zamknij

Wiadomości

Krząkała: startuję by wygrać

2010-09-14, Autor: Patrycja Wróblewska-Wojda
Poseł Platformy Obywatelskiej Marek Krząkała oficjalnie potwierdził swój start w wyborach na prezydenta Rybnika. Do wyborów idzie z hasłami odkorkowania miasta i wykorzystania potencjału, jaki ma Rybnik.

Reklama

Tak jak zapowiadaliśmy w zeszłym tygodniu, rybnicka Platforma do walki o fotel prezydenta miasta desygnowała swojego lidera.

 

> Sprawdź jacy kandydaci wystartują w wyborach na prezydenta miasta

W opublikowanym programie wyborczym, kandydat PO duży nacisk kładzie na stworzenie w Rybniku warunków do rozwoju młodym ludziom. - Rybnik potrzebuje nowych miejsc pracy, ożywienia gospodarczego. Trzeba ściągnąć inwestorów, dzięki którym uda się wykorzystać potencjał naszego miasta. A do tego konieczne jest odkorkowanie miasta. Chciałbym zająć się tym, co było zaniedbane przez ostatnie 12 lat. Właśnie dlatego zdecydowałem się kandydować na urząd prezydenta – argumentował Marek Krząkała.

 

Wczoraj Krząkałę przyjechał do Rybnika wesprzeć szef klubu parlamentarnego, a zarazem lider PO na Śląsku – Tomasz Tomczykiewicz. - Poseł Krząkała nie należy do tych osób, które pojawiają się na pierwszych stronach ogólnopolskich mediów. Co nie znaczy, że nie jest aktywny w Sejmie. Moim zdaniem, doświadczenie jakie nabył przez 3 lata sejmowej pracy tylko pomoże mu w pełnieniu tak ważnej funkcji, jaką jest prezydent miasta – powiedział.

 

Podczas wczorajszej konferencji kandydata PO rekomendowali również starosta rybnicki Damian Mrowiec oraz senator Antoni Motyczka.

 

Marek Krząkała zapytany o szczegóły nadchodzącej kampanii zapewnił, że będzie przebiegała kulturalnie. – Ludzie mają dość tego, co dzieje się na ul. Wiejskiej w Warszawie, dlatego chcemy postawić na spokojną i pozytywną kampanię. Chcemy słuchać tego, co mają do powiedzenia zwykli obywatele. Przecież to ich dobro jest w tym wszystkim najważniejsze – powiedział.

 

Kandydat PO przekonywał, że nie obawia się wyborczej walki z urzędującym prezydentem. – Startuję po to, by wygrać – mówił.

 

Rybnicka Platforma nie ujawniła jeszcze nazwisk kandydatów, którzy będą siłą napędowa list tej partii w wyborach do rady miasta. Podobnie jak konkurencja, zapowiada niespodzianki i znane nazwiska na pierwszych miejscach list.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (213):
 • ~bezimienny 2010-09-14 08:07:30

  No, i tak ma być!!! Gratulacje Panie Krząkała :) pozdro 106

  0 0
 • ~ 2010-09-14 08:11:19

  Wpis zostal usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~Sandicate 2010-09-14 08:12:11

  A ja poproszę o jakieś konkrety (jakie działania chce podjąć w celu ściągnięcia inwestorów? w jaki sposób chce odkorkować drogi?)... slogany niech Pan Krząkała zostawi na Wiejskiej. Ja chcę przede wszystkim gospodarza, a nie polityka...

  Zapewne wielu się nie zgodzi, ale Pan Fudali jako gospodarz wypada bardzo dobrze i nie miałbym nic przeciwko gdyby sprawował funkcję Prezydenta Miasta kolejną kadencję.

  0 0
 • ~drpedros 2010-09-14 08:15:23

  mój głos panie marku już pan ma. moja rodzina i paru moich znajomych też na pana zagłosuje. pzdr

  0 0
 • ~extremator82 2010-09-14 08:17:33

  Hasła brzmią imponująco, ale niestety Panie Marku - obawiam się, że będąc choć chwilę w PO zaszczepił się Pan kolesiostwem i "chorobą niedotrzymywania obietnic", więc na mój głos nie może Pan liczyć. Zatem ani Pan Marek, ani Pan Adam :) Czekam na poważnych kandydatów =]

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 08:19:17

  Tygrysek, może się bardziej zainteresujesz. WYPISUJESZ BZDURY TYM CAPS LOCKIEM. KRZĄKAŁA ZOSTAŁ POSLEM I ZREZYGNOWAŁ Z MANDATU RADNEGO. Nie ma to jak kopiowanie myśli Fudalego i oczernianie innych kandydatów. Pozdro 106 :)

  0 0
 • ~charlie 2010-09-14 08:19:46

  Wpis zostal usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~grzesnick 2010-09-14 08:28:13

  Szanowna redakcjo - z tego co ja się orientuję, a widziałem się wczoraj z Kuczerą PO nie przedstawiło jeszcze programu. Nie ma jeszcze kampanii. To co pokazano to założenia, które będą rozwinięte w programie. A oferta szykuje się jak na polskie warunki bogata bo będzie obejmowała program ogólny, ofertę dla przedsiębiorców i ofertę dla młodych. Będzie węcej konkterów niż jest w stanie zaoferować konkurencja. Chyba, że ktoś traktuje urząd jako własność, a strategię miasta jak program BSR..którego i tak nikt nie realizuje

  0 0
 • ~grzesnick 2010-09-14 08:32:46

  Sandicate- jak Fudali to dobry gospodarz, to polscy piłkarze to mistrzowie świata...Ten koleś nie ma pomysłu na to miasto, wizji rozwoju. Pytasz o konkrety, pozyskiwanie inwestorów.. wystarczy ruszyć łbem trochę i będzie lepiej niz jest. Fudali, traktuje to miasto jak swój sklepik z butami. Tylko, że to może sprawdzać się po gospodarsku kadencję, góra dwie. Teraz już widać braki, on nie ogarnia i nie rozumie miasta. Z każdym rokiem będzie jeszcze gorzej. Zresztą - Fudali ma być senatorem PISu, po co mi prezydent na rok i nowe wybory.

  0 0
 • ~ 2010-09-14 08:36:57

  Krząkała ma za sobą olbrzymie doświadczenie. Myślę, że te forum to trochę nie jego poziom intelektualny. Z samorządu to w 2006 roku panowie zdobył 1600 głosów na radnego, to najwięcej w historii rybnickiego samorządu. Był przewodniczącym Rady Miasta. Potem został posłem, a teraz pewnie nóż mu się w kapsie otwiera jak widzi zarżnięte miasto i podjął twardą decyzję o starcie w wyborach. Przez 3 lata osiągnął w sejmie więcej niż nie jeden poseł w ciągu 2 kadencji. Gratuluję ciężkiej decyzji.

  0 0
 • ~ 2010-09-14 08:40:23

  Poza tym mam poparcie ŚLĄSKIEJ PLATFORMY. Tomczykiewicz, Mrowiec i Motyczka, wszyscy widzą potrzebę zmian.

  0 0
 • ~gargus 2010-09-14 08:42:27

  ojoj... oby tylko Rybniczanie po ewentualnie wygranych przez pana Krząkałę wyborach nie usłyszeli tego co Polacy usłyszeli od pana Komorowskiego - to były obietnice na czas kampanii a wiadomo, że ich realizacja jest niemożliwa... pan Krząkała miał parę okazji by w sejmie błysnąć na rzecz regionu i miasta to zawsze zabrakło refleksu niestety...

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 08:54:11

  dobrze, że Krząkała startuje; Fudali sobie już nie radzi, robi drogi na siłę bez planu i harmonogramu, w innych sprawach też tak zarządza miastem niestety; a Fudali podobno NAWET STRASZY URZĘDNIKÓW, że jak będzie nowy prezydent to wszystkich zwolni, co za bzduryyyyyyy, koleś nie ma się już czego złapać, moja kumpela pracuje i mi pow., tragedia, taki szef. Pozdro 106

  0 0
 • ~firmaq5 2010-09-14 09:03:14

  Ja jestem za , ale oczekuje jak wieli na konkretne plany, Głos mój idzie dla Pana Panie Marku , ale będziemy Pana rozliczać dobrze... A my grupa z cichej PO wiemy jak.. Najgorszy jest rocznik 70 - 79.. więc czekamy :)...i Powodzenia.

  0 0
 • ~zxr9 2010-09-14 09:12:26

  Krząkała na prezydenta! Panu Fudalemu już wypadałoby podziekować ! czas chyba na coś nowego

  0 0
 • ~charlie 2010-09-14 09:15:49

  Wpis zostal usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~Arteks 2010-09-14 09:20:56

  Dla ludzi typu grzesnick, którzy lubią gabinetowych i bankietowych polityków - Krząkała może wydawać się ciekawą kandydaturą. Dla ludzi czynu Krząkała to porażka. W 2006 roku widziałem w Krząkale i rybnickiej PO jakąś nadzieję na nowych, ciekawych ludzi w samorządzie. Zawiodłem się nimi wszystkimi srodze i obecnie jestem na nie. Krząkała zawiódł jako przywódca partii w Rybniku w 2006 roku. Potem zawiódł jako przewodniczący rady miasta. Zawiódł też jako poseł, który kompletnie nie lobbuje za Śląskiem i Rybnikiem. Do trzech razy sztuka. Niestety Krząkała zawiódł trzykrotnie. Wcale nie uważam Fudalego za prezydenta idealnego. Ale z pewnością jest samorządowcem sprawdzonym i kocha to miasto. Krząkała to chłodny politykier - jemu jest obojętne stanowisko jakie będzie zajmował, byleby służyć swojej partii. To nie jest dobry kandydat na prezydenta i mam nadzieję, że nie zostanie wybrany. Jeśli gość ma odwagę to tak jak pisali już inni - powinien zrzec się mandatu poselskiego i startować z wolnej stopy. Jeśli tego nie zrobi to znaczy, że nie wierzy w swoje zwycięstwo tak mocno jak niektórzy forumowicze ;)

  0 0
 • ~ 2010-09-14 09:31:13

  Chłodnym politykierem jest Fudali chłopie. RAZ Z SLD RAZ Z PIS. Brak ideałów, zasad itd. Byle rządzić. Moim zdaniem Krząkała wystartował tylko dlatego, że tego chcieli rybniczanie, a dlaczego chcieli to już inna bajka. Przecież w sejmie zajmuje się sprawami najwyższej rangi państwowej: sprawy unijne i sprawy zagraniczne. Z tego co pamiętam to żaden poseł nie zajmuje się samorządem, jest to niezgodne z prawem.

  0 0
 • ~qwerty 2010-09-14 09:35:26

  Arteks - nie martw sie. Twoj ulubieniec Adam po przegranej w wyborach bedzie pewnie mial szanse dostac sie na liste wyborcza do Senatu z ramienia PiSu. Ale o tym pomysli pozniej, teraz nie ma na to czasu. Musi zajmowac sie pzrecinaniem wsteg i wciskaniem sie wszedzie gdzie robia zdjecia. P.S. Ciekawi mnie co bedziesz mowil, jak 15 listopada (czyli prawdopodobnie przed wyborami) Fudali oglosi nowy budzet miasta, w ktorym wydatki na drogi beda na poziomie z lat 2008-2009, czyli 3 razy mniejsze niz teraz. Ciekawi mnie jakimi argumentami bedziesz bronil swojego ulubienca przed zarzutem, ze dla SWOICH WLASNYCH PRYWATNYCH interesow zakorkowal na caly rok miasto.

  0 0
 • ~slawek287 2010-09-14 09:36:43

  A wiecie kiedy ja uwierzę Panu Krząkale ze zależy mu na Rybniku? Jak powie tak "Ja Marek Krząkała chcę być Prezydentem i popieram Pana Fudalego na Marszałka Województwa Śląskiego" Bo tylko przy takim układzie zrealizuje swoje obietnice wyborcze. A wiecie dlaczego bo fudali naprawdę robi wszystko co tylko sie da dla Rybnika i dalej tak będzie robił bo Rybnik to jego życie.Jak tak nie powie to niema co na niego głosować bo w końcu jego program to jest praktycznie wszystko to co Fudali chce robić od dawna tylko niestety, bo nie należy do żadnej partii, to idzie to tak opornie. Fudali mógł iść do Warszawy juz ostatnio a NIE POSZEDŁ A jednak PAN KRZĄKAŁA ZREZYGNOWAŁ Z RADY MIASTA RYBNIKA pomimo iż tylu mieszkańców mu zaufało .On oddał swój mandat RADNEGO i poszedł do Warszawy.WIĘC TERAZ NIECH NAM DA SPOKÓJ albo zrobi tak jak ja piszę na początku to wtedy uwierzę że zależy mu na RYBNIKU tak samo jak FUDALEMU!!

