zamknij

Wiadomości

Lekarze ze szpitala w Rybniku: robimy krok wstecz. Nie chcemy, by cierpieli pacjenci

2021-04-02, Autor: ww

Lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku opublikowali oświadczenie, w którym tłumaczą, dlaczego póki co nie udali się na przysługujące im urlopy.

Reklama

Przypomnijmy, część lekarzy z rybnickiego szpitala otrzymało wypowiedzenia warunków pracy i płacy. Medycy zasygnalizowali, że jeśli dostosują się do warunków wypowiedzeń i od kwietnia pójdą na przysługujące urlopy, na oddziale wewnętrznym i w stacji dializ może zabraknąć lekarzy.

Wczoraj jednak okazało się, że lekarze nie wzięli urlopów i nadal pracują:  >> Szpital, oddziały pracują bez zakłóceń

Dziś dr Krzysztof Potera w imieniu lekarzy opublikował oświadczenie, w którym tłumaczy, dlaczego lekarze poszli na urlopy, a tym samym nie odeszli od łóżek pacjentów:

W imieniu lekarzy specjalistów na wypowiedzeniu informuję, iż w trosce o zdrowie i życie naszych pacjentów, a także by wygasić niepokój dotyczący braku możliwości leczenia w zagrożonych oddziałach, podjęliśmy decyzję o czasowym wstrzymaniu realizacji naszych planów.

Aktualne działanie pani p.o. dyrektor w momencie, kiedy znajdujemy się na szczycie pandemii i każdy z nas jest potrzebny, by służyć pomocą chorym, dobitnie świadczy, iż nie jest tym zainteresowana. Najważniejsz,e by pokazać jak świetnie zarządza i oszczędza obojętnie jakim kosztem.

My nigdy nie pozostawiliśmy naszych pacjentów bez pomocy i nie zrobimy tego również teraz. My jesteśmy nierozerwalnie związani z naszym szpitalem, mieszkamy tu i tworzyliśmy ten szpital od podstaw.

Nie pozwolimy, by osoba funkcyjna wysłana w określonym celu zniszczyła to wszystko.

Dlatego robimy krok do tyłu - ta pani nie jest w stanie tego zrobić. Na skutek jej "nieugiętej" postawy ucierpieliby niewinni pacjenci.

W kwietniu będziemy pracować normalnie. Od maja, jeśli ta pani nie podejmie rozmów, wszyscy będziemy już przygotowani do odejścia za szpitala i wtedy nie będzie mogła powiedzieć, że to nie jej wina.

Oceń publikację: + 1 + 75 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~adam.duda.rybnik 2021-04-02 13:09:01

  Cieszy mnie to, że są jeszcze normalni lekarze z "powołania" - wielki szacunek dla nich. Stoją oni w kontrze do całej masy "lekarzy-biznesmenów" , którzy na pierwszym miejscu stawiają maksymalizację zysków, a dopiero gdzieś dalej dobro pacjentów. Wielu z nich odmawia pomocy przy leczeniu pacjentów w przepełnionych szpitalach tylko dlatego, aby nie musieć ograniczyć swojej prywatnej działalności gospodarczej.

  85 20
 • ~MNovak 2021-04-02 13:17:45

  Tak tylko w kwestii formalnej: Wniosek o urlop podpisuje/wyraża zgodę pracodawca. Panowie powiedzcie że pani dyrektor zabrała Wam pewną część wynagrodzenia, która zgodnie z prawem nie przysługiwała Wam. Mydlenie oczu o pandemii, przyświeca Wam dobro pacjenta to bzdury.

  84 66
 • ~tf2 2021-04-02 13:59:40

  No niemożliwe! Pacjenci stali się też ważni??? Szczerze wątpię. Raczej krok w tył, bo okazało się, że szpital by sobie świetnie poradził.
  Proponuję żebyśmy wszyscy zażądali kasy za każdą godzinę wolną po pracy lub dzień do wybrania.

  63 63
 • ~Longina b 2021-04-02 14:24:04

  Panowie i Panie lekarze-szacunek.Dobra decyzja.

