Liga ROW: pogrom w meczu na szczycie

2013-11-13, Autor:
Na deser rozgrywek sezonu 2013 pozostał mecz Maratu z MaxBudem.

Hit kolejki zapowiadał się bardzo ciekawie, ale tylko na zapowiedziach się skończyło. MaxBud rozgromił Marat 8:0. Jak na spotkania mistrza i wicemistrza wynik bardzo wysoki. Początek meczu, to przewaga gospodarzy, drużyny Maratu, która zepchnęła gości do głębokiej defensywy. Wydawało się, że gospodarze zmiotą przeciwników z boiska, ale ofiarne interwencje obrońców gości i ich bramkarza ustrzegły ich przed stratą gola. MaxBud przeczekał nawałnice nie tracąc bramki i około 20. minuty przeprowadził kontrę zakończoną strzeleniem pięknego gola zza pola karnego. Piłka ugrzęzła w okienku bramki Maratu. Stracony gol jeszcze bardziej ich rozzłościł i dalej atakowali, przez co nadziewali się na kontry, po których zawodnicy MaxBudu dwukrotnie skierowali piłkę do siatki, marnując przy okazji jeszcze kilka znakomitych sytuacji. Do przerwy 3:0 dla MaxBudu. Po przerwie zawodnicy Maratu wyszli na boisko bez przekonania, bez walki, poddali się tracąc jeszcze pięć bramek. Tuż za tą dwójką, na trzecim miejscu uplasował się FC Morgan, który wygrał z Baranowicami 7:2. Jak widać status z poprzedniego sezonu został zachowany i drużyny zameldowały się na tych samych miejscach. Czwarte miejsce dla Artechu, który w tej kolejce pauzował. Old Starsi wygrywając z RKP 7:2 zapewnili sobie pierwszoligowy byt. Jak widać najważniejsza była wygrana Old Stars z Rodbudem na ich boisku. Na miejscu piątym uplasował się Meksyk, który pokonał Kodę 3:0. Jest to najwyższe miejsce jak dotychczas drużyny Meksyku. W ostatnim meczu Rodbud pokonał FC Żory 3:2, ale był to gorzki smak zwycięstwa. Drużyna ta spadła do 2 ligi. Do rozegrania pozostał jeszcze mecz barażowy, który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę, a jego stawką jest awans do 1 ligi. Zagrają w nim drużyny Czarnych Fidosów i KS Boguszowice.