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 10:05:00

  @Arteks, Ty piszesz ciągle to samo; ja się natomiast zawiodłem na Fudalim, kilka lat temu rzeczywiście był dobry, teraz się wypalił i widać to po jego ruchach, sprawdź sobie zintegrowaną strategię rozwoju miasta; ona nie była aktualizowana od 2005 roku, nawet w 1/5 nie została zrobiona, pomyśl trochę chłopie, sprawdź, poszukaj, a nie pisz bredni; a program PO nie może być teraz ogłoszony mimo, że pewnie go już mają pozdro 106

  0 0
 • ~rybnickicaly 2010-09-14 10:06:03

  Wpis zostal usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 10:10:54

  Wpis zostal usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~rodzyn 2010-09-14 10:19:34

  Nowe miejsca pracy, nowe drogi, inwestor i ożywienie gospodarcze i odkorkowanie. O to samo sabiega p. Fudali i o to chce zabiegać p. Jędrośka i tak samo p. Krząkała. Każy może mówić to co chce lud a szczególnie przed wyborami. Proszę o sprecyzowanie Pana planów. Jakaś mapa z nowymi drogami? Może przeprowadzał Pan rozmowy z potencjalnymi inwestorami? Proszę o wizję miasta po Pana kadencji. Tak aby można było Pana rozliczyć przed następnymi wyborami w razie Pana sukcesu.

  0 0
 • ~stanislaw_paluch 2010-09-14 10:24:25

  Wpis zostal usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~blackboy_aj 2010-09-14 10:37:47

  Wpis zostal usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~blackboy_aj 2010-09-14 10:44:26

  Wpis zostal usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~rodzyn 2010-09-14 10:48:30

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~blackboy_aj 2010-09-14 10:53:49

  Dziękuję Redakcji za usunięcie wpisu bogdann55 :) hehe rodzyn, nikt nie szukał wystarczyło w google wpisać jego nick :) a teraz sobie chłop zablokował dostęp :)

  0 0
 • ~AntyFudali 2010-09-14 10:57:55

  Dziękuję panu Markowi Krząkale za decyzję. Jestem pewny, że Krząkała będzie naszym nowym prezydentem. :)

  0 0
 • ~Bialy Rekin_1 2010-09-14 10:58:32

  "08:40:23
  ~muczaczos Poza tym mam poparcie ŚLĄSKIEJ PLATFORMY" - ten wpis wskazuje, że sam poseł zaszczycił nas swoją obecnością i pisze tu pod pseudonimem "muczaczos"

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 10:58:55

  Koledzy PEOWCY predzej czy pozniej skonczycie tak jak SAMOOBRONA aferzystow a ze Rybnik to spokojne miasto i spokojni mieszkancy to znowu wybiora Fudalego a co do sympatii do mam juz kobiete wiec cos sie wam pomieszalo ha ha

  0 0
 • ~mistrzu 2010-09-14 11:01:29

  Kibicuję zmianom w Rybniku, jedynym człowiekiem który może coś zmienić jest Marek Krząkała. Ma Pan mój głos i postaram się ściągnąć jak najwięcej głosów na pana na zbliżające się wybory. Trzymamy kciuki!! :)

  0 0
 • ~blackboy_aj 2010-09-14 11:04:18

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~Spartakus 2010-09-14 11:05:24

  Poparcie kogokolwiek ma małe znaczenie, ważne, że Krząkała będzie prezydentem bo my rybniczanie mamy dość Fudalego. Jeżeli chodzi o jego szanse to jest poważnym kandydatem do zwycięstwa. Jeżeli nie chce ktoś Fudalego zagłosuje na Krząkałę. W moim przekonaniu wygra w 2 turze na zasadzie nie chcemy już więcej Adama więc Krząkała wygra. Ja głosuję na Krząkałę, czekam jeszcze na konkretną wizję miasta jaką ma poseł PO. Z grubsza już widać na czym mu najbardziej zależy.

  0 0
 • ~blackboy_aj 2010-09-14 11:05:36

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 11:06:07

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~wawokanin 2010-09-14 11:08:53

  Popieram Marka Krząkałę i proszę go o zdecydowany i stanowczy marsz po prezydenta. Będę mu kibicować na każdym kroku aby wygrał bo Fudalca mam już dość. Krzyżyk stawiam przy Krząkale i zaczynam namawiać na to samo znajomych i sąsiadom :) Wygramy :)

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 11:11:00

  Dla mnie KRZAKALA to KARIEROWICZ a ze przyklady ida z SOPOTU OD PEWNEGO PREZYDENTA nie chce podobnego prezydenta w moim miescie.

  0 0
 • ~NiedobczyceMan 2010-09-14 11:17:08

  Mieszkańców mojej dzielnicy nie trzeba przekonywać do głosowania na Krząkałę... Po prostu nie chcemy już więcej BSRu i FUdalego. Emerytów pod 70 lat. Pora na kogoś młodszego lepszego z podejściem bardziej profesjonalnym. Dziękujemy Panie Marku za decyzję i popieramy pana w Niedobczycach :)

  0 0
 • ~foster 2010-09-14 11:44:16

  Krząkała,ty jesteś fajny chop,ale jeszcze jest Dybała,więc nie licz na to że coś osiągniesz!!!

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 11:46:28

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 11:49:23

  bo moze byc glosno

  0 0
 • ~werkk 2010-09-14 12:41:23

  Marek musisz wygrać.

  0 0
 • ~Callahan 2010-09-14 12:51:21

  Mojego głosu nie dostanie ! Nie chcę aby polityk rządził naszym miastem !

  0 0
 • ~blackboy_aj 2010-09-14 13:23:35

  bogdann55 skoro Ci się nie podoba co władza robi to marsz na Wiejską i zrób porządek, a nie tylko narzekasz. Swoją drogą PO zaproponowało zmniejszenie liczby posłów 460 do 300 ciekawe co wymyślą PISIORY, żeby tylko nie oderwać się od koryta.

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 13:38:43

  Czy ten pan -dziadek- po prawej, popierajaca KRZAKALE to OJCIEC CHRZESTY z SYCILI bo robi taka mine jakby nim byl

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-09-14 13:41:43

  Fudali pochodzi z Raciborza, Jędrośka z Rydułtów. Tylko Krząkała to rodowity rybniczanin. To czlowiek w idealnym wieku na to stanowisko, z zapleczem politycznym. Przede wszystkim otwarty na współpracę i dyskusję. Ma wszystko to, czego brakuje Fudalemu. Zwolennikom apodyktycznych starców polecem lekturę Elinor Ostrom, noblistki z ekonomii w 2009 roku. Szefoi otwarty na innych, współdziałalnie opłaca się dla społeczności bardziej niż jeden oświecony niby-król.

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 13:56:58

  I JESZCZE JEDNO, CHCE WIDZIEC PROGRAM DLA CALEGO MIASTA RYBNIKA PANA KRZAKALY a nie tylko PRZYGUPAWE hasla w stylu ODKORKUJEMY RYBNIK itd, dac mi tu jego PROGRAM PEOWCY.

  0 0
 • ~blackboy_aj 2010-09-14 14:24:42

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 14:38:50

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~HAN 2010-09-14 14:46:02

  Co ma wspolnego odkorkowanie miasta z pozyskaniem inwestorow? Korki akurat temu nie przeszkadzaja. W przypadku gdyby wygral to budowa rybnickiego odcinka drogi Raciborz-Pszczyna ruszy mam nadzieje jak najszybciej. Pozyskanie funduszy z budżetu w tym przypadku nie było by trudne (prezydent i rzad z tego samego ugrupowania) a nie tak jak do tej pory. No chyba ze ktos z Rybnika bedzie marszalkiem woj. to pieniadze zaraz sie znajda jak w Zorach. Licze na uwolnienie dzieki tej drodze na terenow inwestycyjnych. Ciekawi mnie jeszcze jaki plan Krzakala ma w zwiazku z rozbudowa lotniska. Jak na razie niestety zadnych konkretow.

  0 0
 • ~blackboy_aj 2010-09-14 14:58:48

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 15:06:26

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 15:12:55

  hehe, dobre z tym muczaczosem, ale wystarczy sprawdzić inne jego wpisy, wiadomo, że to nie jest poseł :) pozdro 106

  0 0
 • ~blackboy_aj 2010-09-14 15:13:50

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 15:16:10

  Krząkała na prezydenta; fudali pewnie zostanie senatorem z PiSu chociaż nie powinien... pozdro 106 :)

  0 0
 • ~blackboy_aj 2010-09-14 15:31:03

  Widzisz Fudali też nie podał żadnego konkretnego planu, a Tobie łyso bo nie wiesz co napisać i bredzisz, że to co robi teraz to jego plan wyborczy. Poprawka to nie jest plan, ale kiełbasa wyborcza, a Ty jak wygłodniały szczeniak się na nią rzucasz. To Twój prezydent zlikwidował dworzec PKS, doprowadził do ruiny kąpielisko w Kamieniu, na Rudzie zresztą też. Przez 12 lat remonty dróg były znikome i robione byle jak. Przez 2-3 lata nie mogli doprowadzić do remontu ul. Żorskiej do granic miasta, był remont zapisany w budżecie w poprzednich latach, ale ani razu nie ogłoszono przetargu, aż tu nagle udało się go ogłosić akurat w roku wyborczym.

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 15:32:28

  Jeszcze raz prosze o program kandydata na fotel Prezydenta miasta Rybnika pana KRZAKALE bo to nie to samo co byc POSLEM, to miasto ma do wydania 600 milionow zlotych WIEC DAC MI TU JEGO PROGRAM PEOWCY

  0 0
 • ~WENUS 2010-09-14 15:37:40

  Z FUDALIZMEM należy skończyć i to raz na zawsze!!!!! Mam już dość oglądania i słuchania tego rybnickiego królika , który jak mówi , że coś robi to znaczy ,że mówi . Panie Marku niech się pan nie da wyautować obecnie panującemu, powodzenia.

  0 0
 • ~blackboy_aj 2010-09-14 15:39:55

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2010-09-14 15:42:39

  blackboy Fudali nie zlikwidowal dworca PKS bo nie mial w tej sprawie nic do powiedzenia. PKS jest firma panstwowa.

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 15:47:26

  Inaczej co zrobi KRZAKALA z Kamieniem, mysle ze zasypie bo nie bedzie pieniedzy

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 15:49:37

  Co zrobi KRZAKALA ze zlobkami, zostawi tak jak jest albo zlikwiduje wszystkie z braku pieniedzy

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 15:54:31

  nastepne pytanie co KRZAKALA zrobi z drogami czy powstana nowe zeby ODKORKOWAC Rybnik i na jakim podlozu beda budowane

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 15:58:05

  co zrobi KRZAKALA ze szpitalem,sprzeda czy sprywatyzyje i czy miasto do niego bedzie dokladac .

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 16:00:19

  co ze sportem w miescie KRZAKALA z robi czy bedzie super sponsor w zuzlu

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 16:04:50

  no i najwazniejsze czy bedzie w Metro w miescie bo takie plotki slychac ze pod rzadami pana prezydenta Krzakaly BEDZIE SIE BUDOWAC

  0 0
 • ~foster 2010-09-14 16:26:31

  Boguś,nie wiem jak skomentowałeś mój wpis ale tak trzymaj!

