Mamy mistrza Polski w ratownictwie morskim!

2018-08-05, Autor:

W dniach 28-29 lipca zawodnicy drużyny ratowniczej z Rybnika uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim Sopot 2018. Byli to Tymoteusz Świecak, Kornel Zapert oraz najmłodszy z całej trójki Jakub Szyniec.

Zawodnicy Rybnickiej Drużyny Ratowniczej brali udział we wszystkich rozegranych konkurencjach. Pierwszą z nich (bieg-pływanie-bieg) udowodnili, że są w znakomitej formie zajmując: Tymoteusz Świecak – 9. miejsce, Kornel Zapert – 10. miejsce, Jakub Szyniec – 22. miejsce w kategorii Open.

Druga konkurencja polegała na pływaniu w morzu na dystansie 400m. Nasi reprezentanci nie mieli treningów w morzu, jednak spisali się znakomicie. Tymoteusz Świecak wywalczył 8. miejsce, Kornel Zapert – 19. miejsce, a Jakub Szyniec – 20. miejsce. Tymi konkurencjami rybniccy reprezentanci zakończyli pierwszy dzień zmagań w mistrzostwach Polski.

Drugi dzień rozpoczął się konkurencją bieg po plaży. W niej najlepszy w całej Polsce okazał się Tymoteusz Świecak, który idealnie rozłożył siły na dystansie, co pozwoliło mu zaatakować rywali w drugim biegu. Kornel Zapert zdobył 9. miejsce, a Jakub Szyniec – 19.

Kolejną konkurencją tego dnia był sprint po plaży, w którym nasi zawodnicy spisali się następująco: Tymoteusz Świecak – 14. miejsce, Kornel Zapert – 15. miejsce oraz Jakub Szyniec – 18. miejsce.

Konkurencją końcową Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim Sopot 2018 była konkurencja flagi plażowe, polegająca na wyścigu do flag, których jest zawsze o jedną mniej niż zawodników na linii startu. Osoba, która nie złapie flagi, odpada z rywalizacji. W niej Tymoteusz Świecak zajął 19. miejsce, Jakub Szyniec – 25. miejsce, a Kornel Zapert – 28. miejsce.

W klasyfikacji generalnej po pięciu konkurencjach na 4. miejscu uplasował się Tymoteusz Świecak. Do miejsca na podium zabrakło mu tylko 1 punktu. Kornel Zapert w klasyfikacji generalnej zajął 12. miejsce, a Jakub Szyniec – 22. miejsce.

To był bardzo dobry sprawdzian dla ratowników z Rybnika, których możemy również spotkać podczas pracy na naszych kąpieliskach

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 0