  52 36
 • ~Krus 2021-04-02 15:08:07

  ...niestety trudno uwierzyć w bezinteresowne intencje lekarzy.... Jednak nie ma żadnego usprawiedliwienia w jaki sposób działa obecna Pani Dyrektor i ludzie , którzy z nią przybyli i zarządzają Szpitalem -bez jakiejkolwiek wiedzy merytorycznej, czy poczucia odpowiedzialności za swoje działania, pozbawieni skrupułów... tylko , żeby kasa się zgadzała ... no ale jest na to przyzwolenie władz wojewódzkich i w jakimś celu zostali tu oddelegowani... Człowiek, pacjent jest gdzieś na drugim trzecim planie....smutne... ale prawdziwe...

  48 11
 • ~jan277 2021-04-02 15:34:09

  zatrudnić lekarzy z ukrainy i po kłopocie

  30 44
 • ~adamczykhenryk1 2021-04-02 15:42:47

  za 80 tys mogę zrobić 3 kroki wstecz .
  Paski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ✬ ✬ ✬ :)

  48 35
 • ~MironBill 2021-04-02 16:06:06

  Kim trzeba być, jak z niskich pobudek działać, żeby wypisywać takie kalumnie i upubliczniać równie ochydne, niegodne, plugawe treści, jak czynią to MNovak, ~tf2, Krus, czy inni z tego poziomu.

  Zwracam jezcze raz uwagę na istotę problemu, by ludzie uczciwi i dobrego serca nie upadli na duchu z powodu mącicieli.

  Na poziomie szczegółowym można sytuację analizować pod kątem medyczny, ekonomicznym i moralnym.

  Fatalne konsekwencje medyczne aktów p.o. mają wymiar kryminalny i długofalowy. Kryminalny, bo prowadzą do realneogo zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców regionu. Mówiąc wprost, p.o. zdąży odejść, marszałek województwa rzuci ją "na inny odcinek walki klasowej", a szpital zostanie z problemem braku lekarzy. I ten drugi długofalowy skutek jest dotkliwszy. Tak wygląda "ochrona zdrowia", że wyrzuca się lekarzy? Na miejsce odchodzących trudno będzie znaleźć nowych. Nie będzie też młodych lekarzy - robiących specjalizacje i rezydentów. Do szpitala, w którym łamane są umowy i nie szanuje się pracownika, nie przyjdą pracować oddani medycy z poczuciem misji. Pacjenci będą mieli z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc coraz trudniej. Obserwują stan obecny, trudno sobie wyobrazić pogorszenie dostępności do usług medycznych. Trudno wykluczyć ponadto, że celem demolki marszałkowskiej jest zlikwidowanie szpitala. Po raz kolejny - kryminał.
  Ekonomiczna sytuacja szpitala jest godna pożałowania. Nasłana na lekarzy p.o. wcale się jednak tym nie przejmuje i nie zajmuje. Kolejnych kilka miesięcy zaniedbań w infrastrukturze? Działania pozorowane, które służą wyłacznie jako zasłona dymna, mają dać alibi, na wypadek zainteresowania mediów (czego p.o. nie musi się, jak widać obawiać). Za zniszczenie szpitala zapłacą jednak pacjenci - z własnej kieszeni i o wiele więcej, niż im się wydaje. Populistyczna nagonka, szczucie kwotami wyssanymi z palca, może działa na bezrozumną tłuszczę. Przeciętny pacjent będzie się borkał natomiast z kosztami dłuższego dojazdu do innego szpitala, z kolejkami, z dodatkowymi opłatami w prywatnych gabinetach itd. Niszcząc publiczny szpital, funkcjonariusze partii rządzącej szkodzą najbardziej potrzebującym. Lekarze na rynku poradzą sobie natychmiast, a wielu znacznie poprawi swoją sytuację finansową. Za to pacjenci stracą zaangażowanych ideowców, którzy czuli misję poprawiania jakości usług szpitalnych, odnowili oddziały i poświęcali się dla swych pacjentów. Lekarzom odebrano motywację do pracy, ukarano za poświęcenie, udowodniono, że miernoty i nieudacznicy z łatwością zniweczą każdy wysiłek. Ani p.o., ani marszałek, ani milczący politycy, pacjentami nie przejmują się. Nie dbają tacy szkodnicy również o koszty - czy to pieniądze utopione w sparaliżowany szpital, czy ponoszone przez pacjentów.

