zamknij

Wiadomości

Łzy wzruszenia. Bezdomni otrzymali świąteczne paczki

2019-04-18, Autor: bf, źródło: KMP Rybnik

Wczoraj od samego rana mundurowi wraz z pracownikiem socjalnym, odwiedzali rybnickich bezdomnych. Wręczali im paczki świąteczne, które przygotowali uczniowie z Ornontowic i Rybnika. Obdarowani nie kryli wzruszenia, szczególnie czytając życzenia z kartek, wykonanych własnoręcznie przez dzieci.

Reklama

Pięknym gestem wykazali się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gminie Ornontowice oraz Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku. - Przygotowali bowiem paczki świąteczne dla osób bezdomnych, w których znalazły się m.in. artykuły spożywcze, bielizna, kosmetyki i ubrania. Dodatkowo dzieci ze szkoły z Ornontowic, własnoręcznie wykonały kartki z życzeniami – mówi sierż. sztab. Dariusz Jaroszewski z rybnickiej policji.

Głównym inicjatorem akcji był Zespół ds. Bezdomności OPS w Rybniku, który nawiązał kontakt ze szkołami i zaprosił do współpracy Policję oraz Straż Miejską. - Wczoraj od samego rana rozwożono paczki do miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Tym zadaniem zajęli się rybniccy policjanci, strażnicy miejscy oraz pracownik z Zespołu ds. Bezdomności OPS w Rybniku. Obdarowane osoby nie kryły wzruszenia. Szczególną radość sprawiły im kartki świąteczne z życzeniami od dzieci – dowiadujemy się.

Policjanci dziękują wspaniałej postawy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. - Szczególne gratulacje należą się dzieciom z klasy 5B z Ornontowic, które rozpoczęły zbiórkę dla potrzebujących – dodaje Dariusz Jaroszewski.

Oceń publikację: + 1 + 93 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2019-04-18 17:40:49

  Jesteśmy biedakami w własnym kraju .

  29 25
 • ~Mariusz Grodecki 2019-04-18 18:07:37

  Dziesięciolatki nie patrzą na okładkę człowieka bezdomnego tak jak dorosły, tym bardziej że w tym dziwnym świecie człowiek bez dachu nad głową jest niżej w hierarchii niż pies i kot. Czytając takie informacje serce się raduje. Wspaniały i szlachetny gest.

  59 8
 • ~ 2019-04-18 18:45:01

  ciekawostka wspomnienie dla rybnik : Mapa Gomberga z 1941 r. Plan podziału świata na 16 państw – a mit drugiej wojny światowej :)

  7 19
 • ~orient 2019-04-18 18:50:06

  "Kto nie pracuje niechaj też i nie je" - Święty Paweł. Dzisiejsza bezdomność wiąże się wyłącznie z alkoholizmem i niedostosowaniem społecznym. W tak socjalnych czasach każda osoba która chce pracować znajdzie dla siebie chociaż pokój czy małe mieszkanie.

  30 46
 • ~stam55 2019-04-18 18:55:36

  uuuuu nikogo nie było z partii wiosła ? czy jakoś tam,aaa nie mieli czasu się zajmować przyziemnymi sprawami,pewnie skakali na rynku.

  23 17
 • ~Piotr Czaja 2019-04-18 20:31:33

  cieszy mnie to ze dostali paczki - tylko nie wiem gdie to jedli na lawce w parku? i to mnie smuci

  16 9
 • ~Mariusz Wiśniewski 2019-04-19 01:11:17

  ~Mariusz Grodecki - Bezdomne psy i koty nie marnotrawią swego życia dlatego, że tak chcą. Dzieje się tak, bo nikt ich nie chce. W przypadku naszych bezdomnych to przede wszystkim efekt ich własnych życiowych decyzji.... Jak ktoś woli uchlać się na umór, jak ktoś nie zgadza się na łóżko w schronisku (bo tam pić nie można), jak ten ktoś niczego w swoim życiu nie próbuje zmienić, to jakoś mi go nie żal.

  25 16

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3880