zamknij

Wiadomości

Miasto ogłosiło pierwsze konkursy grantowe. Do kiedy należy składać oferty?

2014-12-15, Autor: bf
Prezydent Miasta Rybnika ogłosił pierwszą pulę otwartych konkursów grantowych dla organizacji pozarządowych.

Reklama

Jak dodaje Lucyna Tyl, rzecznik rybnickiego magistratu, pozostałe konkursy na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2015 roku będą ogłaszane sukcesywnie, do końca grudnia br. i z początkiem stycznia przyszłego roku.

Przypominamy, że do 31 grudnia składać można oferty w ogłoszonych dotychczas obszarach konkursowych:
- pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób – 90.000 zł,
- wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej – 50.000 zł,
- przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym – 1.310.000 zł, w tym:
- wspierania i upowszechniania kultury fizycznej – 6.150.000 zł.

Odpowiadający za konkursy wiceprezydent Rybnika - Piotr Masłowski tłumaczy, że regulamin konkursów jest bardzo podobny do tego z ubiegłego roku. - Zmieniliśmy jedynie na korzyść wnioskodawców poziom koniecznego wkładu własnego stowarzyszeń. Teraz wynosi on nie 10 a 5% całości kosztów projektu - mówi wiceprezydent.

Piotr Masłowski dodaje, że zapowiadane przez niego oraz przez prezydenta Kuczerę zmiany zasad finansowania m.in. klubów sportowych, będą obowiązywać od 2016 roku. - Opracowanie nowego regulaminu wymaga czasu i konsulacji społecznych. Na ten moment ważne było, aby szybko ogłosić konkursy, by stowarzyszenia nie zostały w nowym roku bez pieniędzy na bieżące funkcjonowanie - tłumaczy.

Ostateczny termin i miejsce składania ofert: do dnia 31 grudnia 2014 r., do godz. 13.00; Kancelaria Urzędu Miasta Rybnika przy ul. Bolesława Chrobrego 2.

Szczegóły znajdziecie w poniższych linkach:
- Wzory oświadczeń
- Druk oferty
- Treść ogłoszenia z dnia 10 grudnia 2014 r. o otwartych konkursach ofert na 2015 r.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (20):
 • ~joawol 2014-12-15 10:46:40

  Pani Lucyna jeszcze w urzędzie? czyli to zdanie Piotra Kuczery, że na wprowadzanie zmian w urzędzie daje sobie rok musimy brać dosłownie...?

  14 0
 • ~ 2014-12-15 12:03:46

  Po co zmieniać rzecznika, skoro on jest tylko do kontaktu z prasą? Chodzi o osoby decyzyjne.

  4 0
 • ~kolarz 2014-12-15 13:29:45

  Teraz okaże się czy po nowym prezydencie możemy spodziewać się zmian. Zaczyna się walka o pieniądze. Człowiek bez kręgosłupa, Juliusz K. z Polonii Rybnik już zaczął podchody. Na swojej stronie zapowiada obecność Piotra Kuczery na gali judo w TZR. Będzie wesoło- nowy prezydent- stare zachwyty. Oby Kuczera zapomniał o komitecie poparcia i o liście przedwyborczym do mieszkańców miasta. Pierwszą okazję do okazania przychylności prezydent już miał- właśnie dorzucił judokom 10 tysięcy na zagraniczne obozy sportowe. We wniosku Polonia chwali się wynikami- między innymi 1 miejscem Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Luboniu. Czy to jest prawda? Chyba nie... Mistrzem Polski została Gwardia Wrocław, w jej składzie nie ma ani Daniela Kejzy ani Łukasza Wali. Szkoda, ciekawe czy za ten „sukces” dostaną również stypendium prezydenta miasta?