  Kondycję moralną osób pokroju p.o. i marszałka opisuje z jednej strony ta przykra skłonność do atakowania ludzi, którzy mają niekwestionowane zasługi, należą do najbardziej kompetentnych, a równocześnie stronią od szamba politycznego. Z drugiej strony, p.o. i marszałek uderzają w lepszych od siebie, wobec których mają liczne komplesy, leczą je więc dając upust brutalności i prymitywnym odruchom. Bezdyskusyjnie amoralne jest stwierdzenie, że zapłata wynikająca z umowy między pracodawcą i pracownikiem, temu ostatniemu "po prostu nie należy się". Tłumaczenie naruszania zasady dochowania umów, poprzez pomawianie lekarzy o jakieś horrendalne dochody, jest bezczelne, wręcz chamskie. Świadczy o ciężkim upośledzeniu moralnym, jest czynej podłym i uwłaczającym podstawom zycia społecznego. Ludzie, którzy obsiedli instytucje i urzędy mają obecnie za nic umowy i zaufanie. Z kłamstwa, oszustwa, bezczelności, pazerności uczynili swój chleb powszedni. Dlatego tak łatwo im oczerniać innych. "Łap złodzieja!" krzyczy najgłośniej ten, który właśnie wyciągnął uczciwemu portfel z kieszeni. Dlaczego jednak tak wielu ulega takim kłamstwom?

  Karierowicze. Tak trudno zrozumieć, że mamy do czynienia z preparowaniem Curriculum Vitae, aby sztucznie pompując "osiągnięcia" umożliwić osobie bez niezbędnych kwalifikacji, bez wykształcenia, skrajnie niekompetentna, z toksyczną osobowością, zasiadanie w instytucjach, do których się nie nadaje. T
  Karierowicze opanowali urzędy, instytucje publiczne i spółki zależne.

  Trudno pojąć, dlaczego modus operandi marszałka Chełstowskiego nie zainteresowało dotąd ani rzekomej opozycji, ani prokuratury. Czyżby styl gangsterski uznano za obowiązujący? Jako organ właścicielski marszałek województwa działa ewidentnie na szkodę podległych sobie szpitali. Wysyła osobę, która nie spełnia żadnego z kryteriów koniecznych do pełnienia funkcji dyrektorskiej. Obchodzi więc prawo, mianując ją w charakterze p.o. - pełniącej obowiązki. Jest więc ta osoba etatową p.o. - po kilka miesięcy w różnych miejscach. Niekompetencja p.o. jest oczywista dla każdego, kto miał nieprzyjemność się z nią zetknąć. Pytanie kluczowe zatem, które należy postawić brzmi: z jakiego powodu marszałek województwa stosuje taki - w zasadzie nielegalny - wybieg? Patrząc na skutki, mamy do czynienia z wrzuceniem granatu do pomieszczenia, w którym obrońcy dysponują resztkami amunicji. Metafora wojenna w czasie pandemii nie powinna dziwić. Podobnie jak wniosek o dywersji. Atakowani są bowiem lekarze, oficerowie z pierwszej linii frontu. Sięgając po konotacje historyczne, mamy sytuację analogiczną do stalinowskich czystek w Armii Czerwonej. Równie niepojętych i równie dramatycznych. Pan Chełstowski z niczego się nie tłumaczy, niczego nie ujawnia, nasyła na kolejny szpital cyngla, który wykonuje zlecenie, a potem przenosi w kolejne miejsce. Tymczasem wszyscy w okół: bez względu na polityczne barwy, udają, że nie widzą. Zidiocenie czy bierne poparcie?

  65 19
 • ~mokujin 2021-04-02 16:34:11

  Przy tak ewidentnych dowodach na korupcję i nieudolność równie niemoralną jest postawa zwykłych ludzi którzy dalej pozwalają pani dyrektor wjeżdżać na teren szpitala, mało otrzymaliśmy w ciągu ostatniego roku dowodów na to że nie mamy co liczyć na "państwo"?

