zamknij

Wiadomości

Ks. Piotr Winkler: dajmy Chrystusowi więcej czasu niż zwykle

2014-04-18, Autor: dk
Triduum Paschalne i święta wielkanocne to najważniejsze dni dla chrześcijan na całym świecie. Jak mówi ks. Piotr Winkler, to czas kiedy ludzie zastanawiają się nad swoim ziemskim życiem i myślą, o tym, co będzie potem. To wtedy ludzie tłumnie gromadzą się w kościołach i wspólnie się modlą.

Reklama

- Wielkanoc, jako Święto życia, sprzyja refleksji nad ludzkim losem. Człowiek rodzi się, przeżywa swój ziemski czas, nieuchronnie przechodzi przez próg śmierci i trwa w wieczności. Być może właśnie taka refleksja nad życiem skłania wielu do tego, by pojawić się w kościele, być bliżej Pana Jezusa - mówi ks. Piotr Winkler, któy podkreśla, że w czasie Triduum Paschalnego i świąt wielkanocnych chrześcijanie powinni poświęcić Jezusowi więcej czasu niż zwykle.Więcej o świętach wielkanocnych, a także o obowiązkach dziekana dekanatu Rybnik i problemach, z jakimi na co dzień spotykają się duchowni w naszym Wywiadzie Tygodnia z ks. Piotrem Winklerem – dziekanem dekanatu Rybnik i proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Szkaplerznej i Piusa X w Jejkowicach.
Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~fixfix 2014-04-18 16:19:15

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 22
 • ~piotrekdec 2014-04-19 09:39:47

  taka to już rola religii: ma bredzić, ale przynajmniej nie pitolił o polityce (bo zakładam, że redaktor wspominałby o tym)

  0 11
 • ~Bart 2014-04-19 10:10:09

  dwóch idiotów się wypowiedziało, powiedziało co wiedziało!!! jak macie takie infantylizmy pisać to lepiej zamilknijcie w temacie Świąt Wielkanocnych!!

  6 1
 • ~ 2014-04-19 11:26:38

  To i ja podziele sie swymi przemyśleniami. Cytuje - "- Wielkanoc, jako Święto życia, sprzyja refleksji nad ludzkim losem. Człowiek rodzi się, przeżywa swój ziemski czas, nieuchronnie przechodzi przez próg śmierci i trwa w wieczności." I tu bym się zgodził , tyle że ksiądz nie wspomniał że wieczność czeka ludzi którzy oddali swe życie Jezusowi Chrystusowi , tzw. nowonarodzonych. Nowonarodzenie jest to narodzenie duchowe. Jak człowiek narodzi się na nowo grzech przestaje mieć nad nim władzę. Staje się nowym stworzeniem. Krew Pana Jezusa zmywa z niego wszelki grzech. I żeby ktoś nie myślał że pisze herezje , podpieram się Biblią KRK - "Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego".( Ew Jan 3-4:5 ). Kościół ubzurał sobie i tłucze do głów swoich wiernych że będąc letnim chrześcijaninem nic nam nie grozi , ponieważ człowiek pujdzie do czyścca i w ten sposób zostanie usprawiedliwioni i obmyty z grzechu. To jest największa bzdura i herezja. Nigdzie Biblia nie wspomina o czyśccu , to jest jedno z największych zwiedzeń jakie słyszałem. Odnośnie letności chrzescijan - "Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich , tak więc jaki czyściec się pytam? Czytajcie Ewangelię kochani.

  0 8
 • ~piotrekdec 2014-04-19 12:19:31

  Bartolek: infantylizmy powiadasz:) widzę jak miłość do bliźniego emanuje z ciebie podczas triduum paschalnego : ) musisz lepiej nad sobą pracować bo człowiek, który był swoim własnym ojcem i który urodził się z kobiety, która pozostała mimo to dziewicą i który to posłał się na śmierć aby zmyć grzech, na który sam pozwolił będąc wszechmogącym, słyszy twoje wszystkie myśli i słowa (też te pisane o kazaniu się "zamknąć) i możesz być z tego powodu bardzo srogo ukarany! :)

  0 13
 • ~fixfix 2014-04-19 17:04:38

  ooo niewyprany mózgowo to idiota hmmm ciekawa teoria
  czyli w Polsce mamy jedyną słuszna wiarę a wszystko inne jest bee, gdybyś się urodził na wschodzi to jedyna słuszna wiara to islam czyli w co wierzysz zależy tylko od tego gdzie się urodzisz

  0 4
 • ~Bart 2014-04-19 23:44:20

  ~piotrekdec - Ty uważaj, żebyś Ty nie został surowo ukarany, ja nie piszę takich rzeczy jak Ty i tym bardziej nie uważam tak TY napisałeś, że rolą religii jest bredzenie?!! myśl co chcesz i pisz co chcesz ale pamiętaj o jednym! Wiara Chrześcijańska jest najstarsza na świecie i nie takie głowy już myślały i nic więcej nie wymyśliły!! zbyt dużo jest dowodów na to, że Religia nie kłamie lecz stwierdza fakty!

