsi przedsiębiorcy. Prezydent Rybnika wysłuchał ich apeli. Od listopada działają tam dwa miejsca postojowe.

Reklama

O braku miejsc parkingowych na ul. Wysokiej pisaliśmy na początku października. Miasto zlikwidowało tam i tak mocno ograniczoną liczbę miejsc parkingowych. W efekcie, klienci tutejszych firm łamali przepisy albo rezygnowali z usług. Przedsiębiorcy apelowali do władz miasta, by ci zmienili decyzję i wydzielili miejsca, gdzie kierowcy mogą legalnie parkować swoje pojazdy. Więcej >>Przedsiębiorcy z Wysokiej buntują się przeciwko likwidacji miejsc parkingowych<<

Jak informuje nas Agnieszka Skupień, rzecznik magistratu - prezydent Rybnika Piotr Kuczera przychylił się do prośby przedsiębiorców, zgłaszających potrzebę utworzenia miejsc parkingowych dla klientów okolicznych firm handlowo-usługowych. - Zdecydował o przygotowaniu dwóch miejsc postojowych, pozwalających na zaparkowanie w tym miejscu samochodu na czas do 15 minut. Dodam, że w tej chwili trwa analiza możliwości przygotowania podobnych rozwiązań również w innych częściach miasta – wyjaśnia.

Co na to Krzysztof Kłosek, przedsiębiorca z ul. Wysokiej? - To minimalne rozwiązanie, które spełnia to, o co wnioskowaliśmy. Ludzie starają się trzymać tych 15 minut postoju. Szkoda tylko, że tak nonszalancko potraktowano nas z początku w urzędzie miasta. Miasto najpierw stworzyło problem i nie chciało go rozwiązać. Musieliśmy się wykłócać, by stworzono miejsca postojowe. Pojawiły się, aczkolwiek dalej jest ich naszym zdaniem za mało. Powiem, że momentami jest nawet gorzej. Na kwietniki spadł śnieg. Ludzie, którzy przyjeżdżają spoza miasta „ładują” się więc na krawężnik – komentuje nasz rozmówca.

Inny przedsiębiorcy są bardziej zadowoleni z decyzji magistratu. - Zaproponowane przez nas i wprowadzone przez Urząd Miasta rozwiązanie, na chwilę obecną sprawdza się w wystarczającym zakresie, większość kierowców trzyma się wytyczonych znaków zakazu, dzięki czemu jest odpowiednia rotacja pojazdów, co znacznie ułatwia nam prowadzenie działalności w pobliżu - pisze w podziękowaniu do UM w Rybniku Dobrosława Mikołajec-Kłosek.

W których miejscach Waszym zdaniem powinny pojawić się jeszcze podobne miejsca postoju do 15 minut?

Oceń publikację: + 1 + 28 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
  • ~Mateo Struś 2017-12-05
    12:08:05

    5 5

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  • ~Mateo Struś 2017-12-05
    12:10:37

    5 4

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  • ~ 2017-12-05
    12:49:23

    21 23

    W godzinach wieczornych "kierowcy" ładują się na chodniki, trawniki i blokują przejazdy. Cyklicznie i bezkarnie. Wiedzą dobrze, że policja w ten rejon nie zagląda. A wystarczy od czasu do czasu zerknąć w okolice teatru żeby być świadkiem tego co się tam wyrabia. Nie dziwi mnie, że ci sami "kierowcy" wolą taką policję od SM.

  • ~Arteks 2017-12-05
    13:01:39

    34 50

    Jeśli miasto nie wprowadzi płatnych zegarów papierowych wkładanych za szybę - problem nie będzie rozwiązany. Kto komu udowodni, że stanął tam na godzinę, a nie na 15 minut? Czy okoliczni handlowcy wynajmą stróżów którzy będą pilnować z zegarkiem przestrzegania tego przepisu? Myślę, że czas na reformę rybnickiego parkowania nadejdzie wraz z oddaniem do użytku parkingu wielopoziomowego w przyszłym roku. Płatne zegary papierowe rozwiązałyby problem parkingów przyulicznych. Nie byłoby możliwości nadużywania i wyłudzania miejsc parkingowych. A ponieważ mamy ponad 100 tys. aut w samym Rybniku i pewnie drugie tyle w okolicy - musimy dbać o rotację miejsc parkingowych. Kierowcy muszą sobie cenić komfort parkowania blisko miejsc w których chcą coś załatwić, a miasto powinno na tym zarabiać bo ponosi koszty budowy i utrzymywania parkingów.