  0 0
 • ~latajacyholender 2010-09-14 16:29:07

  muczaczos przyznaj się coś ty dzisiaj brał? Krząkała i doświadzeczenie ????Co on takiego zrobił przez trzy lata jako poseł ,oprócz tego,że nim został.Zorganizował jeden turniej piłki nożnej na orliku i konkurs na deptak coś pominąłem? Sie chłop napracował.
  Slogan "odkorkować Rybnik" patrz hasło Samorządnego Rybnika ( razem z Jędrośką je układali). Zero doświadczenia, nie kompetentny. bez wizji dla miasta. Przez te kilka lat miał czas ,żeby coś wymyślić. A tu na starcie taka wpadka.Nawet nie ma pojęcia co w Rybniku się dzieje ( a wystarczy wejść na Rybnik .com.pl)

  0 0
 • ~latajacyholender 2010-09-14 16:31:53

  bezimienny sam sobie piszesz i sam odpowiadasz "co za bzdury"

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 16:38:34

  Malo peowcy jeszcze, co bedzie ze Straza MIEJSKA, pytanie do pana KRZAKALY,zostamie zlikwidowana

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 16:40:10

  co z PRZEDSZKOLAMI BO peowcy ciagle kwekali ze malo miejsc

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 16:42:49

  Czy w Rybniku bedzie sie budowalo tanie mieszkanie dla mlodych osob panie KRZAKAL

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 16:45:08

  a co z kultura w miescie bo podobno co jest teraz to bagno i nic sie nie dzieje co pan zrobi w tym kierunku panie POSLE

  0 0
 • ~Fiodore 2010-09-14 16:47:04

  Ja ci moge odpowiedziec ci KRZAKALA zrobi: sprzeda szpital, na sport nie postawi, chyba ze na koszykarki wiec na remont Kamienia nie licz (on potrafilby tam tylko zalatwic nam Dinopark :P), a drog nie pobuduje, bo powie "ni ma kasy dzieci". Zlobkami martwic sie nie musi, bo obecny rzad pomyslal za niego i w przyszlym roku sytuacja w tym sektorze poprawi sie ogolnokrajowo. PS: Nie pytaj gdzie trafilaby wieksza kasa ze sprzedazy szpitala, bynajmniej do kasy miasta :)

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 16:48:06

  Panie POSLE JAKICH TO IWESTOROW sprowadzi pan do Rybnika zeby byla praca bo podobno Fudali nic nie robi czy to beda koncerny swiatowe bo tak pana mlodzierz chce

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 16:51:46

  ILU PAN ZWOLNI URZEDNIKOW BO PODOBNO JEST PRZEROST W URZEDZIE PANIE KRZAKALA A ILU PAN ZATUDNI NOWYCH ZE SWOJEGO GRONA KOLEGOW

  0 0
 • ~Fiodore 2010-09-14 16:51:52

  Jesli pan posel ma podobno takie dobre wyniki w sejmie i ma poparcie PO, to dlaczego na konferencji byl tylko przewodniczacy ze szczebla wojewodzkiego? Poza tym proponuje Wam podejsc do wyborow na powaznie, to nie jest zabawa. Moim zdaniem nie warto oddawac glosu na tego kandydata. Konsekwencje bedziemy potem nadrabiac dziesiecioleciami!!!

  0 0
 • ~ 2010-09-14 16:53:15

  latający holender chyba pofrunął, facet weź się w garść i rozróżnij proszę kompetencje radnych, prezydenta miasta, marszałka, wojewody, rządu, premiera i prezydenta RP. Idąc twoim tropem myślenia w Polsce wszyscy za wszystko odpowiadają, jak kawałek drogi pod blokiem Ci się sypie to pisz do premiera od razu. Poczytaj moje wcześniejsze posty. Ja do Fudalego nie mam nic,zrobił dla naszego miasta bardzo wiele - tyle ile mógł i wielkie dzięki. Uważam jednak, że nic więcej dobrego z tego nie będzie, brak mu zdrowego spojrzenia. Sam wygląda jak zmęczony staruszek. Szanuj także innych ludzi. Obrażanie Krząkały nie jest w porządku, ten poseł moim zdaniem godnie reprezentuje nas na arenie międzynarodowej - komisja spraw zagranicznych i do spraw europejskich i szczerze dziwie mu się, że chce wrócić do samorządu i męczyć się z takim poziomem. Coś go jednak do tego skłoniło, moim zdaniem tylko sami rybniczanie, którzy go pewnie namawiali.Pozdro i trzymaj się ciepło.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-09-14 16:55:08

  Notabene, nie wiem czy wiecie, ze Alan nam sie rozmnozyl przez podzial. Maly quiz: ____ Zgadnij pod jakim innym nickiem pisze qwerty? ____ Nagroda jest satysfakcja ;) Pozdro 207

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 16:55:49

  Czy beda nowe pociag na trasie RYBNIK - KATOWICE BO TERAZ CO JEZDZA TO ZLOM,mysle ze da pan rade bo przeciez ma pan kolego w OBECNYM SEJMIE

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 16:58:48

  mala sprawa a bedzie cieszyla czy w szkolach bedzie szklanka mleka panie KRZAKALA bo pana rzad ja zlikwidowal wiec moze z kasy miejskiej da pan pieniadze

  0 0
 • ~Fiodore 2010-09-14 17:04:18

  Btw stwierdzenie 'startuje by wygrac' to najzwyczajniejsze 'maslo maslane'. A po co reszta startuje niby, zeby przegrac? Eh...

  0 0
 • ~Fiodore 2010-09-14 17:11:34

  Jeden z punktow jego programu: ___ "Nowa promocja miasta (m.in. wykorzystanie potencjału jaki dają centra handlowe – reklama Rybnika jako miasta na zakupy, promocja skierowana do młodzieży z zewnątrz, oparta na rozrywce i sporcie, mniej prezydenta w materiałach tworzonych za publiczne pieniądze)." ___ Omg, wpierw krytykowal CH w centrum, a teraz bedzie je wykorzystywal do promocji (siebie). Co za gosc, ja nie moge, hahahaha! Hipokryta.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-09-14 17:13:39

  a tu inny punkt: __"Miasto dla przedsiębiorców (m.in. nowe miejsca pracy dla rybniczan...)"__ Aha, skoro jako Prezydent takie miejsca pracy otworzy, to jeszcze bardziej wzrosna koszty samorzadu, ergo wiecej urzednikow = wieksze podatki, w koncu z czegos im trzeba placic.

  0 0
 • ~Jan R. 2010-09-14 17:13:50

  Poprzedni prezydent był nauczycielem francuskiego, obecny był szklarzem i sprzedawcą butów. Jak widać są to wystarczające kwalifikacje, by zostać prezydentem Rybnika. Proponuję zamiast organizować kosztowne wybory zorganizować dla kandydatów sprawdzian z powyższych umiejetności. Z egzaminu z francuskiego proponuję jednak zrezygnować, by nie być posądzonym o szerzenie treści pornograficznych. Natomiast z powodzeniem można ogłosić konkurs ile szkła potrafi dany kandydat przyciąć w ciągu 10 min, a przy tym go nie potłuc i się nie pociąć. Stłuczenie szkła lub pocięcie się kandydata dyskwalifikuje go z dalszej rywalizacji o fotel prezydenta. Drugą konkurencją będzie sprzedaż na czas chińskich butów, bo takich u nas dostatek. Wygra konkurencję ten, kto w ciągu godziny uzyska największy utarg ze sprzedaży. A stołek prezydenta dostanie ten, kto uzyska największą ilość punktów z obydwóch konkurencji. W razie równej liczby punktów dogrywka za dwa tygodnie.

  0 0
 • ~L5-S1 2010-09-14 17:43:27

  niezłe bzdury wypisujecie w temacie szpitala. A co ma miasto do szpitala wojewódzkiego ? Radzę przeczytać statut szpitala - postanowienia ogólne - paragraf 1. Potrafię zrozumieć, że takie brednie wypisuje bogdan, bo jego poziom inteligencji jest porównywalny z grzebieniem, ale reszta ? Wstyd.

  0 0
 • ~ziupo 2010-09-14 17:52:02

  OK, a kto z Was w ogóle był na tej konferencji? Tylko uczciwie, młodzieżówka PO/PiS się nei liczy, interesują mnie jedynie bezstronni [nie związani z żadnym kandydatem] obywatele. Nie wiem czy wiecie, ze w swojej zapowiedzi Pan Marek powiedział m.in, że w swoim rządzeniu chciałby opierać się na "kompetencjach i współdziałaniu" - pozwolę sobie na komentarz, a może raczej sprostowanie. Mianowicie jakie konkretnie [!!] kompetencje i współdziałania miał pan poseł na myśli? No bo nie może się on postawić jako wzór pedagoga czy posła. Nie sprawdza się w sejmie, jako polityk z ramienia PO, ani w komisjach, w których zasiada (no chyba, że za pozytywne działanie przyjąć stwierdzenie "przynajmniej nie szkodzi"). Na koniec chciałem jeszcze zaznaczyć, że na tej samej konferencji popierający pana posła obecny Starosta Powiatu rybnickiego wspomniał coś o poparciu "rybnickich elit" dla Pana Marka. To też może być ciekawe - jakież to "elyty" mamy w mieście? Mam nadzieję, że nie miał na myśli Pana T.D. czy stowarzyszenia SR, szczególnie w ewentualnej drugiej turze.

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-14 18:31:43

  Niestety, tak jak i w polityce rządu, brak tutaj jakiegokolwiek konkretu. Póki co, osoby, które podpisują się powyżej pod hasłem głosowania na Krząkałę najwyraźniej nie mają co do przyszłego prezydenta żadnych wymagań. No może oprócz tych, że przynależy do partii. To niestety bardzo źle świadczy o mieszkańcach naszego miasta. Czy naprawdę macie aż tak nisko zawieszoną poprzeczkę co do prezydenta? Czy naprawdę chcecie aby zarządzanie naszego miasta było tak mizerne jak zarządzanie naszego państwa? Jeśli tak, to świadczy to o Was (wiwatujących posłowi Krząkale) jeszcze gorzej. Jako mieszkańcy (mam nadzieję w większości świadomi), nie możemy się godzić na to, aby doszło do sytuacji, w której kandydat najmniej rzeczowy i najmniej kompetentny w ogóle liczył się na arenie politycznej naszego miasta. Ciekaw jestem czy podczas kampanii padną z ust posła Krząkały jakiekolwiek konkrety, czy też będzie żywił swój małowymagający elektorat dalszymi ogólnikami. Ciekaw jestem też tego, kogo widzi na fotelach ewentualnych wice- przecież to oni będą musieli rządzić, bo nauczyciel (oraz poseł) może być co najwyżej ich kukiełką do podpisywania. A w szeregach rybnickiej PO nie znam nikogo rzeczowego i znającego się na zarządzaniu miastem, finansami, infrastrukturą... Są tylko nauczyciele, nauczyciele, no i wojownicza młodzieżówka, udzielająca się notabene dosyć aktywnie na tym portalu. Kukiełkom bez wizji pozostawmy sejm, miasto ma pracować na nasze dobro.Tak więc, konkretów Panowie, konkretów!

  0 0
 • ~grzesnick 2010-09-14 19:21:24

  Arteks - Ty jesteś pracownikiem państwowej firmy i o zarządzaniu wiesz tyle ile przeczytasz w gazecie... Ja jestem szefem prywatnej instytucji i zarządzaniem zajmuję się każdego dnia. Dlatego, że znam praktykę wolę Krząkałę. Ty znasz miasto z perpektywy przechodnia, ja probuję tu robić interesy. Nie ma o czym dyskutować. Kandydatów na wiceprezydentów Krząkała chyba nie poda - Fudali też tego nie robił. A ledwie jedna pani wiceprezydent nadaje się do tego co robi.Program będzie uszczegółowiony, ale żadnych pustych obietnic w nim nie będzie. Pokażcie mi gdzie i kiedy krytykował Krząkała markety? Będzie korzystał z posiadanego zasobu, a nie sprzedawał place pod budowę sklepów a reklamował sale konferencyjne...Jeżeli to jest pomysł Fudalego na miasto to nie trzyma się on kupy ni dupy...

