Majowe starty RCSW Fighter Rybnik

2017-06-02, Autor:

RCSW Figher jest trzecią siłą Taekwon-do ITF wśród Juniorów Młodszych w Polsce!

W minione dwa weekendy w Głubczycach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, a w Ciechanowie XXX Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF. Obie imprezy sportowe skupiły kilkuset zawodników z wielu miast Polski. I tak w MP Juniorów Młodszych wzięło udział 219 zawodników z 50 klubów z całej Polski, zaś w MP Seniorów i Młodzieżowców wystartowało 178 zawodników z 37 klubów z całej Polski.

Pierwsze podium w historii

W tegorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych RCSW Fighter reprezentowało 10 zawodników: Artur Myler, Paulina Węgrzyn, Martyna Marek, Wiktoria Czarnowska, Mateusz Antończyk, Dawid Kula, Grzegorz Wawoczny, Mateusz Ryszka, Robert Ochojski i Patryk Oleś.

Te mistrzostwa okazały się dla RCSW Fighter wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy w historii istnienia klubu Rybnickie Centrum Sportów Walki znalazło się na podium zdobywając III miejsce w klasyfikacji generalnej klubów. Sukces ten nie byłby możliwy bez pełnego zaangażowania i determinacji trenerów Łukasz Kubiaka, Pawła Olszaka i Krystiana Krawczuka oraz zawodników RCSW, którzy i tym razem stanęli na wysokości zadania i zdobyli łącznie aż 5 medali: 1 złoto, 2 srebra i 2 brązy.

– Należy dodać, że wystartowaliśmy w niepełnym skład aż 6 osób nie mogło wystartować z różnych powodów gdyby wszyscy startowali to mielibyśmy sporą szansę na pokonanie legendarnego klubu, do którego zabrakło nam niewiele, bo tylko 8 punktów, aby go wyprzedzić – powiedział trener Łukasz Kubiak.

Na tej imprezie sportowej najlepiej wypadli:

• Artur Myler – zdobywając tytuł mistrza Polski oraz I miejsce w kategorii indywidualnych technik specjalnych mężczyzn,
  • Paulina Węgrzyn – zdobywając wicemistrzostwo Polski w kategorii indywidualnych walk kobiet -55kg,
  • Martyna Marek - zdobywając wicemistrzostwo Polski w kategorii indywidualnych walk kobiet -60kg,
  • Wiktoria Czarnowska – zdobywając III miejsce w kategorii indywidualnych technik specjalnych kobiet,
  • Mateusz Antończyk – zdobywając III miejsce w kategorii indywidualnych walk mężczyzn -70kg.

Podwójne wicemistrzostwo Dominiki Filec

Z Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców zawodnicy RCSW przywieźli 4 medale: 2 srebrne i 2 brązowe. Tym razem klub reprezentowali: Łukasz Kubiak, Paweł Olszak, Dominika Filec i Nikola Wita.

Trener Łukasz Kubiak zdobył III miejsce w konkurencji indywidualnych walk mężczyzn -57kg. - Pierwszą walkę przegrałem nieznacznie, a duży udział w mojej przegranej mieli kolejny raz sędziowie. Natomiast walkę o brązowy medal wygrałem zdecydowanie nie dając cienia szansy swojemu przeciwnikowi na zdobycie choćby jednego punktu. Wygrałem z ponad 15 punktową przewagą – relacjonuje Kubiak.

Dominika Filec zanotowała dwa srebra i dwa tytuły wicemistrza Polski w konkurencji indywidualnych walk -62kg oraz w konkurencji indywidualnych technik specjalnych. - Był to dla Dominiki najlepszy dotychczas występ w Mistrzostwach Polski w Taekwon-do ITF. Niewiele zabrakło do zdobycia złotego medalu w Technikach Specjalnych, gdzie kolejny raz sędziowie pokazali brak zasad fair play i zwykłej uczciwość – skomentował Kubiak.

Nikola Wita zdobyła III miejsce w konkurencji indywidualnych walk kobiet -55kg. Tak jej występ podsumował trener: - Nikola przegrała nieznacznie swoją walkę półfinałową z obecną Mistrzynią Europy! Natomiast walkę o brązowy medal wygrała pomimo kontuzji, której nabawiła się podczas tego pojedynku z bardzo trudną i wymagającą zawodniczką z Łodzi. Należy dodać, że Nikola, mimo że jest jeszcze juniorką pierwszy raz mogła zaprezentować się w mistrzostwach Polski w kategorii seniorek.

- Mistrzostwa Polski to najważniejsze wydarzenie sportowe dla zawodników wielu klubów i dyscyplin sportowych. To impreza, do której zawodnicy przygotowują się praktycznie cały rok biorąc udział w zawodach o mniejszej lub większej randze, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni z poziomu naszych zawodników i tego, że naprawdę po raz kolejny dobrze wypadli na takiej imprezie – podsumował Kubiak.

Zbierali cenne doświadczenie

Równolegle do Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Tychach odbył się Otwarty Puchar Śląska Muaythai, na który pojechała 5-osobowa reprezentacja RCSW Fighter. Zawodnicy z Rybnika przegrali dwa swoje pojedynki, a jeden wygrali. W imprezie wzięli udział: Artur Jakóbczyk, Mateusz Manicki, Szymon Sitko, Dariusz szewczyk i Kamil Knapek.

Najlepiej zaprezentował się Szewczyk wygrywając swój pojedynek i jednocześnie zdobywając Puchar Śląska. Pozostali zawodnicy RCSW Fighter wypadli także dobrze i pomimo porażek zdobyli kolejne cenne doświadczenie.

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 0