  12 1
 • ~mama mja 2014-12-15 14:23:39

  Po raz pierwszy od X lat mam nadzieję, że pieniążki z miasta zgodnie z grantem trafią na "szkolenie dzieci i młodzieży"! oraz na fajne imprezy sportowe w mieście! Za starej gwardii klucz rozdawnictwa był jeden i jedna osoba to ustalała :p aż mnie brzydzi na samą myśl ... liczymy na zmiany przy grantach na sport!

  23 0
 • ~cbabw 2014-12-15 15:14:10

  Judocy powinni jeździć na obozy kadrowe, które są dla członków kadry narodowej bezpłatne, a nie na drogie wyjazdy obozowe w austriackie Alpy, które finansuje rybnicki podatnik.

  8 1
 • ~karol1965 2014-12-15 15:28:27

  "kolarzu", zaufaj mi, nasz Prezes ma kręgosłup. Dlatego m.in. podpisał się pod informacją-apelem do swoich członków. Spróbuj zrozumieć, że złożenie wniosku to nie podchody a wniosek własnie. Za kilkanaście dni podobne wnioski złoży kilkadziesiąt innych organizacji w tym klubów sportowych - też napiszesz, że robią podchody ? Wyjazd na zgrupowanie zagraniczne rozpoczyna się 02.01.2015 r. - granty z konkursu "dużego" umożliwiają finansowanie zadań od 1 lutego. Czy zatem judocy mieli nie jechać na obóz czekając na rozstrzygnięcie konkursu głównego ? Poczytaj kosztorys - jest na stronie www.rybnik.eu - zobacz ile Ci judocy, którzy tak bardzo kują Twoje oczy muszą dopłacić sami aby na to zgrupowanie pojechać. Inni - medaliści mistrzostw Europy, Polski też tyle dopłacają ? Zobacz - oni jeszcze nie mają wykupionych obiadów i kolacji w Mittersill - skurczybyk ten Prezes, nie karmi ich ! Teraz poważnie: Daniel Kejza i Łukasz Wala na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Poznaniu startowali w drużynie właśnie Gwardii Wrocław, na wniosek KS Gwardia Wrocław i za zgodą PZ Judo. Podobnie jak Agata Perenc zdobyła srebrny medal DMP Seniorek w Katowicach startując w drużynie AZS AWF Wrocław czy Julia Kowalczyk zdobywając srebrny medal DMP Juniorek Młodszych w drużynie Juvenii Wrocław, podobnie jest z młodzikami startującymi w drużynie woj. śląskiego. O tym możesz przeczytać w załączniku na stronie www.judorybnik.pl, gdzie klub jak przypuszczasz nieuzasadnienie się chwali.

  0 7
 • ~frbro 2014-12-15 15:29:42

  A ja uważam, że judokom należą się pieniądze, bez względu na to kogo popierali. Ten klub to akurat dobry przykład na to na jakiego typu kluby powinna iść kasa z miasta. W judo jest kilka sekcji wiekowych i szkoli się tam sporo młodzieży. Nie chodzi o to żeby w przyszłości byli z nich wielcy sportowcy, tylko żeby za dzieciaka po prostu troche się poruszali i żeby miasto dawało im na to jak najwięcej możliwości. Tak samo jak za judo jestem za wspieraniem np szermierki, koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, pływania, szachów, tenisa itp. Co do piłki to oczywiście niech pieniądze które dostanie ROW pójdą na grupy młodzieżowe, bo profesjonalna drużyna na poziomie 2 ligii (a niedługo miejmy nadzieję pierwszej) powinna się już utrzymywać w dużej mierze dzięki prywatnym sponsorom. Żużel powinien dostać max milion (a najlepiej nic, bo też uważam że sponsorzy powinni za to placić), przede wszystkim dlatego, że ma żaden wpływ na rozwój aktywności ruchowej wśród młodzieży. Płacimy grube pieniądze jakimś emerytom z całej polski i zza granicy i nie ma z tego żadnego pożytku prócz ładnego widowiska kilka razy w roku - moim zdaniem to nie jest warte 3 milionów. Tldr: Kasa dla klubów które szkolą młodzież - tak i to bez względu na politykę, a kasa dla klubów profesjonalnych znacznie mniejsza.