  1 0
 • ~piotrekdec 2014-04-20 08:27:35

  wiara chrześcijańska jest najstarsza na świecie?:)) tym stwierdzeniem się pogrążyłeś, dlatego nie będę odsyłał już nawet do lektur; możesz sobie jedynie zobaczyć taką lekką formę popularnonaukową: http://vod.pl/zagadki-ludzkosci-syn-bozy,124001,w.html szczególnie od ósmej minuty - tylko uważaj, bo może to zburzyć twoją wizje "najstarszej religii"

  0 6
 • ~ 2014-04-20 09:24:49

  Kolego , filmy naukowe które mają za zadanie obalić tezę że Bóg jest stworzycielem świata są bardziej komedią. Lubię je oglądać , widzę jak Ci biedni ludzie się gorączkują , niestety nic z tego. Jeżeli człowiek pochodzi z galaretki , to z czego pochodzi reszta? Np. taka małpa z której rzekomo pochodzą co niektórzy ludzie? Bo ja się do małp napewno nie zaliczam ;) Co z tymi biednymi małpkami które żyją w czasach współczesnych? Zatrzymały się w ewolucji? Śmiechu warte są te mity ewolucji , naukowiec to ktoś taki jak ksiądz , zarabia na ludziach naiwnych którzy dają sobie wcisnąć to co jest nieprawdą.

  0 3
 • ~truman20 2014-04-20 11:57:30

  ~Bartolek, ~piotrekdec, Mariusz Grodecki - jesteście wyznawcami tej samej wiary, bo tak wnioskuję z komentarzy. Potwierdza to jednak ostatnio bardzo popularny fakt, że powodem największych wojen wewnątrz-religijnych jest sama religia. Licytujecie się, kogo wiara jest prawdziwsza. Twoja jest bardziej twojsza a moja jest bardziej mojsza, ale wasza jest mniej wasza, bo jest bardziej mojsza niż twojsza... No bez przesady. Tym właśnie pokazujecie, że bardziej was interesuje teoria niż wiara i staracie się być mądrzejsi od samego Boga. Milczenie jest złotem, pamiętajcie o tym. To dla was: "Mt 6:1-6,16-18". Wesołych Świąt.

  8 0
 • ~piotrekdec 2014-04-20 13:55:48

  Mariusz Grodecki: kto się gorączkuje? to ty piszesz o gusłach i bozi, i jakieś brednie o ewolucji: "że niby człowiek pochodzi od małpy";
  truman20: "milczenie jest złotem": parafrazując prezydenta francji nie skorzystałeś z szansy na sztabkę złota, bo niby wszystko ok, taki bezstronny obserwator, a może i mediator wyznawców bozi i ateistów ale do momentu aż ci drudzy nie będą starać się być mądrzejsi od pana boga (nie wiem czy dostrzegasz absurd w swojej wypowiedzi) :))

  0 10
 • ~ 2014-04-21 07:09:47

  Ludzie skromni intelektualnie : boga nie ma!!!

  0 6
 • ~Arteks 2014-04-21 11:06:50

  @extramocny - przypomniała mi się anegdota z czasów zimnej wojny której jednak nie można odmówić aktualności na dziś. Gagarin powiedział "Patrzyłem, patrzyłem i Boga nie zobaczyłem..." na co amerykańscy kosmonauci odparli "na pustyni weszła jaszczurka na głaz, rozejrzała się i powiedziała "patrzyłam, patrzyłam i człowieka nie zobaczyłam" :D Można czasami uśmiechnąć się czy skomentować jakieś dziwne czy śmieszne obyczaje czy zabobony ale kulturalni i taktowni ludzie z pewnością nie powinni szydzić czy drwić z religii czy wiary innych ludzi.

  6 0
 • ~ 2014-04-21 11:10:54

  Przedewszystkim nie reprezentuje żadnej skomplikowanej religii , jedynie obalam to co powszechny kościół wykręca na swoją korzyść. Jestem człowiekiem wierzącym w Jezusa Chrystusa heb. Jeszua , to właśnie żywy Chrystus. Nie ten z obrazka czy gipsowej figurki. Kolego ~piotr , filmy obalające istnienie Boga są dla mnie komedią , pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Bóg istnieje , o tym się przekonacie gdy przyjdą czasy ostateczne , za niedługo. Ciekawe czy człowiek będzie taki mądry stając na sądzie przed stwórcą? Na cóż ludziom szkoły , studia , fakultety skoro idą na zatracenie? Ewangelia Mateusza 18:3 – Zapewniam was, że jeśli się nie nawrócicie i nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

  0 7
 • ~ 2014-04-21 12:29:44

  Arteks-nie szydzę i nie drwię ,ztwierdzam fakt ,w tym kraju ateiśći są potępieni a tak nie powinno być...każdy ma równe prawo do własnych poglądów .

