Lekkoatleci z Rybnika z medalami mistrzostw woj. śląskiego

2019-01-27, Autor:

W hali Arena w Ostrawie Witkowicach odbyły się halowe mistrzostwa województwa śląskiego w lekkoatletyce. W imprezie bardzo dobrze spisali się reprezentanci dwóch klubów z Rybnika.

Z zawodników TL ROW Rybnik najlepiej spisali się długodystansowcy, którzy w kategorii seniorów w biegu na 2000m zajęli trzy pierwsze miejsca. Zwyciężył Oliwier Mutwil (5,27,31min), drugi był ubiegłoroczny zwycięzca Biegu Barbórkowego Mateusz Mrówka (5,35,59min), a na trzecim miejscu przybiegł Marcin Cieplak (5,38,64min). Był to ostatni występ ubiegłorocznego mistrza Polski juniorów w biegu na 5000m Oliwiera Mutwila w barwach TL ROW Rybnik. Zawodnik ten rozpoczął studia stacjonarne w Częstochowie i będzie reprezentował barwy Budowlanych Częstochowa.

Wśród juniorek wracająca po chorobie na bieżnię Julia Polak zajęła trzecie miejsce w biegu na 200m (25,50s), a Klaudia Warmińska była również trzecia w biegu na 1000m (3,10,10min). Ponadto w kategorii juniorek młodszych brązowy medal w biegu na 300m wywalczyła Joanna Klasik (44,75s).

W Ostrawie nie mogło zabraknąć również zawodników RMKS-u Rybnik, którzy zdobyli 9 medali oraz ustanowili nowe rekordy życiowe.

Mikołaj Laskowski w skoku w dal poprawił rekord życiowy wynikiem 6,53m i tym samym wywalczył złoty medal. Ten sam zawodnik poprawił rekord życiowy w biegu na 60m wynikiem 7,12s i również wywalczył złoty medal.

Michał Kuligowski w dwóch biegach na 60m oraz na 200m poprawił rekordy życiowe. W biegu na 60m wynikiem 7,13s wywalczył srebrny medal, a w biegu 200 m wynikiem 22,52s zdobył złoto.

Emilia Gutt w biegu na 60m przez płotki wywalczyła złoty medal wynikiem 9,27s. Natalia Rojek w skoku w dal zdobyła srebro wynikiem 5,16m. Piotr Reclik w skoku w dal wywalczył brązowy medal wynikiem 6,02m. Agata Powcioł w pchnięciu kulą 3 kg również zdobyła brąz. Na najwyższym stopniu podium w skoku wzwyż stanęła Klaudia Dziuba z wynikiem 145cm.

Rekordy życiowe poprawili Kamil Garus w biegu na 60m (7,27s) oraz w biegu na 200m (23,60s), Agata Bąk w biegu na 60m (8,48s) oraz w biegu na 200 m, a Paweł Tebel w trójskoku 12,35m.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 2