  0 0
 • ~ 2010-09-14 19:26:03

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~dizers 2010-09-14 19:45:56

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~mao 2010-09-14 19:52:37

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~josom 2010-09-14 20:17:21

  Wszyscy fani Bogadana55 jednoczmy się! Czytając jego komentarze, a także wizje na przyszłość mamy ochotę wysyłać sms-y o treści POMAGAM. Wszyscy, którzy też mają choć czasem taką ochotę wpisywać się poniżej :D

  0 0
 • ~obywatel12345 2010-09-14 20:21:18

  "Krząkała startuje by wygrać" - słuszne stwierdzenie, Pan Marek to jedyny kandydat którego widzę na tym stanowisku.Adam Fudali sie juz znudziił, on nie posiada priorytetów na przyszłosc,a Krząkała chce inwestować w młodzież - tylko ona może zmenić tą chorą polityke i pomóc naszemu narodowi. Krząkała na prezydenta !

  0 0
 • ~ula 2010-09-14 20:23:08

  Boże ochroń nas od miernot , młodszy wiek nie jest gwarantem zmian chyba , że chcemy zmiany na "lepsze " tak jak zafundował sobie Wodzisław . Młodośc prezydenta - ładnie wychodzi na zdjęciu ale nie w pracy . Zmiana dla zmiany i to na gorsze ..... ????????????? Gdzie pan Marek pokazał co zrobił dla Rybnika - jest w sejmie - CO DLA NAS WYWALCZYŁ teraz ma większą władze -POSEŁ i co pokazał / może nie walczył bo chciał nam dokopać bo prezydentem nie był nikt z PO ????? NAM DOKOPAC MIESZKANCOM Czy to nie on stawał przeciw przyznaniu środków unijnych dla miasta - bo prezydentem nie jest człowiek z PO???? a co jak znieni się układ sił w sejmie ????na np SLD PIS ??? nie chcę mieć polityka za prezydenta ???? CHCĘ TEGO CO COŚ ROBI I ROBI + FUDALI

  0 0
 • ~blackboy_aj 2010-09-14 20:26:12

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~ola12 2010-09-14 20:27:25

  PAn MArek Krząkała ma uznanie wielu Rybniczan , nikt mu nie zaszkodzi, Brawo Krąkała jesteś numer ! !

  0 0
 • ~cige 2010-09-14 20:30:25

  ~~muczaczos napisał:"Krząkała ma za sobą olbrzymie doświadczenie. Myślę, że te forum to trochę nie jego poziom intelektualny."
  Ciekawe jaki jest twój poziom - i tu szukam odpowiedniego słowa - ale na takiego prostaka nie ma słów. muczaczos - obrażasz ludzi
  piszących na tym forum, jeszcze parę takich wpisów i myślę że sam Krząkała ci podziękuje. I bez szacunku z mojej strony dla takich jak ty.

  0 0
 • ~charlie 2010-09-14 20:31:07

  Po prostu całe PO, "Głosujemy na Krząkałę", "Krząkała na prezydenta", na Krząkałę zagłosuje ja, moja rodzina, sąsiedzi i koledzy z pracy i ich koledzy też. Sianie propagandy to jedyne co wam wychodzi. Zero konkretów. Rozmowa nie straciłaby na merytoryce gdyby usunąć wszystkie komentarze zwolenników Krząkały. Pamiętam jak 4 lata wstecz w jednej z debat kandydatów na prezydenta Rybnika brali udział mi.in Krząkała i Fudali. Ten pierwszy nawet nie potrafił wytłumaczyć dlaczego stawianie hipermarketów jest głupotą (jak sam uważał) doszło do tego, że w końcu stwierdził, że budowanie ww. wcale takie głupie nie jest. Tego człowieka w bitwie na argumenty pokonałoby 6 letnie dziecko z porażeniem mózgowym (nic mu nie ujmując). Przecież ten człowiek nie ma żadnych poglądów. Jest miałki, nijaki, byle jaki. Jego osobowość to ideologiczna pustynia, zresztą jak większości zwolenników PO.

  0 0
 • ~ola12 2010-09-14 20:36:31

  Ludzie Adam jest do niczego , co on pokazuje swoją osobą ?, jego słowa i obietnice to jakiś obłęd, można to porównać do studni bez dna, dużo mówi a mało działa, ludzi głosowali na nieg przez tyle lat bo widzieli mowili: O starszy chłop, poopowiadał troche głupot, twarz znana to głosujemy, teraz jest Pan Marek Krząkała i to on musi wygrać , ja i moi znajomi bedziemy na niego głosować! !

  0 0
 • ~elegant 2010-09-14 20:37:04

  Krzakala prezydentem ? phi! Dobry zart . Krzakala nie startuje bo go rybniczanie namawiali - PO nie ma zadnego innego kandydata ,ktory ma jakiekolwiek szanse w walce z obecnym prezydentem . Cale PO w Rybniku jest jedna wielka kpina . Narzekaja i narzekaja i obiecuja gruszki na wierzbie .Posel Krzakala zostal poslem i tyle . Niczego nie wniosl do Sejmu oprocz tego ,ze jest - jak partia z ktorej sie wywodz . Czytajac hasla wyborcze Krzakaly nie wiem czy smiac sie czy plakac . ' Odkorkujemy miasto ' - trzeba troche sie pomeczyc i postac w korkach, zeby pozniej sie jezdzilo swobodniej czyz nie ?

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 20:45:48

  @charlie - czyli 50% społeczeństwa, to ludzie, do którym pasuje sformulowanie ideologoiczna pustynia; myliszs ię, bo PO popierają ludzie wykształceniu i elektorat POzytywny, PiS ten, który można zastraszać Niemieckim kapitałem i prywatyzacją; młodziezówka PO, nawet jeśli jest na tym forum to o poziom wyżej od psów Fudalego którzy tylko straszą zagładą i krytykują, zwolennicy PO przynajmniej są POzytywni, bo wiedzą, że się da; a plusem Fudalego jest to że zdołał tak obniżyć wymagania względem rządzących w ciągu ostatnich lat, :) pozdro 106

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 20:47:27

  niemiecki*

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 20:48:59

  hehe, cieszy mnie popłoch w szeregach BSRu; pewnie zaś Jaroch (szef promocji w UM Rybnika) wysyłał smsy, że trzeba krytykować na rybnik.com.pl Krząkałę; widać, że jego popierają zwykli, bo nawet jak zwieracie swoje szeregi, to Krząkała ma poparcie :) pozdro 106

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 20:51:25

  swoją drogą myślę, że Pan Jaroch nie powinien się zajmować promocją prezydenta i dbaniem o jego wizerunek przed samymi wyborami w sposób znacznie bardziej intensywny niż w trakcie normalnej pracy; niestety Fudali ma takie metody i kilka osób w UM, które ciągle robią mu kampanię; + Pana Harszego, który reklamując projekt finansowany przez UE skierowany do młodzieży wstawia zdjęcie Fudalego :) śmiechu warte, takie standardy, pozdro 106

  0 0
 • ~charlie 2010-09-14 20:58:34

  nie 50% społeczeństwa bo do samych wyborów poszła go połowa. Więc co najwyżej 25% z tego połowa głosuje na PO żeby nie wygrało PiS co daje nam ok. 10% realnego poparcia dla tej bezideowej partii. Ludzie wykształceni. To ja mogę powiedzieć, że przygniatająca część więźniów głosuje na PO, to też będzie adekwatne do tego co piszesz, swoją drogą macie rozrzut jak ruska katiusza. Mnie nie obchodzi ilu ludzi głosuje na PO, wiem, jedno, że na bezideową partię mogą głosować jedynie ludzie bezideowi podobnie jak ona. Aha i jeszcze jedno, nie mydl mi tutaj oczu wyższym wykształceniem. Bo wykształcenie wyższe w Polsce możesz sobie wsadzić głęboko w tyłek bo dla mnie jest nic niewarte. Szczególnie te pozyskanie po roku 89. a to właśnie dwudziestolatkowie i trzydziestolatkowie z wyższym wykształceniem w tym okresie zdobywało "wiedzę". Wyższe wykształcenie w tym kraju jest nic nie warte.

  0 0
 • ~ziupo 2010-09-14 21:00:37

  ^^^ A nei mogłeś tego napisać w jednym wpisie od razu? Rozumiem, że czasem zdarzy się jakieś post scriptum, ale żeby tyle?! Widać, że stawiasz na ilość kosztem jakości.

  0 0
 • ~Jan R. 2010-09-14 21:03:38

  Panie Marku ma Pan moje POparcie. Adam Fudali może kiedyś był dobrym prezydentem miasta, ale teraz zupełnie się zużył na własne życzenie. To jego otoczenie nie może nic sensownego zaproponować miastu, z tej prostej przyczyny, że nigdy nie było do tego zdolne. A tak w ogóle to "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym", Adam Fudali tego nie wie.

  0 0
 • ~ula 2010-09-14 21:18:00

  Panie Marku – tak dużo Pan zrobił dla miasta jako poseł ???? i to w komisji działa pan, która ma kontakt z inwestorami zagranicznymi – ile ich pan podesłał do Rybnika ???
  Ile ciekawych projektów jako politykowi udało zię zrealizować z myślą o nas mieszkańcach ??? czy może wcale bo tak jak pozostali z PO myśli pan , że tam gdzie nie mamy władzy – patrz fotela prezydenta /// ? to niszczymy wszystko i nic nie dajemy nawet pieniędzy z UE. Koszmar dzieci bawią się w piaskownicy a my mamy udawać , że jest ok. . Nic PAN JAKO poseł nie zrobił – i nie mam gwarancji że zrobi pan jako prezydent . Mógł się PAN wykazać

  0 0
 • ~grzesnick 2010-09-14 21:18:38

  charlie - jeżeli usuniemy stąd komentarze urzędników piszących pod dyktando i ludzi kręcących interesy z obecną kliką to kto będzie jeszcze popierał Fudalego? Arteks - tylko, że pan Olek nie jest z Rybnika

  0 0
 • ~elegant 2010-09-14 21:26:14

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~wodziu 2010-09-14 21:26:20

  Konferencja była po to by ogłosić że Krząkała startuje. Co do braku doświadczenia w rządzeniu miastem, przypominam że był Przewodniczącym Rady Miasta. Brak wyników w sejmie? Przykro mi że Krząkała nie zasiadał w żadnej komisji, nie występował po kilka razy dziennie w telewizji i nie był na okładce "super expressu" ani "faktu". Dziwne że z pośród 460 posłów tylko 20? stale występuje w mediach. Krząkała działa w swoich komisjach, i robi to moim zdaniem dobrze, o czym świadczy fakt, że jest odpowiedzialny za stosunki polsko-niemieckie (notabene jedne z najważniejszych dla naszego kraju). Dla niektórych dobrym wynikiem jego pracy w tej komisji było by chyba tylko wchłonięcie Niemiec przez Polskę. Ktoś z was zarzucił że tylko lider regionu ( Tomczykiewicz jest przewodniczącym klubu parlamentarnego PO, więc de facto jedną z najważniejszych osób w PO). Skończcie się czepiać o program, bo on może być oficjalnie ogłoszony dopiero po ogłoszeniu terminu wyborów. ~Fiodore nie wiem skąd masz te Twoje punkty programu, skoro znają je póki co tylko najbliżsi współpracownicy Krząkały i nie zostały nigdzie upublicznione dotychczas.

  0 0
 • ~ula 2010-09-14 21:31:12

  grzesisty - pisać będa Cie którzy wylecieli z roboty u Fudalego ,i ci tórzy nie chcą obłudy w naszym mieście bo jest tego warte aby nim rządzili ludzie sprawni a nie gadające głowy , które pracą rąk nie zbrudzili . Mieszkam w mieście gdzie szanuje się pracę ludzkich rąk , gdzie szanuje się robotę a nie obiecywanie gruszek na wierzbie . Miał pan Marek nasz kapitał zaufania . ja liczyłam , że będzie sprawnym skutecznym politykiem który mając władzę da miastu inwestorów , pieniądze na drogi – a nie zrobił nic raczej należy do tych co nie pozwalają dawać Rybnikowi środków bo nie rządzi PO wstyd , mego głosu nie ma

  0 0
 • ~elegant 2010-09-14 21:31:43

  do ~wodziu; Co zrobil Krzakala dla naszego miasta jako posel ? no co ?