  0 3
 • ~piotrekdec 2014-04-21 12:48:19

  przede wszystkim siła argumentu: "filmy obalające istnienie Boga są dla mnie komedią"; "Na cóż ludziom szkoły , studia , fakultety skoro idą na zatracenie?' no i trzy koronny: "Ewangelia Mateusza 18:3 – Zapewniam was, że jeśli się nie nawrócicie i nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego." ale panie grodecki mimo iż nie lubię personalnych wyjazdów to udowadnia pan, że neofici są najcięższymi przypadkami; elfy i krasnoludy są bardziej prawdziwe, bo pojawiają się w księdze osoby którą można przynajmniej bez wątpliwości zidentyfikować z imienia i nazwiska; arteks: nie zgadzam się!, trzeba punktować bzdury, nielogiczności gusła i mity, bo kolejne pokolenia są wychowywane w idiotyzmach i legendach, które prowadzą do tego, że niejeden twierdzi, że ludzie polowali na dinozaury, na jedną łódź weszły wszystkie gatunki, a człowiek od małpy pochodzi (bo tak prostacko rozumie proces ewolucji)

  0 1
 • ~ 2014-04-21 15:48:09

  ~piotrekdec Moim argumentem jest Biblia. Żaden film pseudonaukowy czy też katechizmy pisane suchą literą nie są dla mnie argumentem. Może skupmy się na tym co powiedział Pan Winkler i na relacji kościoła z Pismem Świętym , bo rzekomo na nim się opiera.

  0 1
 • ~orient 2014-04-21 21:19:15

  @extramocny w tym kraju każdy kto myśli nieco inaczej jest zazwyczaj potępiany bo to nasz kraj jest specyficzny ale to nie znaczy, że nie mamy literatury na różne kontrowersyjne tematy i nie możemy na tej podstawie wyciągnąć różnych ciekawych wniosków. A w przypadku ateizmu to przez 45 lat miał się w naszym kraju świetnie, a i teraz nikt ateistów nie prześladuje. Bardzo wielu znanych ateistów wypowiada się często w telewizji. Problem w tym, że oni zamiast przekonywać kogoś do ateizmu, zazwyczaj skupiają się na atakowaniu innych. Natomiast nieco bardziej skomplikowany problem porusza @piotrekdec mając rację, że w katolicyźmie są różne gusła i zabobony zapożyczone z innych wierzeń (np. pierwsze z brzegu zające, jajka czy inne tradycje akceptowane przez kościół w okresie wielkanocnym) ale z drugiej strony nie wiem czy ma świadomość, że ewolucjonizm też ma swoje "gusła" i nieprawdziwe teorie które były przez lata powielane jakby były faktami mimo że są mitami na co zwracają uwagę co odważniejsi biolodzy. Eksperyment Millera-Ureya, zarodki Haeckla czy darwinowskie drzewo życia - to przykłady które były kiedyś ikonami ewolucji, a są bajkami. Ciekawe, że największe oszustwo w dziejach paleontologii dotyczyło właśnie ewolucjonizmu, chodzi o czaszke człowieka z Piltdown. Przez 30 lat uważano ją za brakujące ogniwo ewolucji by dopiero po takim długim okresie uznać je za sfabrykowane. Jeśli więc punktować religijne historie - warto tak samo zrobić z ewolucyjnymi czy komunistycznymi.

  4 0
 • ~fixfix 2014-04-21 21:25:40

  A biblie bóg napisał ? tak czy cwany człowiek

  0 2
 • ~piotrekdec 2014-04-21 21:31:31

  "Moim argumentem jest Biblia" - dobry żart; w takim razie moim argumentem na istnienie elfów jest trylogia "Władca Pierścieni" j.r.r. tolkiena; a co do twojej instancji ostatecznej - "pisma świętego" to jakże piękne i śmieszne jest to, że ewangelista mateusz wywodząc jezusa z "rodu dawidowego" doliczył się 28 pokoleń, natomiast łukasz 41 pokoleń, i co śmieszniejsze tylko jedno imię powtarza się w tych obu drzewach genealogicznych!:)) więc chyba niezbyt dobrze znasz to na czym się tak mocno opierasz albo już "przerobiłeś tą pracę domową" i np. uważasz, że bóg się w jednym miejscu w swojej świętej księdze pomylił ;))

  0 2
 • ~piotrekdec 2014-04-22 08:51:54

  orient: tak działa nauka, opracowuje się teorie i wystawia ją na "ataki' to jest weryfikacje i sprawdzalność adekwatności i przystawalności do rzeczywistości; jak najbardziej normalne jest, że po pewnym czasie oczywiste pewne teorie nie wytrzymują krytyki, ale nie jest to porażka nauki tylko tylko jej rozwój, ale myślałem, że to chyba oczywiste

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za likwidacją Straży Miejskiej w Rybniku?
Oddanych głosów: 1368