Lekkoatletyka: TL ROW i RMKS Rybnik z 8 medalami mistrzostw województwa śląskiego młodzików

2022-06-14, Autor:

W Gliwicach odbyły się mistrzostwa województwa śląskiego młodzików (do lat 16) w lekkoatletyce. Aż osiem medali zdobyli zawodnicy z rybnickich klubów – TL ROW Rybnik i RMKS Rybnik.

W mistrzostwach województwa śląskiego młodzików reprezentanci TL ROW Rybnik wywalczyli cztery medale. Kewin Pietrusiński zwyciężył w biegu na 110m przez płotki w czasie 18,15s, a w wieloskoku zdobył srebrny medal wynikiem 11.84m. Natomiast Dominika Wasela wywalczyła dwa srebrne medale w biegu na 80m przez płotki z czasem 13,13s i 300m przez płotki (48,19s).

W imprezie wystąpili również lekkoatleci RMKS-u Rybnik. W rzucie młotem srebro z wynikiem 30,89m wywalczył Patryk Głowiński. Rybniczanie opanowali konkurencję rzutu dyskiem. Na najwyższym stopniu podium stanął Patryk Głowiński (z rekordem życiowym 44,69m), a tuż za nim uplasowali się Szymon Zając (43,10m) i Batrosz Ryszka (32,53m).

Niewiele do szczęścia zabrakło Emilowi Koszewskiemu, który w rzucie dyskiem był czwarty. O włos od podium była także Myroslava Vivcharenko. Ukrainka zajęła czwarte miejsce w biegu na 1000m.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0