zamknij

Wiadomości

M. Wiśniewski: nie będę siedział cicho gdy dzieje się źle

2017-10-30, Autor: Redakcja

Rozmowę Wacława Wrany z Mariuszem Wiśniewskim w programie „Dziękuję, nie słodzę” zdominował temat listu otwartego krytykującego pełnomocnika prezydenta ds. rewitalizacji – Marcina Stacha.

Reklama

Mariusz Wiśniewski jest rybnickim radnym z ramienia Forum Obywateli Rybnika i wieloletnim prezesem stowarzyszenia „17-tka”. W ostatnich dniach był jednym z sygnatariuszy listu otwartego krytykującego pełnomocnika prezydenta Rybnika ds. rewitalizacji – Marcina Stacha. W rozmowie z Wacławem Wraną tłumaczył dlaczego zdecydował się na tak desperacki krok.

Kością niezgody między Mariuszem Wiśniewskim a Marcinem Stachem jest projekt „Rybnik reWITA” realizowany na zlecenie Miasta przez stowarzyszenie „17-tka” i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych. Zdaniem radnego, pełnomocnik prezydenta nie pomaga w realizacji projektu, a obu organizacjom kładzie kłody pod nogi.

- Naszym zdaniem wynika to z niekompetencji pana pełnomocnika. Stąd moje pytanie zadane publicznie o jego doświadczenie w realizacji jakiegokolwiek projektu – tłumaczył radny.

Wacław Wrana w rozmowie z radnym Wiśniewskim zwrócił uwagę, że w tle powołania w Rybniku pełnomocnika ds. rewitalizacji jest polityka. Zatrudnienie Marcina Stacha wiązało się bowiem z odebraniem szeregu kompetencji wiceprezydentowi Piotrowi Masłowskiemu, wywodzącemu się z Forum Obywateli Rybnika. - Czy prezydent jakoś konsultował z Wami tę decyzję? Czy to nie jest swoiste votum nieufności wobec waszego ugrupowania? - dopytywał prowadzący program. - Mam wrażenie, że prezydent nie konsultował tej decyzji nie tylko z nami, ale i z ugrupowaniem mu najbliższym, czyli radnymi Platformy Obywatelskiej – odpowiedział Mariusz Wiśniewski.

> Oglądaj inne odcinki "Dziękuję, nie słodzę"

Były szef „17-tki” jest też rozczarowany zachowaniem wiceprezydenta Piotra Masłowskiego, za to, że w konflikcie z pełnomocnikiem Stachem nie stanął po jego stronie. - Jedną za słabości Piotra Masłowskiego jest to, co ja nazywam lojalnością bezwarunkową – komentował Mariusz Wiśniewski.

Zobacz całą rozmowę z Mariuszem Wiśniewskim:

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 33 - 1 - 32

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~jajko 2017-10-30 21:12:47

  Czegoś tutaj nie rozumię. Pan Radny jest związany ze stowarzyszeniem, które realizuje za grubą kasę program finansowany przez Miasto Rybnik. Następnie zarzuca pewne oskarżenia osobie, która kontroluje jakość wykonywania umowy. Dlaczego zatem w liście i swoich oskarżeniach nie są przedstawione konkrety, argumenty w jakich działaniach Doradca Prezydenta robi coś źle? Jest dociekliwy przy rozliczaniu dotacji czy blokuje jakieś działania? Może to właśnie stowarzyszenie nie spełnia standardów przy realizacji takich projektów i to wychwytuje p. Stach? Strasznie śmierdzi ten list FOR-u. Typowa polityka, oskarżenia i zarzuty ale brak konkretów i dowodów...

  71 36
 • ~Ancymon 2017-10-30 23:00:17

  Przecież to jedna "banda".

  39 32
 • ~benny 2017-10-31 08:08:38

  Zastanawiam sie do jakiej jeszcze redakcji pobiegnie Pan Radny. Ta desperacja w promowaniu się gdzie popadnie na plecach Pana Stacha jest zastanawiająca. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, i to duże..

  35 29
 • ~benny 2017-10-31 08:11:37

  Jakże łatwo jest kogoś opluwać i wycierać sobie gębę jego nazwiskiem...

  29 27
 • ~jajko 2017-10-31 08:43:36

  Jeszcze jedno

  7 7
 • ~Lateks 2017-10-31 12:54:37

  Ja wszystko rozumiem że chodzi o ogromne publiczne pieniądze. I nie dziwi mnie nerwowe podejście do tematu przez zaangażowane osoby.
  Tylko naprawdę dziwny jest klucz wyboru osób na takie stanowisko w dodatku jedno z lepiej płatnych w całym UM.

  30 19
 • ~Ja_2 2017-10-31 19:50:49

  Panie Mariuszu, wielki szacunek za postawę. Wiem z doświadczenia jak trudno jest podejmować takie decyzje, ale doskonale też rozumiem jak są one po prostu konieczne i potrzebne. Brawo za odwagę i uczciwość !

  Pozdrawiam Egon z Rybnika

  30 21

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 991