  35 6
 • ~MironBill 2021-04-02 16:40:33

  Plugawy anonimie jeden z drugim:

  pochwal się swoimi życiowymi osiągnieciami?
  Które z nich dorównują choćby ułamkowi dorobku lekarzy, których tak obrażasz?
  Jakie to egzaminy zdałeś z najwyższą oceną?
  Jakie badania naukowe przeprowadziłeś i jakimi stopniami naukowymi możesze się poszczycić?
  Ilu ludziom uratowałeś życie i ilu uzdrowiłeś?
  A może chociaz pracowałeś ciężko, z oddaniem, ponad siły, poświęcając drugiemu człowiekowi życie osobiste, własne zdrowie?
  Skąd masz czelność wypowiadać się o sprawach, o których pojęcia mieć nie możesz?
  Dołączasz do zakompleksionych miernot bez wykształcenia, w sytuacji kiedy oczernieni i poniżani lekarze z powodu stresu zaczynają płacić własnym zdrowiem?

  Szanowny Krus, przeprazam z omyłkowe włączenie do grupy potwarców.

  43 18
 • ~Fenrir 2021-04-02 16:49:37

  To było od samego początku pewne. Jak zawsze lekarze próbują brać wszystkich na huki. Owszem od dobrych 20 lat w tym szpitalu nie było chyba ani jednego sensownego dyrektora ale straszenie przez w kółko tą samą lekarską klikę odejściem ze szpitala jest już śmieszne. Nie chce mi się teraz szukać ale na samym rybnik.com.pl pewno było już z 10 deklaracji że już za chwileczkę, już za momencik odejdą ze szpitala. Tylko że na myśl o tym co będzie gdy trzeba by było zacząć sobie samego opłacać ZUS, pracować w prywatnym gabinecie na materiałach kupionych za swoją kasę a nie wyniesionych ze szpitala albo podarowanych przez "wdzięczne" firmy, gdyby nie można już było prywatnych pacjentów diagnozować na szpitalnej aparaturze, w końcu gdyby skończyły się koperty od szpitalnych pacjentów to rura szybko lekarzom mięknie.

  34 49
 • ~Krus 2021-04-02 20:37:15

  ...po. Pani Dyrektor (ciężko tę osobę nawet tak nazywać) przy pomocy związków zawodowych (co trzeba wyraźnie powiedzieć z małym karierowiczem p.Rajmanem na czele), ma za zadanie usunąć osoby, które identyfikują się z Szpitalem i mimo wszystko są pewnego rodzaju przeszkodą w realizacji planów, które mają doprowadzić do częściowego upadku Szpitala, a na pewno poniektórych Oddziałów ....po co... żeby pokazać .... że można zrobić wszystko .... jak damy radę z lekarzami to nikt nam już nie podskoczy... tylko jakim kosztem!!! już teraz można pokazać, że poprzez pewne decyzje zdrowie czy nawet życie pacjentów zostało narażone!!! przez prymitywne gierki osób odpowiedzialnych za Zarządzanie Szpitalem... a konsekwencji nie będzie żadnych... pozostawią zgliszcza, które trudno będzie odbudować (patrz dużo mniejszy Szpital Kolejowy w Katowicach)...

  30 9
 • ~Krus 2021-04-02 20:50:36

  ...Szpital to oczywiście nie tylko lekarze, ale także cały pozostały personel medyczny, administracja, cała obsługa infrastruktury technicznej... tu też pracują ludzie... którzy uczciwie podchodzą do swoich obowiązków i identyfikują się z Szpitalem... niestety próbuje się ich poniżać i wręcz nie pozwala im się uczciwie pracować...

  35 3
 • ~Franek7 2021-04-02 21:40:22

  Tylko rząd nieudaczników i gamoni może wszczynać wojnę z lekarzami w czasie epidemii.

  25 19
 • ~lobos01 2021-04-02 22:51:45

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  10 10
 • ~Noname1212 2021-04-03 02:20:52

  Od niecałego roku śmiem twierdzić, iż pracownicy policji, sanepidu,służby zdrowia, i innych instytucji państwowych to zwykłe pasożyty tego narodu, którzy sprzedali się za granty z góry, niszcząc to co co jeszcze jako tako działało,niszczą kraj, doprowadzają do upadków przedsiębiorców, samobójstw, a także chorób psychicznych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, które w momencie rozwoju intelektualnego zostały zamknięte i wyalienowane w 4 ścianach, a co już pomału się uwidacznia, i na co psychologowie zaczynają zwracać uwagę.

