zamknij

Wiadomości

Ludzkie szczątki na prywatnej posesji w Żytnej. Odkopano już 3 czaszki!

2020-08-11, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Takiego finału zabawy mieszkaniec Żytnej (gmina Lyski) się nie spodziewał. Jego syn natknął się na ludzką czaszkę zakopaną w ziemi. Okazuje się, że znaleziono więcej szczątków. Na miejscu jest policja i karawan pogrzebowy.

Reklama

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na terenie Żytnej. Jak mówi pan Wojciech – właściciel jednej z posesji w tej miejscowości, jego syn podczas zabawy dokonał makabrycznego odkrycia.

- Syn wykopał dołek, był dość głęboki. Natknął się w pewnym momencie na ludzkie szczątki. Jak zobaczyłem, że jest to czaszka, zadzwoniłem po służby – mówi w rozmowie z nami.

Dół miał głębokość około 70 centymetrów.

- Syn się zdziwił i przeraził. Czasami zdarzało się wykopać w tej okolicy jakieś niewybuchy. Zawsze kończyło się to telefonem na policję, a saperzy to zabierali. Ale takiego znaleziska jeszcze nie było – przyznaje pan Wojciech.

Podczas naszego pobytu w Żytnej, na miejscu zdarzenia był policyjny radiowóz i karawan pogrzebowy.

Dokonano też kolejnego makabrycznego odkrycia. Jak mówi nasz rozmówca, podczas wyciągania szczątków natknięto się na kolejne dwie czaszki.

- To może być masowy grób, zbiorowa mogiła. Tu mogli leżeć Rosjanie i Niemcy. W tej okolicy przebiegały działania wojenne podczas II wojny światowej – zauważa mieszkaniec Żytnej.

To, że w ziemi znaleziono szczątki potwierdza podkom. Ryszard Czepczor z rybnickiej policji. Mowa już o tym, że leżało tam więcej niż 3 ciała. Ryszard Czepczor odsyła nas jednak po więcej informacji do prokuratury. 

Na miejscu był prokurator i kryminalni z Rybnika. Podjęto decyzję, by wykopać ludzkie szczątki. Co dalej? O to będziemy pytali prokuraturę w Rybniku.

Oceń publikację: + 1 + 158 - 1 - 19

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 860