  15 0
 • ~karol1965 2014-12-15 15:34:23

  ciąg dalszy do kolarza: jak zauważyłeś po wpisie jestem z Polonii. Chcesz wiedzieć więcej przyjdź do klubu, zapytaj. Codziennie od 14 do 22 jest w klubie Kejza, prawie zawsze jest Kowalczyk - możesz dopytać też jego. ...ale jak chcesz pytać tego drugiego to uprzedzam, musisz mieć dużo czasu - on lubi rozmawiać ;)

  0 8
 • ~mama mja 2014-12-15 16:02:03

  Na żużel mniej i na kopaną i wtedy dla reszty klubów w tym mieście też starczy! Bo to nie mała kwota ... ale jak wcześniej bezmyślnie milionami się szastało to i reszta dostawała na otarcie łez!

  18 0
 • ~Tomek_81 2014-12-15 16:07:42

  Rozumiem, że wielkość kwot dotacji ustalał jeszcze poprzednik Pana prezydenta? Dysproporcja pomiędzy ostatnią pozycją a pozostałymi jest wymowna i jak sadze większość z tych 6 mln miała pójść na haratanie w gałę. Mam nadzieje że pójdzie na coś bardziej pożytecznego....

  8 0
 • ~Sterling 2014-12-15 17:30:42

  W pełni popieram to, co napisali frbro i mama mja.

  14 0
 • ~kolarz 2014-12-15 21:03:40

  Podpisuję się pod słowami frbro i mama mja. Karol1965- masz trochę racji. Ale tylko trochę. Być może nawet Kejza i Wala zdobyli złote medale, choć nie wynika to z żadnych oficjalnych dokumentów pzjudo. Nie będę się czepiał. Faktycznie zagranie Kowalczyka z jednoznacznym poparciem Fudalego było zaskakujące, ale chyba nie wynikało z kręgosłupa... Po prostu się człowiek przeliczył, stawiając na niewłaściwego konia. Poza tym apel wysłał nie tylko do „swoich członków”- ja także go dostałem. Odnośnie dotacji- inni sportowcy też nie mają pieniędzy w styczniu- czy uważasz, że leżą plackiem? Sugerujesz, że jeżdżą na zagraniczne zgrupowania za darmo. Nie słyszałem o takiej sytuacji, choć znowu mogę się mylić. I jeszcze jedno- nie mam po co rozmawiać z Kejzą czy Kowalczykiem. Oni mają swoje racje i ja to rozumiem. Ale nie tylko oni- jest w Rybniku kilka klubów, które też mają swoje ambicje. Nie wszystkie mogą się równać z Polonią. Są takie, które na cały rok dostają tyle, ile 12 judoków na 10 dni obozu.

  10 0
 • ~IS 2014-12-15 22:43:28

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  4 0
 • ~IS 2014-12-15 22:54:27

  A podoba Wam się to że w POLONII finanse rozlicza żona prezesa??? To Waszym zdaniem sytuacja transparentna? Prezes Kowalczyk to taki Ryszard Ochudzki naszych czasów - "łubudubu, łubudubu, niech nam żyję prezes naszego klubu, niech żyje nam". A jeszcze niektórzy wbijają mu szpilki, to nie ludzie, to wilki :-)

  7 0
 • ~karol1965 2014-12-15 23:36:26

  IS," Prezes Kowalczyk to rybnicki Człowiek z Wazeliny :-) " ??? rozumiem, że wcześniej ale dzisiaj do czego ta wazelina jest mu potrzebna ? Zona Prezesa księgową, wielu się to nie podoba ale kto pracowałby tyle co Ona ? Jak już zmieniać to Prezesa :) ...ale wracam do tej wazeliny...do czego/kogo jest mu teraz potrzebna ?