  Najgorsza w tym wszystkim jest chyba mafia lekarska, która to najzwyczajniej w świecie przestała leczyć ludzi, a co jakwidać pokazały ostatnio kontrole obywatelskie w szpitalach, i jak było widać na tych ich filmach pracownicy szpitali bimbają sobie bez masek, spora liczba łóżek jest pusta, a walka z covidem to tylko na zmontowanych filmach w telewizji wraz ze sznurem karetek przed szpitalami, po których po kilku kwadransach nie ma śladu, a po placach szpitalnych chula już tylko wiatr, co również ukazały filmy udostępnione w internecie.

  Dla lekarzy i innych pracowników sytuacja wymarzona, siedzą tam sami, bliscy chorych nie pałetają się pod nogami, ludzi do leczenia też mniej, bo zdychają w domach, covidovi dostają apanaże finansowe, a ci co nie dostają robią larum o podwyżki....

  ... Gdyby mieli szacunek do leczenia ludzi to wywieźli by ta panią dyrektor na śmietnik, i powiedzieli ze leczymy normalnie, bez tego całego covid owego cyrku...

  .. Bodnar z przemyśla tak jakoś potrafi, i robi to już prawie rok, jak się zorientował...moze dlatego że przychodnia jest prywatna...

  Na koniec jeszcze ten artykuł w linku:

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/545679-skandal-w-plockim-szpitalu-alkohol-na-oddziale-polozniczym?fbclid=IwAR1d2I5cl7ROc1MiluSVNRzpT9HUlgObbHyL0aQ-qm8afr02-q3Z1a_dZyY

  I ten cytat od pijanej lekarki:
  "Kto normalny je spagetti w szpitalu, popija piwo w szpitalu, no ja, oni i i inni lekarze ... Mordercza walka z cowid trwa"

  10 33
 • ~mokujin 2021-04-03 04:16:02

  Zacznij zarabiać więcej niż 2600 na rękę i wtedy sprawdź czy dalej masz ochotę na takie tyrady

  8 8
 • ~Franek7 2021-04-03 12:01:16

  Miał wlec psa za samochodem, zwierzę nie żyje. Nie będzie aresztu dla byłego senatora PiS

  https://tvn24.pl/polska/waldemar-b-byly-senator-pis-uslyszal-zarzuty-znecania-sie-nad-psem-ze-szczegolnym-okrucienstwem-nie-bedzie-aresztu-5058467

  6 8
 • ~artefaks 2021-04-03 12:13:10

  Myślał że przywiązał psa do budy , a nie do haka holowniczego. A że jes przedstawicielem jedynie słusznej i sprawiedliwej. To nie sprawdzono go na obecność bąbelków , prochów i napoju koloru czerwonego który wprowadza każdego oficjela dojnej do furii

  5 13
 • ~artefaks 2021-04-03 12:17:21

  Przydałby się zresztą tu jakiś praktyk który ma ma psa. Bo ja osobiście mam tylko kota , a żona psa którego zresztą nie wiąże.
  Halo , halo Zak . Odezwij się. Bo dzień bez Ciebie i propagowanego przez Ciebie soku z buraka jest dniem straconym...

  4 14
 • ~Franek7 2021-04-03 13:56:46

  W Londynie jest prawdziwa nie upolityczniona Policja a u nas upolityczniona milicja Kaczyńskiego:

  W piątek wieczorem, podczas nabożeństwa Męki Pańskiej w kościele, w londyńskim Balham, wkroczyła policja przerywając liturgię. Jeden z przybyłych na miejsce policjantów oznajmił zgromadzonym wiernym, że zostały złamane zasady lockdownu i nakazał opuścić kościół pod groźbą grzywny.
  Na filmie widać jak wikary parafii Chrystusa Króla, podchodzi do mikrofonu i informuje zgormadzonych, że ktoś zadzwonił ze skargą na policję.

  Wikary prosi również policjantów o wyjaśnienie, dlaczego przerywają nabożeństwo pomimo przestrzegania zasad, które obowiązują w Wielkiej Brytanii w miejscach kultu.

  Policjant podchodzi do ambony i wyjaśnia, że w związku ze złamaniem zaleceń lockdownu, parafianie muszą opuścić kościół.

  Jeśli tego nie zrobią, zostanie na każdego kto zostanie w kościele, nałożona kara grzywny w wysokości 200 funtów.

  6 13

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za obowiązkowym szczepieniem przeciw Covid-19?
Oddanych głosów: 484