Lekkoatletyka: RMKS i TL ROW z medalami mistrzostw województwa śląskiego

2021-06-14, Autor:

W Gliwicach odbyły się dwudniowe mistrzostwa województwa śląskiego seniorów, juniorów U-20 oraz juniorów młodszych U-18 w lekkoatletyce. Z imprezy sporo medali przywieźli zawodnicy dwóch rybnickich klubów.

Reprezentanci sekcji lekkoatletycznej Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego wywalczyli 12 medali. Na podium stawali:

• Łukasz Zimoń – medal złoty w skoku w wzwyż.
  • Rusin Przemysław – medal srebrny w pchnięciu kulą 5kg.
  • Mikołaj Laskowski – medal srebrny w skoku w dal.
  • Natalia Rojek – medal brązowy w skoku w dal.
  • Kacper Ucherek – medal brązowy w skoku wzwyż.
  • Morgała Hanna – medal brązowy w rzucie dyskiem 1kg.
  • Woźnica Ryszard – medal brązowy w rzucie dyskiem 1,5kg.
  • Agata Powcioł – medal złoty w rzucie młotem 4kg.
  • Emilia Gembalczyk – medal srebrny w rzucie młotem 3kg.
  • Kacper Ucherek – medal srebrny w trójskoku.
  • Piotr Reclik – medal brązowy w trójskoku.
  • Wiktoria Filec – medal brązowy w biegu na 800m.

W imprezie rywalizowali także lekkoatleci TL ROW Rybnik, którzy wywalczyli 5 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe medale.

W kategorii seniorek w biegu na 100m (11.81s) i 200m (24.30s), przy wietrze -3.5m/s, tryumfowała Julia Polak, a Klaudia Warmińska zwyciężyła w biegu na 800m. W kategorii U-18 Zofia Szopniewska w biegu na 400m przez płotki zajęła pierwsze miejsce, a w biegu na 100m przez płotki była trzecia. Zwycięstwo w skoku w dal odniósł również Krzysztof Ludwiczak z dobrym rezultatem 664cm, natomiast w trójskoku zajął drugie miejsce. Ponadto brązowe medale w tej kategorii wiekowej wywalczyli Kasper Korzeniowski i Julia Ślusarczyk w biegach na 400m przez płotki.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 1