  • ~ 2017-12-05
    13:09:09

    22 33

    Pani Agnieszko
    miasto: to jednostka osadnicza o przewadze zwartej zabudowy i funkcjach nierolniczych posiadającą prawa miejskie.
    o trawnikach, parkach, terenach zielonych ,
    definicja nie wspomina .
    W mieście pierwszeństwo ma miejsce dla parkowania .

  • ~awas 2017-12-05
    13:29:18

    24 7

    przygotowania do wyborów czas zacząć!

  • ~ 2017-12-05
    15:04:41

    14 4

    @adamczykhenryk ustawa o wielu innych rzeczach także nie wspomina. To nie znaczy, że nie ma tam dla nich miejsca albo są mniej ważne. Poza tym to mieszkańcy mają współdecydować o szczegółach związanych ze swoim otoczeniem i miejscowym zagospodarowaniem. Jeżeli nie - likwidujemy samorządy lokalne i wracamy do zarządzania centralnego.

  • ~MIESZKANIEC CENTRUM 2017-12-05
    15:55:38

    18 7

    Co z mieszkańcami, jakie udogodnienia się im proponuje? Jak daleko mają szukać miejsca parkingowego, bo akurat przyjechał przedsiębiorca na 15 minut. CECH ma swój wewnętrzny parking. Nie rozumiem zatem przedsiębiorców. Współczuję mieszkańcom, bo miasto pozbawiło ich wielu miejsc parkingowych. W wielu miastach mieszkańcy parkują pod blokiem płacąc ryczał 10zł na miesiąc, można się spotkać z zakazem wjazdu na daną ulicę czy tez bardzo parkowaniem, na 5- 15 minut, ale wtedy ktoś tego pilnuje. Miasto odebrało zatem parking mieszkańcom centrum i wprowadziło dziwne udogodnienia.

  • ~rski 2017-12-05
    17:32:36

    37 5

    Ja bym zapytał panią rzecznik, czy osoby które pracują w Wydziale Dróg posiadają jakąkolwiek wiedzę nt. inżynierii ruchu? Jak można zatwierdzić i umieścić na drodze znak B-36 zakaz ZATRZYMANIA się z napisem "ponad 15" skoro znak ten kategorycznie zabrania zatrzymywania pojazdu na jezdni i wygaszenia silnika. Znak z takim napisem nie występuje w Rozporządzeniu dot. znaków drogowych. Urzędnicy z miasta nie potrafią nawet rozróżnić znaku B-36 (zakaz zatrzymania się) od znaku B-35 (zakaz postoju). Ręce opadają...

  • ~myshorek1 2017-12-05
    19:04:36

    10 1

    Pozwolę sobie się nie zgodzić. Miejsca parkingowe przygotowane przez miasto, w chwili obecnej są wystarczającym rozwiązaniem dla potrzeb przedsiębiorców. Przedstawiciel osób protestujących wystosował do urzędu miasta oficjalne podziękowanie za przychylenie się do wniosków i wysłuchanie oraz przystosowanie ulicy. Nie ma osób niezadowolonych z tego rozwiązania, co czytając artykuł można by wnioskować. Większość kierowców trzyma się zakazu i to jest duże ułatwienie. Natomiast fakt, że przyjezdni bez zastanowienia wjeżdżają na leżącą na poboczu kupkę śniegu, świadczy raczej o ich - przepraszam - głupocie a nie złym rozwiązaniu sprawy parkowania.

  • ~ 2017-12-05
    19:10:03

    17 3

    Też tego wcześniej nie zauważyłem. Nie istnieje taki znak drogowy "zakaz zatrzymywania się powyżej 15 minut". Należy tam zrobić zakaz postoju powyżej 15 minut i umożliwić postój bez limitu po godzinie 17:00 - po tej godzinie bowiem tamtejsze sklepy są pozamykane. Wtedy rzeczywiście wszyscy byliby zadowoleni.

  • ~rzyt 2018-12-19
    09:39:43

    1 1

    Nie ma takiego znaku, nie ma policji. Nie ma takiego znaku, jest straż miejska. Zaraz Budka wyskoczy,że łamią w Rybniku konstytucję.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Wybieramy prezydenta Rybnika. Na kogo oddasz głos w wyborach?





Oddanych głosów: 4861