  0 0
 • ~ula 2010-09-14 21:37:57

  Wodzi – pan Mark pracuje w komisji zagranicznej polsko Niemieckiej – oświeć mnie czy nasz bogaty sąsiad choć jeden jako inwestor był zaproszony do naszego Miasta przez pracowitego posła . … czy inni posłowie mogą wywalczyć coś tylko nie pan Marek – np. połaczenia kolejowe nowe Flirty na szynach ???? może cokolwiek nam pokazał ??? coś malutkiego ???? coś innego oprócz pustych słów – może RYBNIK drugą Irlandią – PO ???

  0 0
 • ~wodziu 2010-09-14 21:43:38

  ~elegant Ty chyba nie rozumiesz kim jest poseł i jaka jest jego rola. Poseł ma być przedstawicielem obywateli w Sejmie. Pracować nad prawem Ogólnopolskim, a nie odczytywać z sejmowej wokandy płomienne przemowy o uciśnionym i niedocenionym w Polsce Rybniku. To jest właśnie rola Posła. Gdyby to posłowie mieli coś robić dla miasta, to po co nam samorząd? po co prezydent miasta? po co Rada miasta? Skoro Rybnik ma kilku posłów i senatorów, niech oni rządzą miastem. Krząkała ma swoje obowiązki w sejmie i nie może cały tydzień pracować nad nowymi pomysłami na miasto. Poza tym skąd ma na to brać? Z budżetu na pewno nie dostanie, a za darmo nic nie ma. Skoro Krząkała nic nie zrobił, to powiedz mi co zrobili inni posłowie i senatorowie? Janik, Gruszka. Jak sie czepiamy to wszystkich po równo.

  0 0
 • ~brzeski84 2010-09-14 21:45:03

  Czy my nie za wiele wymagamy od posłów z naszego regionu? Nie chcę nikogo obrażać, ale oczekiwanie, że każdy poseł z osobna zrobi z Rybnika Dublin, Barcelonę czy Nowy Jork jest nieco... naiwne. Tak długo, jak ludzie będą oczekiwać cudów od każdego, tak długo będą wiecznie niezadowoleni, bo takie cuda się nie zdarzają.

  Musimy też pamiętać, że każdy z posłów musi się zajmować nie tylko nowymi szynami w Rybniku, ale również funkcjonowaniem całego państwa. Zamiast pytać, co posłowie, będący daleko w Warszawie, zrobili dla Rybnika, lepiej spytać, co dobrego dla nas zrobił Prezydent i Rada Miasta. Bo to oni mają realny wpływ na nasze miasto i największe możliwości działania.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-09-14 21:49:01

  1. gdzie ja piszę o menelach??? urzędnicy i firmy korzystajace ze zleceń i układów to nie menele. Ja ich nawet rozumiem. Za patologię odpowiada prezydent. 2 w strefie rybnickiej nie ma nawet mediów podłaczonych.Wystarczy się zainteresować. Tu można pozyskiwać inwestorów jak się coś będzie w tej sprawie robiło z głową 3. konferencja to promocja. w odroznieniu od rządzącego nami typka Krząkała nie robi i nie zrobi tego za publiczne pieniądze. Fudali nadużywa władzy i naszy podatków do promocji wlasnej osoby. Wystarczy minimum zainteresowania tym miastem żeby to zauważyć 4. posel nie jest od załatwinia czegoś dla miasta. Brak elementarnej wiedzy

  0 0
 • ~Jan R. 2010-09-14 21:49:25

  Święte slowa brzeski, ale spraecyzowałbym: co zrobił prezydent i koalicyjni radni BSR i PiS dla Rybnika. Dzieci, ryby i opozycyjna mniejszość nie mają głosu

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 21:50:14

  widać, że niektórzy nie rozumieją tego, czym ma się zajmować poseł; a jeśli podajecie tyle spraw, które nie są załatwione dla naszego miasta, to kierujcie te zarzuty właśnie wobec Fudalego; czy Wy tego nie rozumiecie???______dziwi mnie to, że widzicie tyle braków i nie uderzacie w Fudalego; widać, że to są opinie osób, którym Fudali pasuje; panuje u nas jakiś dziwny rodzaj układów na lini Fudali i ludzie, którzy korzystają z tego, że to właśnie on rządzi:) pozdro 106 :) i pozdro 106 dla Krzyśka Jarocha, naczelnego kampanii Fudalego; pozdro 106 :)

  0 0
 • ~Jan R. 2010-09-14 21:58:26

  Tak w ogóle ten kto wykopie Fudalego powinien dostać medal "Zasłużony dla miasta Rybnika"

  0 0
 • ~elegant 2010-09-14 22:07:07

  do ~wodziu; ale po co schodzisz na janika i gruszke ? temat jest poswiecony krzakale i jego udziale w wyborach czy gruszce ktory jest senatorem i rowniez nic nie robi ;> wiem czym zajmuje sie posel , ale wmawianie mieszkancom ze krzakala jest super i tyle dobrego robi dla rybnika mnie smieszy . co zrobil , inwestorzy juz czekaja pewnie w blokach i czekaja na wynik wyborow , bo dzieki krzakale bd mieli wszystko . ; )

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 22:09:16

  gdzie jest Arteks? już o tej porze nie masz nadgodzin u Fudalego? dlaczego nie wklejasz ponownie swojego wpisu??? :) pozdro 106

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 22:10:35

  kiedyś wierzyłem w Arteksa, ale od kilku lat niestety uważam, że rybnicki Arteks nic nie robi dobrego dla Rybnika, jest miernym forumowiczem, który nie przyczynia się do rozwoju miasta :) pozdro 106

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 22:13:51

  mały eksperyment, popatrzcie na fotę Krząkały i Fudalego; gołym okiem widać kto ma energię i warto w niego zainwestować; Fudali ma takie wory pod oczami, jaki kangurzyca na swoje potomstwo - ostatnio go widziałem wchodząc do UM; i nie patrzcie na fotkę Fudalego, ktore było zrobione kilka lat temu; myślę, że celowo nie robią mu fotek teraz :) pozdro 106

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-14 22:15:41

  Nadal CZEKAM NA PROGRAM posla KRZAKALY,bo jak na razie nie bylo ani BE CE ani KUKURUKU

  0 0
 • ~brzeski84 2010-09-14 22:18:13

  ~elegant, mam dziwne wrażenie, że za dużo oczekujesz od polityków. Nikt nie obiecuje, że Krząkała w tydzień wybuduje nam stadion na 80 000 widzów, wyburzy wszystkie hipermarkety i na ich miejscu postawi muzea wypełnione po brzegi Van Goghiem i Matejką, etc. Powinniśmy bardziej patrzeć na kandydatów pod kątem zapewnienia zrównoważonego rozwoju, rozsądnie prowadzonych finansów miasta i otwarciu na nowoczesność.

  0 0
 • ~nabuchodonozor 2010-09-14 22:23:54

  Boguś, jak się nie uspokoisz to cię do uśpienia....

  0 0
 • ~nabuchodonozor 2010-09-14 22:25:08

  *cię oddam

  0 0
 • ~Sinner 2010-09-14 22:25:25

  Pan Marek uczył mnie niemieckiego jakies 15 lat temu w "Mechaniku". Wtedy był spoko. Jaki teraz jest to nie wiem bo polityka nie interesuje mnie ani trochę.

  0 0
 • ~ 2010-09-14 22:28:20

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 22:29:05

  @Bogdann, rozumiem, że jesteś doradcą Fudalego ds. wizerunku??? pozdro 106_________:)

  0 0
 • ~ula 2010-09-14 22:30:18

  Zaczynam się gubić to czego oczekujemy od prezydenta – jako poseł miał możliwość – nie mówię wybudowanie przystanku kolejowego dla pociągów pośpiesznych ale zrobienia czegokolwiek . Nie zrobił nic bo zasiadał w „ważnych komisjach” Jak ważnych ?, inni posłowie mogą tylko nie nasz pan Marek bo „ważne „ komisje . Nie zrobił nic narzekał na to co robi Prezydent Rybnika np. budowa marketów . Mieszkańcy lubią supermarkety i cieszymy się , że je mamy – pan Marek teraz mówi o wykorzystaniu ich do promocji …………. Ale on jest cienki – jak taka jest cała PO to chroń nas panie przed ich rządami

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 22:31:32

  @stfu1 - dobre :) obawiam się jednak, że Bogdann mieszka w barze:) pozdro 106

  0 0
 • ~elegant 2010-09-14 22:33:43

  do ~brzeski84; ja nie oczekuje stadionow i galerii ,ale nie wmawiajcie mi czego to krzakala dla rybnika nie zrobil . PO jest piartia mierna , ktora zyskala swoich wyborcow dzieki haslom ' koniec z iv rp , zniszczyc kaczynskich ' . Rybnicka PO to dopiero miernota . Nie ma tam nikogo , kto moglby cos zdzialac oprocz samego gadania . Krzakala startuje , bo nikt inny nie mialby szans z PO w walce z Fudalim . Mam jednak nadzieje ze mieszkancy pomysla przy urnach wyborczych na kogo zaglosowac i wybiora dobrze

  0 0
 • ~ula 2010-09-14 22:35:22

  Gdyby pan Marek startował z pozycji przewodniczącego RADY Miasta to może miałby szanse . nic nie pokazał bo nie miał co pokazać ,ale ładnie mówi – chyba kiedyś pobierał edukację (w seminarium bo mówi jak ksiądz ) i nie mógł się wykazać Bo to opozycja . ALE JAKO POSEŁ MÓGŁ COŚ ZROBIĆ ALE nie .zrobił jest CIEŃKI . mego głosu nie ma

  0 0
 • ~ula 2010-09-14 22:38:29

  Moherowe berety głosujcie za panem Markiem – Ma łajny głos poprowadzi różaniec …… może to powinien robić

  0 0
 • ~Jan R. 2010-09-14 22:42:02

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~ziupo 2010-09-14 23:18:17

  Droga młodzieżówko PO i fanatycy PO (a przynajmniej rybnickiego PO) zasłanianie się ustawowymi obowiązkami, jakie nałożone są na posłów jest w tym wypadku zwyczajnym wykręcaniem się sianem i odwracaniem kota ogonem. W Platformie macie wiele przykładów na to, że "jak się chce, to się da" dużo załatwić dla swojego miasta w sejmie, trzeba tylko CHCIEĆ. Gdyby poseł Krząkała miał choć trochę tupetu, to nie starałby się o fotel Prezydenta Rybnika.

  0 0
 • ~ziupo 2010-09-14 23:20:47

  A tak w ogóle, to proponuję, aby na czas kampanii wyborczej wprowadzić moderację komentarzy i pozostawiać tylko osoby bezstronne [nie związane z żadnym kandydatem ani ugrupowaniem partyjnym], a w trakcie ciszy wyborczej w ogóle wyłączyć komentarze.

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 23:31:09

  @ziupo, stuknij się w głowę; Ty tez nei jesteś bezstronny, więc te wymogi między bajki trzeba dać; brednie; opozycja wobec Krząkały pisze tylko, że nic nie zrobił; śmieszy mnie to, bo to takie gadanie bez dowodów; brak podstaw logiki; widać, że ludzie z BSRu to wszystko piszą :) pozdro 106

  0 0
 • ~ 2010-09-14 23:34:36

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~Wojaczek 2010-09-14 23:36:53

  Wy się nie znacie , wygra Fudali , bo ma swoich radnych i wogóle poparcie u przedsiębiorców niektórych ktorzy go wybiorą , musimy głosować na Pana prezydenta , bo tak

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 23:37:33

  ...

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-14 23:40:16

  !Tygrysek; to fudali kupuje media; jak są niekorzystne dla niego artykułu w DZ lub Nowinach, to następnego dnia zaprasza Naczelnego i kupuje reklamę za pieniądze miejskie, to jest Białoruś, a Ty nie potrafisz się pogodzić z tym, że nowym prezydentem będzie Krząkała; i będzie o niebo lepszy; poza tym pewnie masz interesy z Fudali i dlatego tak o niego walczysz; sprawdź forum i zobaczysz, że redakcja usunęła też niewłaściwe komentarze jednego ze zwolenników Krząkały; manipulujesz biedaku intelektualny :) pozdro 106

  0 0
 • ~wojtek144 2010-09-15 07:50:38

  ~bezimienny pierwszy klakier Krzakały ciekawe jaką ciepłą posadkę ma załatwi mu w UM pan poseł!!! Twoja aktywność jest podejrzana, a wpisy świadczą o braku dobrego wychowania. Taki buc chce pouczać innych.

