Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek żegnają się z Rio. Kanadyjczycy byli za mocni

2016-08-12, Autor:

Niestety, nasi siatkarze plażowi zakończyli dzisiaj (12 sierpnia) nad ranem rywalizację na igrzyskach olimpijskich w Rio. W barażach do 1/8 finału polegli 0:2 z Kanadyjczykami (Ben Saxton - Chaim Schalk) zajmując w turnieju 17. miejsce.

Nasz duet nie powtórzy sukcesu z Londynu. Aby przejść do 1/8 finału, musieli dzisiaj o godzinie 4.00 (czas środkowoeuropejski) pokonać w barażach reprezentantów Kanady.

Już początek pierwszego seta zaczął rozwiewać te marzenia, Polacy mieli problemy z kończeniem piłek, nie zmuszali rywali do popełniania błędów i nie atakowali agresywnie. Kanadyjczycy robili swoje obejmując wysokie prowadzenie 5:1, a potem 10:6. Ciężar gry wziął na siebie rybniczanin, który popisał się siatką. Polacy zaczęli powoli odrabiać straty. Saxton i Schalk nie zamierzali jednak tracić inicjatywy. Po dwóch straconych setbolach mogli cieszyć się z wygranej 21:19.

Druga partia meczu była już zdecydowanie bardziej wyrównana, wyróżnić tutaj trzeba grę Grzegorza Fijałka, który przyjmował serwis i mocno atakował (3:2). Rywale nie odpuszczali, byli pewni siebie po łatwym pierwszym secie. Walka była wyrównana aż do przerwy technicznej. Wtedy to Polacy nie wykorzystali nadarzających się szans w ataku, co zrobili Kanadyjczycy (17:14). Polski duet nie odrobił już strat i przegrał mecz 0:2.

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek zajęli w turnieju odległe 17. miejsce. Dla przypomnienia, na igrzyskach olimpijskich w Londynie uplasowali się tuż za podium.

Fijałek / Prudel (Polska) - Schalk / Saxton (Kanada) 0:2 (19:21, 18:21)

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1