Lekkoatletyka: 20 medali rybnickich klubów w mistrzostwach województwa śląskiego

2022-05-30, Autor:

W Raciborzu odbyły się mistrzostwa województwa śląskiego w lekkiej atletyce w kategorii seniora, juniora (U20) i juniora młodszego (U18). W imprezie bardzo dobrze spisali się zawodnicy klubów RMKS Rybnik i TL ROW Rybnik.

W mistrzostwach województwa śląskiego zawodnicy TL ROW Rybnik wywalczyli 7 medali. Wśród seniorów w biegach na 100m i 200m triumfowała Julia Polak, a Marcin Ciepłak zwyciężył w biegu na 2000m z przeszkodami, natomiast Aleksandra Bańbor była druga w biegu na 5000m. W kategorii U20 w skoku w dal zwyciężył Krzysztof Ludwiczak, a Kasper Korzeniowski był drugi na 400m przez płotki. Wśród juniorek młodszych srebro w biegu na 100m przez płotki wywalczyła Emilia Stępień.

Z kolei reprezentanci sekcji lekkoatletycznej RMKS Rybnik zdobyli 13 medali. W rzucie młotem medale wywalczyli: Emilia Gembalczyk (srebro) i Hanna Morgała (brąz) w kategorii U20 (młot 4kg), Agata Powcioł (złoto) w kat. U23 (młot 4kg), Jakub Sobik (złoto) w kat. U18 (młot 5kg) oraz Przemysław Rusin (srebro) w kat. U20 (młot 6kg).

W rzucie dyskiem medalistami zostali: Hanna Morgała (brąz) w kat. U20 (dysk 1kg) i Jakub Sobik (brąz) w kat. U18 (dysk 1,5kg). W pchnięciu kulą srebro wywalczył Przemysław Rusin w kat. U20 (kula 6kg). Drugi w skoku w dal był także Mikołaj Laskowski (kat. U23).

Kacper Ucherek (kat. U23) zdobył dwa medale – złoty w trójskoku oraz srebrny w skoku wzwyż. W biegu na 1500m srebrny medal wywalczyła Wiktoria Filec (kat. Senior). W skoku wzwyż Łukasz Zimoń był trzeci.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0