  3 0
 • ~IS 2014-12-16 11:03:36

  KAROL1965 - kiedyś razem z grupą ok. 200 rodziców siedziałem w teatrze ponad godzinę czekając na rozpoczęcie "gali" judo. Nikt nie wiedział skąd aż taka "obsuwa". W końcu na scenę wyszedł Prezes Pan i oznajmił że czekamy na miłościwie nam panującego Adama Fudali. Nie mógł w lepszy sposób przekazać wszystkim zebranym po co (dla grantów) i dla kogo (Adam Fudali) są te imprezy... Zabolało - byliśmy tam w roli zwykłych klakierów na przedstawieniu Prezesa Pana. A to w jaki sposób przymilał się potem ze sceny urzędasom UM budziło niesmak nie tylko u mnie. Adam Fudali musiał bardzo mocno ściskać pośladki... To wyjaśnienie po co PREZESOWI WAZELINA.

  9 0
 • ~IS 2014-12-16 11:44:39

  POLONIA RYBNIK - GRANT NA WALKĘ Z UZALEŻNIENIAMI WŚRÓD MŁODZIEŻY - STYCZEŃ 2011 - rozliczenie dotacji UM - 9820 zł, projekt - "wyjazd 20 zawodników POLONII na obóz w Zakopanem" , w rozliczeniu grantu: noclegi, przejazd, kręgle, basen, lodowisko dla 20 osób... :-) Miasto z naszych pieniędzy wydało prawie 500 zł na JEDNEGO uczestnika obozu aby ustrzec go przed wpływem narkotyków - TO WERSJA OFICJALNA. Każdy z nas sam może ocenić czy była to walka z uzależnieniem czy też WYDATKOWANIE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH NIEZGODNE Z FAKTYCZNYM CELEM. Dokumenty są na stronie www BIP Rybnik. Mam nadzieję że tym razem wpis nie zostanie usunięty.

  8 0
 • ~IS 2014-12-16 11:51:55

  Stąd wnoszę że zawodnicy POLONII muszą mieć spore problemy z uzależnieniami... Mój dzieciak też kiedyś biegał trzy razy wokół rybnickiego rynku w T-Shirt'cie z napisem "SILNI RAZEM PRZECIW NARKOTYKOM". Nie wiedziałem wtedy po cholerę, zajarzyłem później kiedy dowiedziałem się o grantach. Produkcja 50 koszulek ~700 zł - wielkość przyznanego grantu zapewne wielokrotnie większa... We wniosku można wpisać "dotarcie z przekazem do 1000 osób". Proste? Proste. CZY W TEN SPOSÓB CHCEMY WYDAWAĆ PIENIĄDZE PUBLICZNE???

  8 0
 • ~lomot1321 2014-12-16 12:32:42

  Polonia w 2010 r dostała od Fudalego ok. 4x większe dotacje niż w poprzednich latach i tak jest do tej pory. Zbierają najwyższe składki miesięczne z klubów rybnickich. więc takie wyjazdy powinna sobie opłacać sami. Dlaczego ten klub nie jest Organizacja Pożytku Publicznego, z której mogliby zyskać z 1% tysiące zł i opłacić chociażby ten wyjazd. Na Śląsku jest o wiele lepszy klub Czarni Bytom i z nimi można sparować, czy wyjechać do czeskich klubów przygranicznych na wspólne trenowanie i walki. Koszt tych wyjazdów byłby wielokrotnie niższy, a efekty podobne.

  6 0
 • ~IS 2014-12-16 21:06:28

  LOMOT1321 - dlaczego POLONIA nie jest OPP, powiedział mi kiedyś wprost sam prezes "bo wie pan, musiałbym wtedy rozliczać każdą złotówkę". Jego marzeniem było aby to rodzice założyli fundację - OPP, która będzie krystalicznie przejrzysta - bo podlega monitoringowi, a pozyskane środki owa fundacja miałaby przekazywać prezesowi dla POLONII, która jak wiemy jest przejrzysta inaczej.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 990