  0 0
 • ~M 2010-09-15 07:52:17

  Panie Wojaczek, niech Pan sobie daruje te smutne tyrady i lepiej wróci do szkoły, bo aż oczy bolą, gdy dorosły mężczyzna, a do tego radny, ma problemy z komunikowaniem się w języku polskim. Ze swoim wykształceniem zawodowym świata Pan nie podbije, no chyba, że świat Adama F. ;)

  0 0
 • ~stanislaw_paluch 2010-09-15 08:03:34

  Panie Wojaczek, ma pan mój głos! Ktoś, kto z taką wirtuozerią korzysta z zasad ortografii, interpunkcji i gramatyki musi być wielki. Społeczność rybnicka powinna być dumna, że reprezentują ją tacy ludzie. Zachęcam wszystkich do włączenia się w szeregi "Róhu Na Żecz Reelekci Ratnego Wojadżka"!

  0 0
 • ~stanislaw_paluch 2010-09-15 08:16:28

  Panie Wojaczek, ma pan mój głos! Ktoś, kto z taką wirtuozerią korzysta z zasad ortografii, interpunkcji i gramatyki musi być wielki. Społeczność rybnicka powinna być dumna, że reprezentują ją tacy ludzie. Zachęcam wszystkich do włączenia się w szeregi "Róhu Na Żecz Reelekci Ratnego Wojadżka"!

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-15 08:29:28

  @Wojtek144 - nie potrzebuję posadki w UM, bo już tu pracuję :) pozdro 106

  0 0
 • ~werkk 2010-09-15 08:40:38

  Do Stanisław_paluch Wojaczek jest bardzo wygodny dla obecnego prezydenta grzecznie podnosi rączkę kiedy mu każą dlatego tez aby znów poparli go mieszkańcy Chwałowic dostaje bonusy przed wyborami np. kasę na zrobienie chodnika i Chwałowice go znów wybiorą trochę mnie to martwi bo w Chwałowicach mieszka wielu wspaniałych ludzi z pomysłami na rządzenie Rybnikiem. mam nadzieje ze tym razem go nie wybiorą.

  0 0
 • ~werkk 2010-09-15 08:51:28

  Wojaczek możesz rozwinąć ten temat co napisałeś: "i wogóle poparcie u przedsiębiorców" bardzo mnie interesuje jakie to poparcie ? Wojaczek napisałeś coś o czym wiesz czy paplesz aby peplac. Bo skoro coś wiesz to może odpowiednie służby powinny Cie przesłuchać.

  0 0
 • ~ 2010-09-15 09:21:14

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-15 10:05:33

  Dla tych wszystkich, którzy tak chwalą i wychwalają posła Krząkałe - sprawdźcie sobie co realnie zrobił Wasz poseł na stronie sejmu :
  http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel6/191.htm
  Jak dla mnie przez 3 lata zasiadania w ławach sejmu i pobieranie za to wynagrodzenia, zrobił wielkie nic. Jego nieliczne wystąpienia to zwykłe pochwały dla działań obecnego rządu oraz same ogólniki, nic konkretnego, nic wnoszącego coś pozytywnego, nic konstruktywnego... Jeśli według Was tak ma wyglądać działanie posła, to jest to ogromne nieporozumienie. Gdyby pracownik w mojej firmie zrobił przez 3 lata tyle co poseł Krząkała w sejmie, bez gadania zwolniłbym go. A w naszym kraju taka osoba ma szansę zostać prezydentem 25. co do wielkości miasta w Polsce. Jest to co najmniej nie logiczne. Nie możemy pozwolić na to aby osoba tak niekompetentna, pozbawiona wizji oraz umiejętności zarządzania została prezydentem. W naszym obywatelskim obowiązku powinno leżeć to aby takie osoby eliminować z życia politycznego a nie je wywyższać. I tutaj apel do osób z ramienia PO. Jeśli naprawę zależy Wam na dobru naszego wspaniałego miasta, przysiądźcie i odróbcie pracę domową. Zauważcie to, że prawdopodobnie w większości oddacie głos na osobę nie pasującą na stanowisko prezydenta miasta. I jeśli zależy Wam na rozwoju naszego miasta a nie na korzyściach jakie możecie osiągnąć będąc koleżkami posła Krząkały, nie głosujcie na niego. Głosujcie na osoby kompetentne, a nie na nauczyciela bez wizji i bez umiejętności.

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-15 10:28:02

  @jaro... manipulacja i nic więcej z Twoje strony; 2 miejsce w województwie wśród najaktywniejszych posłów; chłopie, ale Ty jesteś zapatrzony w prezydenta Fudalego, chyba razem robicie interesy, prezydent i Twoja firma :) pozdro 106

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-15 10:29:43

  Mówienie, że ktoś nic nie zrobił jest nieuzasadnione logicznie. Ja uważam, że Fudali zrobił w ostatnich 12 latach sporo rzeczy fajnych, ale sporo też zawalił, wielu kwestii nie wykonał, a poza tym brakuje mu świeżego spojrzenia na miasto, nowych pomysłów; odcina kupony :) pozdro 106

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-15 10:32:09

  PEOWCY dac mi to PROGRAM WYBORCZY KRZAKALY, ile razy mozna prosic o jedno i to samo.

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-15 10:33:21

  bogdann ile razy trzeba Ci mówić, że nie ma kampanii to nie można ogłosić programu; myślisz czasami??? :) pozdro 106

  0 0
 • ~werkk 2010-09-15 10:34:58

  jarorybnik666 Jest takim posłem jak większość jest jedynym który może pokonać p. Fudalego I najlepszym z tych którzy prawdopodobnie zgłoszą swoje kandydatury chęci bycia prezydentem Rybnika Co do wizji wizjonera już mieliśmy i dzięki tym wizja mamy ponad 50% zadłużenia uważasz ze łatwo rządzić zadłużonym miastem ? fajnie się żyło na kredyt zamiast inwestować tak aby inwestycje przynosiły zysk to robiono inwestycje które przynoszą straty. oczywiscie ze nie jest to wina tylko prezydenta ale w dużej mierze radnych PiS i BSR Tak jak pisałem prezydent musi umieć słuchać i logicznie myśleć musi umieć przekonać radnych do swoich racji a takie umiejętności M. Krzakała ma. moim zdaniem jak chce dobrze rządzić a nie ukrywajmy to będzie trudne tak zadłużonym miastem musi wybrać bardzo mądrych odpowiednio w danym kierunku wykształconych zastępców (urbanistyka, budownictwo, ekonomia,kultura) Marek Krzakała to jedyna i ostatnia szansa na rozzuj Rybnika. Nie chce mieć prezydenta którego wizją miasta jest pokazywanie się z Rybkiem na festynach

  0 0
 • ~ziupo 2010-09-15 10:42:50

  bezimienny - z Tobą akurat nie dyskutuję. A co do bezstronności, to tu akurat nie trafiłeś, no ale Ty pewnie wiesz lepiej ode mnie czy jestem członkiem PO i czy w czyjejś konkretnej partii się lubuję. Ta... jakie to qwertowskie. bezimienny - nasz kolejny eXpert od wszystkiego. A co do rzeczonego posła, to chciałem tylko zauważyć, że w Sejmie to on głosuje tak, jak mu "góra" każe. Zero osobowości, ot taka zwyczajna marionetka. Jak go wybierzemy to będzie taką chorągiewka na wietrze, jak Prezydent Uszok - nie ma własnego zdania ani pomysłów w którą stronę popchnąć miasto.

  0 0
 • ~ziupo 2010-09-15 10:49:53

  Aha i jeszcze coś, bezimienny dlaczego ciągle pozdrawiasz nas Peugotem 106? oO Nie stać Cie na coś lepszego? Tyle piszesz i piszesz dla tego PO, że powinieneś już uzbierać na jakiegoś Mercedesa S class. No chyba, że płacą Ci za jakość wypowiedzi, a nie za ich ilość, no to faktycznie w Twoim wypadku pewnie ledwo starcza do końca miesiąca?

  0 0
 • ~werkk 2010-09-15 10:55:07

  http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,co-wolno-rodzinie-prezydenta,wia5-3266-11270.html

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-15 11:03:08

  do bezimienny - nie jestem zapatrzony w obecnego prezydenta Fudalego, skąd to wytrzasnąłeś w ogóle? Jestem co najwyżej zapatrzony w dobro naszego miasta. A co do 2. najaktywniejszego posła w naszym województwie, to tylko źle znaczy o śląskiej PO. Jeżeli tak nieefektywny poseł jest na drugim miejscu w tak dużym województwie... A co do zadłużania -werkk- od 89 roku żaden rząd nie zrobił takiego długu jak obecny. Jakim cudem mam ufać jego przedstawicielowi - posłowi Krząkale? Mogę z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, że przekroczy on próg 60% zadłużenia i Rybnik trzeba będzie sprzedać. Tym bardziej, że poseł Krząkała oprócz tego, że jest kompletnie nieodpowiednio wykształcony na stanowisko prezydenta, to na dodatek, o czym już wcześniej pisałem, jest niezdolny do opowiedzenia się, za tym, co chce w życiu naprawdę robić. Niech w końcu zdecyduje się czy chce być posłem na sejm czy prezydentem miasta. W artykule jest wyraźnie napisane - 'startuję by wygrać'. Tak więc proszę o odważną kontynuację tego postępowania. Niech poseł Krząkała złoży mandat posła, jeśli chce być prezydentem. Póki co zachowuje się jak polityczna prostytutka - skok z kwiatka na kwiatek, aby tylko mieć płacone z budżetu państwa. Takie działanie jest według mnie niesmaczne i powoduje u mnie pełną awersję do tego kandydata. Taką samą awersję mam do posła Janika. I założę się, że wielu mieszkańców Rybnika ma takie odczucia jak ja. Niech obaj kandydaci nie grają na dwa fronty. Panowie, odwagi cywilnej!

  0 0
 • ~werkk 2010-09-15 11:11:20

  jarorybnik66 a twoim zdaniem Adam Fudali jest odpowiednio wykształcony na sprawowanie prezydentury? ustawa nie precyzuje jakie wykształcenie ma mieć prezydent ale zastępcy muszą mieć wyższe.

  0 0
 • ~ 2010-09-15 11:30:18

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-15 11:34:15

  -werkk- uważam, że obecny prezydent Fudali ma coś ważniejszego od wykształcenia na papierze. Ma doświadczenie. I to doświadczenie nie tylko w zarządzaniu miastem ale i w zarządzaniu firmą. I mam dla Ciebie pewne informacje, bo zauważyłem, że wypisujesz cały czas informacje o ogromnym zadłużeniu naszego miasta i jest to niejako Twój argument przeciw aktualnym włodarzom. Otóż, poszukałem informacji na ten temat. I fakty są takie: Rybnik aktualnie jest zadłużony na ok 170 mln zł w tym ok 90 mln stanowią obligacje. To daje nam kwotę około 1202 zł na mieszkańca. W porównaniu z innymi większymi miastami Rybnik wygląda dobrze. Dla porównania Wrocław - prawie 2800 zł na mieszkańca, Kraków 2600 zł, Warszawa 2500, Toruń 1900 zł. Miasta o porównywalnej wielkości co Rybnik - 24. co do wielkości w Polsce Ruda Śląska 1643 zł, 26. w Polsce Tychy 1511 zł. Rybnik ze swoimi 1202 zł wygląda naprawdę dobrze w moim uznaniu. Zresztą nie tylko w moim bo jak widać fakty mówią same za siebie. Jeszcze przypomnę Ci, że nasi nieumiejętnie posłowie tylko w tym roku zafundowali nam zadłużenie w wysokości ponad 1300 zł na każdego mieszkańca. Możesz za to podziękować między innymi swojemu wybrańcowi, posłowi Krząkale, jak również jego kolegom z posłem Janikiem włącznie. Obecny rząd, jak również poprzednie, są doskonałym przykładem niegospodarności. Dlatego też nie chcę aby jeden z ich przedstawicieli (Krząkała lub Janik) tak źle gospodarowali naszym pięknym miastem. Mam nadzieję, że Wy też tego nie chcecie.

  0 0
 • ~abcdef 2010-09-15 11:45:08

  ~bogdann55 - to 55 w nicku to rozumiem, że to twoje IQ??

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-15 11:49:31

  Chciałbym jeszcze dodać, że moje opinie zawsze bazują na faktach. Nie piszę nieprzemyślanych głupot jak większość tutaj się rozpisujących. Nie nawołuję do głosowania na żadną partię. Jestem zwykłym mieszkańcem Rybnika, który prowadzi swoją działalność i jedyne czego wymagam od prezydenta miasta to rzeczowość. Cenię zarówno w biznesie jak i w życiu prywatnym osoby rzeczowe. I na dzień dzisiejszy spośród trzech kandydatów najbardziej rzeczowym i obarczonym najmniejszym ryzykiem jest wybór obecnego prezydenta Fudalego. Być może zmieni się to do jesiennych wyborów, ponieważ w każdej chwili może wystartować jakiś czarny koń. Póki co nie zapowiada się na to. Tak więc będę się starał co jakiś czas przedstawiać na tym forum fakty, aby oczyścić je w ten sposób z komentarzy, które mają na celu nawoływanie do bezmyślnego oddania głosu lub też po prostu nie trzymają się faktów i prawdy. Żałuję, że przyszło mi żyć w takich czasach, gdzie prawda i fakty mają znaczenie mniejsze niż populizm i partyjniactwo. Po raz kolejny zaapeluję do tutaj rozpisujących się forumowiczów - piszcie prawdę, podawajcie suche fakty bez zbędnych komentarzy. Bez sensu dla nas, mieszkańców Rybnika, jest wzajemne szkodzenie sobie nawzajem. Powinniśmy przeanalizować w sposób racjonalny wybór przyszłego prezydenta. Nie można kierować się tym, że ktoś należy do jednej partii i jest super, a inny, który do tej partii nie należy jest zły. Postawmy na fakty, rzeczowość, umiejętności i doświadczenie w praktyce.

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-15 11:55:27

  @jaro...; nie krzycz tak, bo bębenki pana Fudalego pękną; stosujesz perfidną manipulację; oczekujesz rezygnacji z mandatu posła, mimo, że nim już jest i jak zostanie prezydentem to zrezygnuje; ja tego oczekuję; a Fudali jak zostanie prezydentem to za rok zostanie senatorem PiS i to jest oszustwo :) doświadczenie w przypadku Fudalego oznacza rutynę, neistety musicie to zaakceptować :) pozdro 106

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-15 12:10:51

  No i widzisz -bezimienny- to jest dokładnie to o czym pisałem - nie podajesz faktów, podajesz to co albo kazano Ci napisać albo też żyjesz w jakimś wyimaginowanym świecie. Fakt jest taki - jeżeli panowie Krząkała i Janik mieliby odwagę, jakiej wymagam od kandydata na prezydenta, to przed ogłoszeniem wyników wyborów zrzekliby się mandatu posła. Ale tego nie zrobią ponieważ są ludźmi, dla których nieistotne jest to co robią i jak to robią, a istotne jest to że mają zagwarantowaną stałą płacę i to najlepiej w dłuższej perspektywie czasu. Widać to zresztą po ich 3 letniej karierze poselskiej. Zapewne zdają sobie też sprawę z tego, że w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych z dużym prawdopodobieństwem nie byliby ponownie wybrani. W takim razie co zrobić, żeby się utrzymać w budżetówce bez zmniejszenia wypłaty? Wiadomo - w tym roku wybory samorządowe, które mogą dać 4 lata kolejnej stałej wypłaty bez jakiegokolwiek ryzyka. Dlaczego nie startować? a nóż się uda. I startują osoby, które jak widać nie mają żadnych podstaw merytorycznych do zarządzania miastem. Taka praktyka jest obraźliwa dla nas - wyborców. I powinniśmy robić coś przeciwnego do tego co ty praktykujesz - nie możemy przyklackiwać takim praktykom. Być może niektórzy ludzie lubią być obrażani i zapewne nie zrażają ich praktyki w/w posłów. Ja jednak obrażany być nie lubię, dlatego też na pewno nie zagłosuję na posła, nauczyciela kandydującego na stanowisko prezydenta miasta. To zbyt duże ryzyko dla nas, Rybniczan.

  0 0
 • ~abcdef 2010-09-15 12:47:07

  ~ziupo- trochę inteligencji i będziesz wiedział co znaczy 106

  0 0
 • ~abcdef 2010-09-15 12:51:22

  ~ziupo- Bo do tego wystarczy elementarz

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-15 13:15:00

  @jaro...; piszesz ciągle to samo; Fudali sprzedawał buty na targu; liczy się plan na Rybnik i działanie w oparciu o założenia i harmonogram; a nie tak jak Fudali bez wizji, bez planu i bez harmonogramu; działa tylko w tych dziedzinach, które pozwolą mu coś otworzyć, żeby przeciąć wstęgi :) Ty piszesz to co Ci każą :) pozdro 106

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-15 13:29:30

  -bezimienny- ty również cały czas piszesz to samo. Z tą różnicą, że ja piszę cały czas o rzeczach istotnych. Konieczne jest ciągłe skupianie się na rzeczach fundamentalnie ważnych. Ja staram się skupić uwagę na rzeczowej dyskusji, i nie widzę w tym nic złego. Natomiast w Twoim pisaniu cały czas o tym samym nie widzę rzeczowej dyskusji. Cały czas piszesz o tym, że prezydent Fudali sprzedawał buty na targu, a fakt jest taki, że był właścicielem sklepu przy Placu Wolności. Proszę Cię - pisz o faktach a nie o tym co Ci ktoś powiedział. A co do kolejnego Twojego postulatu - dokładnie tak, liczy się plan oparty na logicznych założeniach oraz jego realizacja w oparciu o harmonogram. Z tym, że panowie posłowie Krząkała i Janik nie mają planu, założeń ani harmonogramu. A w działaniach obecnego prezydenta Fudalego nie trudno jest zauważyć te postulaty, o których sam piszesz. W dodatku można dostrzec również efekt ich realizacji, który stawia Rybnik bardzo wysoko w stosunku do pozostałych miast tej wielkości w Polsce. A co do realizacji przedsięwzięć, które pozwalają coś otworzyć i przeciąć wstęgę, to uważasz, że nie powinno realizować się takich przedsięwzięć? Czyli nie budować nic i siedzieć tylko w UM. Zapewne tak zrobiliby posłowie Krząkała i Janik. Prezydent jednak ma starać się o nowe inwestycje, w tym budowlane. I proszę Cię, spróbuj się troszeczkę odciąć od sympatyzowania z partią - pomyśl sam logicznie. Przeczytaj moje powyższe wpisy i wyciągnij wniosek z faktów.

  0 0
 • ~M 2010-09-15 13:56:58

  @jarorybnik666 - skończ już z tą urzędniczą propagandą. Piszesz, że miastu potrzebny jest plan oparty na logicznych założeniach oraz jego realizacja w oparciu o harmonogram, podając przykład Fudalego, który rzekomo go posiada... Kłamstwo i manipulacja w żywe oczy, tak samo jak to, że jesteś bezstronny, bo jawnie trzymasz stronę obecnie rządzących. Wiesz, kiedy Fudalemu skończył się plan? W 2005 roku. Bo to jest data ostatniej aktualizacji Strategii Zintegrowanego Rozwoju Miasta Rybnika. A wszelkie zawarte w niej zamierzenia nie wychodziły dalej niż za 2006 rok. Co to znaczy? Znaczy to tyle, że w tej kadencji Fudali działa bez żadnego planu, strategii. Wszelkie pomysły rodzą się "ad hoc" i są wynikiem impulsu niż rzeczowej kalkulacji. Dlatego nie zaufam Fudalemu, mimo że kiedyś to zrobiłem, by eksperymentował sobie na mieście, w którym żyję. Do tego potrzebna jest wizja i strategia, która się urwała Fudalemu pięć lat temu. Jego obecne działania są bezmyślne i trafiają rykoszetem w samych mieszkańców - wystarczy spojrzeć na kondycję naszych dróg, budowę kolejnych rond, które jeszcze bardziej korkują Rybnik, degradację poprzemysłowych dzielnic, które zwyczajnie obumierają, czy przymuszanie ludzi do przyłączania się do nowej kanalizacji, co niejednokrotnie kosztuje od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

  0 0
 • ~ 2010-09-15 14:03:29

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-15 14:11:04

  @jaro...; nie mówię, że władza nie ma prawa przecinania wstęg, sądzę jednak, że nie powinno być tak, że takie działania sa promowane za środki z UE; a ilość tego typu fotek prezydenta w gazecie rybnickiej wzrasta wprost proporcjonalnie do mniejszej ilości czasu jaki zostal do wyborów; Panie Jaroch, to Pan prowadzisz propagandę :) pozdro 106

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-15 14:26:19

  PEOWCY czy to jest prawda ze jak KRZAKALA zostanie prezydentem to bedzie budowal w miescie METRO zeby ODKORKOWAC miasto Rybnik.Pytam poniewaz lud PO taka plotke po miescie roznosi.

  0 0
 • ~mao 2010-09-15 15:53:43

  bogdan nie ganiaj tyle po tych komentarzach bo słomę z butów gubisz!

  0 0
 • ~werkk 2010-09-15 16:05:10

  jarorybnik666 wszyscy wiemy ze miasta maja długi tak jak większość osób ja już to pisałem jeden weźmie pożyczkę i zainwestuje czyli spłaca ja z zysku a drugi weźmie i zainwestuje źle celowo nie pisze przeje ale np. wybuduje szambo. Podsumujmy mamy dług mamy nowiutkie ekstra szambo tylko nie ma go czym zapełnić. Bo z głodu się jeszcze nikt nie z....ł uzasadnienie że M.Krzakała nie ma doświadczenia no nie ma jeśli chodzi o bycie prezydentem ale nikt z kandydatów nowych go nie ma tak już to jest jesteś z tych co chcą mieć długonoga blond dziewczynę z 30 letnim stażem, Ja nie wiem i nikt nie wie jakim M. Krzakała będzie prezydentem ale zaryzykuje i dam na niego głos choćby tylko dlatego że 12 lat i chęć kolejnych 4 to za dożo dla jednej osoby tak funkcjonowało to za komuny dożywotnie kadencje uważam ze należy wybrać nowego a nikt inny nie ma szans tylko M. Krząkała. Kandydat PiS p.Janik nie przekroczy 3% i żaden czarny koń się nie pojawi.

  0 0
 • ~mily pan 2010-09-15 16:29:48

  Juz wiem ze 21 Listopada Prezydentem Miasta ponownie zostanie Adam Fudali i to w pierwszej turze!!!!!!!!!

  0 0
 • ~werkk 2010-09-15 16:36:37

  bogdan55 marzenia są piękne bo nic nie kosztują

  0 0
 • ~Fiodore 2010-09-15 17:18:11

  A ja odkryłem plany Krząkały! On stara się o stanowisko prezydenta, bo to jedyna możliwość przebytowania na państwowym wikcie; a de facto to zwykły żer. On wie, że w przyszłorocznych wyborach do Sejmu nie może liczyć na poparcie wyborców! Liczy na to, że ciemny lud wybierze go zamiast Fudalego, tak jakby stanowił dla niego jakąś konkurencję, a on będzie miał 4 lata do obijania się i zgarniania za to kaski. Oj rozliczą go wyborcy, oj rozliczą!!

  0 0
 • ~brzeski84 2010-09-15 17:24:17

  Fiodore, wydaje mi się, że jednak urząd prezydenta miasta to nieco więcej niż tylko "obijanie się i zgarnianie za to kaski". Już łatwiej się "ukryć" w Sejmie, gdzie jest się jednym z wielu. A prezydent jest tylko jeden i musi być cały czas aktywny.

  0 0
 • ~werkk 2010-09-15 17:37:27

  Fiodore rozumując Twoim tokiem to poprzednik obijał się 12 lat może dajmy się poobijać innym.

  0 0
 • ~dizers 2010-09-15 20:40:07

  Wpis zostal usunięty z powodu złamania regulaminu. Redakcja

  0 0
 • ~Jan R. 2010-09-15 20:43:13

  Ja was bardzo proszę nie piszcie już głupot. Mam nadzieję, że głównym środkiem utrzymania obecnego prezydenta Adama Fudalego, gdyby ktoś nie wiedział, jest jego pensja w urzędzie miasta. Tak samo dochody z tytułu bycia posłem są głównym źródłem utrzymania posła Marka Krząkały. I tak ma być. Żądanie, by zrzekł się mandatu jest nadużyciem, musi z czegoś utrzymać rodzinę, a o ile mi wiadomo ją ma. Oczywiście są posłowie i senatorowie, którzy mają inne źródła utrzymania vide poseł Palikot - produkcja i handel wódką, albo senator Motyczka, ale pan Krząkała, o ile mi wiadomo, nie ma takich "dochodów" i chwała mu za to. Nie wymagajcie zatem, by zrzekł się mandatu posła, przecież, chyba nie jest samobójcą i zabójcą swojej rodziny, której pomyślność tak leży na sercu partii PiS. Myślę, że pan Marek Krząkała, jeśli wygra wybory zaproponuje panu Adamowi Fudalemu funkcję dyrektora jakiegoś miejskiego przedsiębiorstwa, by mógł zapewnić byt swojej rodzinie.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-09-15 20:51:31

  werkk jeśli 12 lat rzadów Fudalego uważasz za obijanie się, to ciekawe jak trzeba by nazwać rządy Krząkały, które można łatwo przewidzieć na podstawie dotychczasowych "osiągnięć" i strachu przed wyborami w 2011r - recesja to mało.

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-15 21:16:42

  Krzakała wygra w II turze niezależnie od tego Waszego szczekania :) pozdro 106

  0 0
 • ~Jan R. 2010-09-15 21:36:18

  Gdyby ktoś chciał kiedyś nakręcić aktorską wersję kreskówki Bajki z mchu i paproci to powinien w roli Żwirka obsadzić posła Grzegorza Janika, a w roli Muchomorka radnego Stanisława Jaszczuka. Gdyby ktoś zechciał zaś nakręcić Smurfy to w roli Gargamela proponuję obsadzić pana prezydenta Adama Fudalego i dodać mu cała zgraję Klakierów. Martwi mnie jednakowoż, że nie wiem w jakiej kreskówce zagraliby dwaj Markowie: Krząkała i Jędrośka? Może ktoś mi podpowie? :-(

  0 0
 • ~Jan R. 2010-09-15 21:38:07

  Macie czas do jutra do godz. 14.37

  0 0
 • ~Teddy 2010-09-15 23:34:50

  ~bezimienny!! Pan Marek Krząkała najpierw został wywalony przez Fudalego z przewodniczenia w Radzie Miasta bo po prostu był beznadziejny. A po drugie.. nie wyobrażam sobie żeby taka ciepła klucha jak M. Krząkała rządził tym miastem bo nie będzie w stanie rozpędzić tych układów. Tu trzeba chwycić za pysk a nie sikać w pampersy. A jak już widzę ta drugą sierotę Tomczykiewicza ze swoim kopidołowym akcencikiem przez zaciśnięte usteczka i zmrużonymi oczkami, to normalnie mam przed oczami Love Parade. Porażka. na dzień dzisiejszy to nie ma żadnego godziwego kandydata w tym mieście bo Fudali miasto sprzedał za marne grosze, a nowi kandydaci to po prostu.... szkoda słów.

  0 0
 • ~elegant 2010-09-15 23:51:14

  M.Krząkała chce być prezydentem Rybnika ? to jakiś żart? czy wy tak na serio? Jeżeli to nie żart, to MASAKRA!

  0 0
 • ~werkk 2010-09-16 07:14:24

  Teddy zastanów się zanim coś napiszesz urzędujący prezydent nie ma prawnych mozliwosci usunąć przewodniczącego RM." Nie będzie w stanie rozpędzić tych układów" a niby kto je rozpędzi ? Kogoś trzeba wybrać.

  0 0
 • ~wodziu 2010-09-16 08:24:35

  elegant a może jakieś konkrety? bo tak jak wielu innych narzekasz dla samego narzekania. Jeśli nie lubisz pana Marka Krząkały, to powiedz dlaczego, a jeśli nie lubisz go tylko dlatego bo takie jest Twoje widzi mi sie to podaruj sobie takie opinie.

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-16 08:34:20

  wygra Krząkała i da radę rozwalić ten cały układ pomiędzy Fudalim, TVT, Radiem 90 i kilkoma firmami wygrywającymi przetargi :) pozdro 106

  0 0
 • ~Fiodore 2010-09-16 10:21:58

  Oczywiście, a na drugi dzien swinie zaczna latac :_

  0 0
 • ~ziupo 2010-09-16 10:29:45

  bezimienny - Wyjaśnisz nam w końcu po jaką cholerę niemal każdy swój wpis kończysz tą mało mówiącą liczbą 106? To ma być Twoje IQ czy chcesz się pochwalić nowym samochodem? oO

  0 0
 • ~elegant 2010-09-16 17:42:50

  wodziu patrz wyżej. Poza tym nie znalazłem żadnej informacji w jakichkolwiek mediach na temat sukcesów ( oprócz zostania radnym , a następnie Posłem ) pana Marka Krząkały w ostatnich kilku latach.MIZEROTA !

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-16 23:26:00

  hehe, to jest po to, żeby tacy jak Ty zastanawiali się nad tym; Krząkała wygra i tyle :) pozdro 106

  0 0
 • ~Arteks 2010-09-17 00:03:28

  Krząkała zawiódł wiele osób już trzykrotnie - okazał się słabym przywódcą w partii (kiedy mógł naprawdę wiele wywalczyć wchodząc w koalicję z BSR dla siebie i PO w Rybniku), zupełnie nie radził sobie z funkcją przewodniczącego miasta, którą zresztą rzucił dla kariery politycznej. Okazał się zupełnie miernym i nieprzydatnym posłem. NIE POZWÓLCIE ABY ZAWIÓDŁ RYBNICZAN PO RAZ CZWARTY! To człowiek bez charyzmy i bez talentów przywódczych. Mam apel do ludzi, którzy lubią i szanują PO a jednocześnie wstydzą się za rybnickich POwców. Wywalcie po wyborach z zarządu tych ciamciowatych nauczycieli i stwórzcie prawdziwie nową, konkretną opozycję wobec Fudalego. Rybnik zasługuje na poważnych polityków, na poważną reprezentację w sejmie, a nie na cieniasów, które wykorzystały moment i mimo braku jakichkolwiek umiejętności stworzyły oddział partii, który pod kątem poglądów pasuje do Samoobrony, a nie do wolnorynkowych liberałów! Wstyd mi za rybnicką platformę!

  0 0
 • ~werkk 2010-09-17 07:09:26

  Arteks program możesz poczytać na http://www.slaski.platforma.org/rybnik_m_p/index.html I chyba wiesz ze w demokracji decyduje większość a w Rybniku większość to koalicja PiS z BSR Ocenia PO będzie można jak przejmie w Rybniku rządy.

  0 0
 • ~rybnickicaly 2010-09-17 09:25:20

  Śmiech mnie ogarnia jak widzę opłakane komentarze tych co niebawem wylecą z pracy. Era Fudalizmu już dobiega końca.

  0 0
 • ~ 2010-09-17 14:22:08

  Skoro potrzebuje wsparacia to SŁABEUSZ

  0 0
 • ~hub381 2010-09-20 16:00:14

  Moim zdaniem,aż sie prosi by Miastem zarządził ktos z młodszego pokolenia.Czekamy również na jasny i konkretny program P.
  Krząkały-bo obietnic mamy aż za"nad to...".Niech przyszły"Gospodarz"udowodni,że potrafi coś konkretnego zrobić dla miasta.
  Nie mam nic przeciw P.Fudalemu,lecz widzę,iż jest już zmęczony a"świeży napływ krwi"na pewno przydał by się miastu.
  A.powstałe ronda w mieście,czy kampus to nie wymysł p.Fudalego,lecz poprzeników jego.Natomiast wielką stratą jest mniejszy
  wkład jaki łożyła kiadyś E.R.dla miasta,lecz dodatkowe obciążenia podatkowe(tzw.podwodne)mogą nie jednego sponsora znie chęcic.Nic ująć nic dodać,czekamy wszyscy na konkretny program nowych kandydatów prezydenckich m.Rbnika.

  0 0
 • ~MariaZebrzydowice 2010-09-21 11:08:20

  No nie mam wątpliwości, że zwycięstwo należy się Krząkale. Nie ma innego wyjścia trzeba iść głosować bo nie warto narażać Rybnika na zacofanie. Popieram pana Marka od niedawna, wcześniej widziałam w Fudalim kogoś energicznego , ale jego era dobiegła końca. Pora na młodego prezydenta.

  0 0
 • ~Spartakus 2010-09-21 11:11:09

  Zgadzam się z Tobą Mario w 100%

  0 0
 • ~ 2010-09-22 15:11:11

  Krząkała bije punkty wzrostowe dzieki swoim pieskom z www.rybnik.com.pl, którzy cenzurują niekorzystne dla niego komentarze na forum.

  0 0
 • ~ 2010-09-23 12:12:37

  Dlaczego nic nie piszecie o wielkim proteście przeciwko drodze w Kamieniu ?

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-26 21:05:03

  Mija już prawie drugi tydzień, a programu oczywiście nie ma. Można się tego było spodziewać - poseł Krząkała jak łatwo można było przewidzieć nie ma pomysłów. Zresztą nie ma co przewidywać - to widać po jego braku pomysłów przez 3 lata w Sejmie. Jego pomocnicy najwyraźniej pomysłów również nie mają. I potwierdza się tylko to co pisałem już wcześniej - Krząkała to najgorszy wybór jakiego można dokonać w przyszłych wyborach. Mam jednak nadzieję, że Rybnik to miasto zamieszkiwane przez ludzi dosyć mądrych i wykształconych więc nie musimy martwić się, że poseł Krząkała wygra. Szczęśliwie dla nas nie wygra. Także dlatego, że jest kandydatem niekompetentnym, pozbawionym wizji, bez odpowiednich doradców oraz ewentualnych współpracowników. Zapewne Panowie nauczyciele w końcu sklecą jakiś tam programik, który będzie nieambitny, pozbawiony konkretów i taki jak zresztą wszystko co robią nierzeczowy. Aż się nie mogę doczekać tej farsy. A póki co zapewne znów zacznie się potyczka słowna bojówkarzy z jakże zaciętej młodzieżówki PO mająca na celu ukrycie komentarzy rzeczowych i mówiących prawdę. Bo wiadomo - dla niektórych nie prawda jest najważniejsza a interes osobisty i partyjny. Tak było kiedyś i jak widzę po powyższych komentarzach, jest tak również dzisiaj. Podsumowując - fakty są takie, że PO nie radzi sobie w rządzeniu państwem, posłowie są niekompetentni. Nie możemy dopuścić do tego aby Ci sami ludzie, którzy nie radzą sobie z naszym krajem zniszczyli również nasze miasto i region.

  0 0
 • ~Arteks 2010-09-26 23:02:19

  Nie wierzę w program PO bo jeśli się go nie miało przez 4 lata to nawet na potrzeby wyborcze się go nie stworzy w kilka tygodni. Widziałem wypowiedź Krząkały w TVT w której stwierdził, że należy "odkorkować Rybnik". Brzmi to niezwykle niewiarygodnie w sytuacji kiedy minister z PO odciął Rybnik od kolejowych przewozów dalekobieżnych, a marszałkowie z PO robili wszystko co tylko możliwe aby po naszym regionie jeździło co raz mniej pociągów finansowanych z budżetu województwa, a ostatnio zlikwidowali kasy w Żorach, Wodzisławiu czy Czerwionce... A to ma konkretne przełożenie na zatłoczenie naszych dróg bo jeśli komuś zabiera się transport publiczny to załatwia sobie auto i dodatkowo powiększa korki w Rybniku. @werkk - chciałem się zapoznać z tym programem poprzez link jaki podałeś ale nie działa. Wszystko w rybnickiej PO jest do niczego - poglądy, młodzieżówka, posłowie, radni - nawet strona. Ludzie weźcie się wreszcie do roboty bo was nawet Jędrośka z Dybałą pokonają :P

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3853